Jenifer

Techninės komunikacijos vadovė ir veterinarė iš „Purina“

Jenifer

MOKSLAS

Eiti į skyrių >

Turimi moksliniai duomenys rodo, kad sausuoju ėdalu šeriamos katės suvartoja mažiau vandens nei šeriamos šlapiuoju ėdalu. Nepaisant to, daugumai kačių, šeriamų sausuoju ėdalu, šlapimo sistemos akmenų neatsiranda. Kai kuriais atvejais, jei katė yra linkusi į šlapimo sistemos ligas, šėrimas sausuoju ėdalu gali turėti įtakos ligos išsivystymui.

Apatinių šlapimo takų liga (AŠTL) – tai įvairūs sutrikimai, susiję su apatiniais šlapimo takais (pūsle ir šlaple), kurių simptomai šunims ir katėms yra panašūs. Dažniausios AŠTL priežastys yra kačių idiopatinis cistitas ir šunims pasitaikanti bakterinė infekcija. Šlapimo takų akmenys taip pat yra tipinė priežastis, nors tai nėra dažniausia problema. Tyrimai rodo, kad racionas, kurio pagrindą sudaro sausasis ėdalas, nėra pagrindinė nė vienos iš šių problemų priežastis. Iš tiesų pagrindiniai veiksniai, kurie gali padidinti augintinių šlapimo takų ligų riziką, yra nutukimas ir stresas.

Sveiki augintiniai, šeriami sausuoju ėdalu, skysčių gauna lakdami. Vis dėlto katės paprastai laka mažai. Jų protėviai gyveno Vidurinių Rytų dykumose, ir, nors šių laikų naminės katės gerokai nutolusios nuo pirmykščių, joms vis dar būdingos kai kurios jų savybės. Negana to, kai kurios veislės yra ypač linkusios į šlapimo takų akmenų susidarymą. Tokiais atvejais labai svarbi mityba, nes šeriant tam tikru ėdalu galima reguliuoti mineralų ir kitų medžiagų, skatinančių akmenų susidarymą, kiekį šlapime. „Purina“ siūlo sausąjį ėdalą, kurio receptūra naudinga katėms, sergančioms apatinių šlapimo takų ligomis (pvz., PURINA PROPLAN VETERINARY DIETS UR) – prireikus veterinaras padės jums pasirinkti augintiniui tinkamiausią ėdalą.

Apibendrinant galima pasakyti, kad, nors šlapiasis ėdalas būtų idealus variantas sprendžiant šlapimo sistemos problemas, sausasis ėdalas taip pat gali būti gera alternatyva. Be to, visavertis ir subalansuotas racionas, kurio pagrindą sudaro sausasis ėdalas, gali būti puikus variantas katėms, kurios nėra linkusios susirgti AŠTL arba kurioms nėra diagnozuota nė viena pirminių šios ligos priežasčių.

cat