Jenifer

Techninės komunikacijos vadovė ir veterinarė iš „Purina“

Jenifer

MOKSLAS

Eiti į skyrių >

Daugeliui augintinių šeimininkų sausasis ėdalas gali būti patogesnis, bet šėrimas šlapiuoju ėdalu arba abiejų tipų ėdalo derinimas turi tam tikrų pranašumų. Žinoma, kad vanduo yra būtina maisto medžiaga ir jo trūkumas labai greitai gali sukelti problemų. Paprastai geriamasis vanduo yra pagrindinis šunų ir kačių hidratacijos šaltinis, bet kai kuriems gyvūnams šlapiasis ėdalas taip pat gali būti svarbus skysčių šaltinis, ypač jei gyvūnas mažai laka, o tai dažnai pasitaiko katėms. Ėdant šlapiąjį ėdalą padidėja bendras šlapimo kiekis, o tai svarbu augintiniams, kurie linkę į šlapimo sistemos ligas, pavyzdžiui, kačių idiopatinį cistitą ar katėms ir šunims pasitaikančius šlapimo takų akmenis. Papildomas mišraus šėrimo pranašumas tas, kad augintinis įpranta ir prie sausojo, ir prie šlapiojo ėdalo. Šis aspektas svarbus, ypač katėms, kurios suaugusios mažiau linkusios ragauti naujo tipo ėdalą, o šlapiasis kačių ėdalas gali būti rekomenduojamas siekiant mityba koreguoti tam tikrus sveikatos sutrikimus, pavyzdžiui, šlapimo sistemos ligas ar nutukimą.

Sausojo ėdalo sudėtyje vandens yra mažiau nei 14 %, o šlapiajame ėdale yra mažiausiai 60 % vandens. Taigi šlapiajame ėdale yra iki 5 ar 6 kartų daugiau vandens nei sausajame. Vandens kiekio skirtumas turi įtakos ėdalo energinei vertei, todėl sausasis ėdalas yra apie 3 kartus kaloringesnis nei šlapiasis.

Nors visiškai įmanoma patenkinti visus šuns ar katės energijos poreikius, šeriant visaverčiu ir subalansuotu šlapiuoju ėdalu kartais tai gali atsieiti brangiau (dėl mažesnio kalorijų skaičiaus reikia didesnio ėdalo kiekio). Dėl to šėrimas ir sausuoju, ir šlapiuoju ėdalu, t. y. mišrus šėrimas, gali būti puikus variantas ne vien sveikiems augintiniams, bet ir tokiems, kurie turi tam tikrų sveikatos sutrikimų, pavyzdžiui, serga šlapimo sistemos ligomis (tokiu atveju šlapiasis ėdalas padeda praskiesti šlapimą) arba yra nutukę (šeriant šlapiuoju ėdalu duodamas didesnis ėdalo kiekis).

Jei norite savo augintinį šerti mišriai, galite remtis „Purina“ šėrimo rekomendacijomis, kurias rasite kiekvieno prekių ženklo, apimančio ir šlapiojo, ir sausojo gyvūnų ėdalo asortimentą, etiketėse. Jūsų veterinaras taip pat galėtų padėti ir pakonsultuoti šia tema.