Pranašumai darbuotojams ir gyvūnams

Aš esu Bruk ir turiu daug priežasčių vizginti uodegą šiandien ir kiekvieną dieną – viskas dėl iniciatyvos GYVŪNAI DARBE. PURINA atidžiai stebėjo GYVŪNAI DARBE nuo pat programos pradžios 2003 metais ir buvo matoma daug pranašumų darbe turėti šunis – ne tik mums ir mūsų šeimininkams, bet ir kitiems darbuotojams.

GYVŪNŲ DARBE  ISTORIJA

Visi nuostabūs pranašumai mums ir mūsų šeimininkams...

Jų patirtis paremta ir mokslu. BRITISH MEDICAL JOURNAL 2005 m. atliko tyrimą „Gyvūnų laikymas ir žmonių sveikata: trumpa įrodymų ir problemų apžvalga“. Buvo nustatyta, kad šunų šeimininkai geriau įveikia stresines situacijas ir mažiau imlūs su nerimu susijusioms ligoms, tas pats galioja ir darbo vietoje. Tyrimas parodė, kad augintiniai darbuotojus daro laimingesnius, mažina stresą, pravaikštų skaičių ir padeda žmonėms efektyviau bendradarbiauti.

Pagal 2012 m. Virdžinijos universiteto atliktą tyrimą(*), darbuotojai, kurie biure galėjo būti su šunimis, per dieną patyrė mažiau streso nei tie, kurių biure šunų nebuvo. Tyrimas taip pat parodė, kad buvimas su šunimis pagerino nuotaiką ir sumažino streso lygį neatsižvelgiant į tai, ar žmonės buvo su savo, ar kitų žmonių augintiniais. Jei darbuotojai nuolatos jaučiasi gerai, jie gali labiau susikaupti ir dirbti kokybiškai.

(*) Randolph T. Barker, Janet S. Knisley, Sandra B. Barker, Rachel K. Cobb, Christine M. Schubert (2012), “Preliminary investigation of employee’s dog presence on stress and organizational perceptions”, published in The International Journal of Workplace Health Management, Vol 5 Iss: 1 pp. 15–30, darbuotojai, kurie biure galėjo būti su šunimis, per dieną patyrė mažiau streso nei tie, kurių biure šunų nebuvo. Tyrimas taip pat parodė, kad buvimas su šunimis pagerino nuotaiką ir sumažino streso lygį neatsižvelgiant į tai, ar žmonės buvo su savo, ar kitų žmonių augintiniais. Jei darbuotojai nuolatos jaučiasi gerai, jie gali labiau susikaupti ir dirbti kokybiškai.

Be šios pripažintos naudos sveikatai GYVŪNAI DARBE programa pasižymi ir toliau išvardytais pranašumais.

purina PAW
Sarah_image

Didina darbo našumą ir suteikia įkvėpimo.

Žinau, kad mano mamytei Sarai ir jos draugams patinka, kai šalia yra šunų, kuriuos jie gali paglostyti ir paglamonėti – ji sako, kad tai padeda komandai jaustis atsipalaidavusiems ir laimingiems, dėl to visi gali mėgautis šilta ir linksma atmosfera.

Didina pasitenkinimą darbu.

Iki šiol gauti darbuotojų atsiliepimai parodė, kad GYVŪNAI DARBE yra išskirtinai populiarus pranašumas darbuotojams, dėl to mūsų viršininkai įsitikinę, kad GYVŪNAI DARBE gali padėti toliau išlaikyti komandos vientisumą ir lojalumą.

Skatina darbuotojus bendrauti.

Dabar turiu draugų iš visų NESTLÉ bendrovių – visi sunkiai dirbame, kad sukurtume šiltesnę ir draugiškesnę biuro aplinką, taip pat paskatintume bendradarbius intensyviau bendrauti. Mums patinka šniukštinėti ramesnių darbuotojų rankas, tada jie ima labiau bendrauti ir daugiau kalbėtis su savo bendradarbiais apie šunis.

Skatina sveikai praleisti pertraukas.

Mūsų šeimininkai daug savo pertraukėlių praleidžia vedžiodami mus. