PURINA Istorija

Istorija

Mes tikime, kad gyvenimas yra geresnis, kai žmonės ir augintiniai gyvena kartu. Tokiu požiūriu vadovaujamasi mūsų įmonėje ir jis buvo išties įkūnytas 1904 m., kai Williamas H. Danforthas sukūrė prekių ženklą PURINA. Šis įsitikinimas dabar yra visos mūsų veiklos ir visų mūsų produktų, kurie gaminami visame pasaulyje, pagrindas.

Šiandien PURINA sudaro trys gerai žinomos gyvūnų priežiūros bendrovės: PURINA, SPILLERS ir FRISKIES. Kiekviena iš šių bendrovių turi gausų paveldą, kuris buvo labai svarbus, kad PURINA taptų pasauline augintinių mitybos lydere. Norite sužinoti daugiau? Naudodamiesi kortelėmis atrasite unikalią kiekvieno prekių ženklo istoriją.

1829 m.

Joelis Spilleris Bridžvoteryje, Somersete, įsteigia bendrovę CORN FACTOR AND DEALER.

XIX amžiaus 5-as dešimtmetis

Šiek tiek padedamas savo verslo partnerio Samuelio Browne‘o, J. Spilleris pastato antrąjį pasaulyje garu varomą malūną.

1856 m.

SPILLERS AND CO. įsigyja antras patalpas – kepyklą Kardife. Netrukus čia pradedami gaminti pirmieji bendrovės sausainukai šunims.

1887 m.

SPILLERS AND CO. tampa akcine bendrove.

1890 m.

SPILLERS AND CO. susijungia su Bristolyje įsteigta bendrove WILLIAM BAKER AND SONS ir tampa SPILLERS AND BAKERS LIMITED.

1894 m.

Williamas H. Danforthas su partneriais George‘u Robinsonu ir Williamu Andrewsu įsteigia bendrovę ROBINSON-DANFORTH COMMISSION COMPANY. Kartu jie pradeda gaminti ėdalą ūkio gyvūnams ir 1902 m. pakeičia bendrovės pavadinimą į RALSTON PURINA.

1907 m.

SPILLERS AND BAKERS LIMITED pradeda gaminti SHAPES – ryškiaspalvius sausainukus šunims. Praėjus 100 metų SHAPES vis dar galima nusipirkti!

1914 m.

Liepos 28 d. paskelbiamas Pirmasis pasaulinis karas. Tuo metu SPILLERS Kardifo, Bristolio, Londono, Niukaslo ir Berkenhedo gamyklose gamina 18 rūšių sausainukus šunims.

XX amžiaus 3-ias dešimtmetis

JAV Siatlo mieste CARNATION CORPORATION (FRISKIES pirmtakė) atveria pirmąjį šunų mitybos mokslinių tyrimų centrą.

1923 m.

Praėjus beveik šimtui metų nuo įsteigimo dienos SPILLERS toliau smarkiai plečia veiklą ir iki 1923 m. perima ne mažiau kaip septynias patronuojamąsias bendroves.

1926 m.

PURINA įkuria pirmąjį augintinių mitybos ir priežiūros centrą PURINA FARMS netoli Grei Samito miestelio (Misūryje). Čia PURINA ekspertai kuria ir išbando, kaip gyvūnams patinka bendrovės gaminamas gyvūnų ėdalas, kad įsitikintų, jog jis yra ir skanus, ir itin maistingas. Šiandien šis centras išaugo į PURINA augintinių priežiūros centrą, esantį šiaurės vakarų Misūryje.

1926 m.

SPILLERS oficialiai pripažįstami tinkamais karališkiesiems rūmams, nes prekių ženklui suteikiama karališkoji šunų ėdalo garantija.

1927 m.

Išleidžiamas specialus greihaundams skirtas ėdalas WINALOT – kuras, padedantis laimėti daugybę lenktynių! Tuo pat metu bendrovė nusprendžia suvienyti ir konsoliduoti įvairius smulkesnius prekių ženklus ir įsteigiama nauju pavadinimu kaip SPILLERS LIMITED.

XX amžiaus 4-as dešimtmetis

Įsibėgėja naminiams ir ūkio gyvūnams skirto ėdalo pardavimas, visi SPILLERS prekių ženklai (WINALOT, SHAPES ir SAVAL) tampa Jungtinės Karalystės prekių ženklų lyderiais.

1939–1945 m.

Dėl Pasaulinio karo normuojami produktai ir labai ribojamas miltų tiekimas šunų sausainiams. Taip pat draudžiama naudoti skardą šunų ėdalui pakuoti.

1948 m.

FRISKIES į gyvūnų ėdalo rinką įpučia naujų vėjų – pristato savo pirmąją šlapiojo šunų ėdalo skardinėse seriją.

XX amžiaus 6-as dešimtmetis

Po šlapiojo šunų ėdalo skardinių sėkmės rinkoje FRISKIES išleidžia seriją ir kitiems mylimiems augintiniams – pirmąją kačių ėdalo skardinių seriją.

1953 m.

Galiausiai panaikinami miltų ir kitų javų produktų apribojimai, todėl vėl išauga kepinių ir augintinių ėdalo rinka – ir konkurencija.

1956 m.

PURINA švenčia dar vieną pirmąjį kartą – PURINA Dog Chow tampa pirmuoju gyvūnų ėdalu, pagamintu naudojant ekstruzijos technologiją. Ši technologija iki šiol naudojama išskirtinei formai, kurią mes šiandien vadiname tiesiog gabalėliais, sukurti.

1958 m.

Visoje šalyje džiaugsmingai vizginama uodegomis dėl BAKERS, nes SPILLERS išleidžia pirmąjį mėsos pagrindo šunų ėdalą skardinėse WAGALOT.

1960 m.

SPILLERS įsigyja SPRATTS PATENT LIMITED ir jų pirmaujantį prekių ženklą BONIO, kuriuo žymimas originalus kaulo formos šunų sausainukas. Netrukus po populiaraus kačių ėdalo prekių ženklo TOP CAT visoje šalyje pradedami platinti ir prekių ženklai PRIME ir PRIZE.

1963 m.

PURINA reaguoja į augančios Amerikos kačių populiacijos poreikius ir pristato naują seriją – PURINA Cat Chow.

1964 m.

Perėmusi bendrovę SCOTTISH ANIMAL PRODUCTS Ltd. SPILLERS trigubai padidina ėdalo konservų gamybos apimtis dėl naujų konservavimo gamyklų Barhede (Škotija) ir Malone (Šiaurės Airija). Perėmus valdymą įsigyjami ir dar du pirmaujantys prekių ženklai – ARTHURS (buvęs KATTOMEAT) ir KENNOMEAT.

1969 m.

Intensyvūs SPILLERS veiklos metai. Ne tik įsteigiamas SPILLERS NUTRITIONAL CENTRE ir PET CARE UNIT, bet ir įsigyjama bendrovė WRIGHT & COMPANY Ltd., kartu nuperkant WRIGHT sausainukų prekių ženklą ALL-IN-ONE.

1972 m.

Prie SPILLERS asortimento pridedami dar du pirmaujantys ėdalo prekių ženklai – STAMINA šunims ir PAWS katėms. Abu šie prekių ženklai įsigyti perėmus STAMINA FOODS – antrinį RANK HOVIS MCDOUGALL Ltd. prekių ženklą.

1973 m.

Suvokusi, kad mažiems šunims reikalinga speciali mityba, FRISKIES išleido prekių ženklą MIGHTY DOG – specialios sudėties ėdalą mažesniems šunims.

1975 m.

Kaip visada, vienu žingsniu lenkdama varžovus, bendrovė FRISKIES išleidžia GO-CAT – pirmąjį pasaulyje visavertį ir subalansuotą sausąjį kačių ėdalą.

1979 m.

SPILLERS ieško naujų medžioklės plotų ir perkelia savo pagrindinį biurą į Niu Moldeną (Saris).

1980 m.

Už 72,5 mln. svarų SPILLERS GROUP įsigyja DALGETY GROUP.

1985 m.

NESTLÉ S.A. įsigyja CARNATION CORPORATION, įskaitant FRISKIES PET FOOD. Kartu nusprendžiama palikti FRISKIES pavadinimą ir tapti FRISKIES EUROPE.

1986 m.

RALSTON parduoda PURINA MILLS gyvulių pašaro verslo dalį, todėl bendrovė gali sutelkti dėmesį į šunų ir kačių ėdalo gamybą.

1987 m.

PURINA pradeda savo novatorišką 14 metų truksiantį tyrimą, moksliškai įrodysiantį, kad šuo ilgiau lieka sveikas, jei yra šeriamas palaikant idealią kūno būklę. Tais pačiais metais PURINA įsteigia PETS FOR PEOPLE – specialią tarnybą, padedančią rasti naujus namus prieglaudose esantiems šunims. Šiandien vien Jungtinėse Valstijose PETS FOR PEOPLE dalyvauja beveik 6 000 gerovės organizacijų veikloje. Netrukus įsteigiama programa PETS FOR SENIORS, kuri vykdoma daugiau kaip 150-yje prieglaudų siekiant sumažinti augintinių priglaudimo kainą vyresnio amžiaus Amerikos piliečiams.

1990 m.

Nauji metai, naujas jaudinantis FRISKIES EUROPE pirkinys. Šį kartą tai yra ALPO PET FOOD (JAV), prekių ženklas, kurio atstovas Lorne‘as Greene‘as taip tikėjo savo produktu, kad net paragavo ėdalo pats!

1993 m.

Iš BP NUTRITION Ltd įsigyjama PARAGON PETCARE, turinti gamyklų Prancūzijoje, Vokietijoje ir Nyderlanduose, taip įtraukiant BETA prekių ženklą į Jungtinės Karalystės prekių ženklų portfelį ir prekių ženklus DOKO bei DOKAT – į Europos prekių ženklų portfelius.

1995 m.

DALGETY GROUP įsigyja QUAKERS gyvūnų ėdalo verslą Europoje, įskaitant pirmaujantį kačių prekių ženklą FELIX.

1998 m.

Praėjus beveik 170 metų nuo įkūrimo SPILLERS PET FOOD susijungia su NESTLÉ S.A. ir tampa viena iš didžiausių pasaulyje gyvūnų priežiūros bendrovių.

1999 m.

NESTLÉ įsteigia pirmąjį ir vienintelį pasaulyje Šunų šeimos DNR pasiskirstymo centrą, kuris geriausiems tyrėjams padeda žymėti šunų genomą.

2001 m.

Gruodžio 12 d. NESTLÉ perima RALSTON PURINA, kuri tampa NESTLÉ PURINA PET CARE ir taip padidina PURINA produktų prieinamumą visame pasaulyje – dideliam augintinių ir jų šeimininkų džiaugsmui!

2010 m.

Po ilgų planavimo metų pristatomas PURINA renginių centras. Šioje net didžiausioms kačių ir šunų parodoms rengti skirtoje erdvėje yra dengta sporto salė, 150 priežiūros vietų ir specialus šunų maudymo kambarys.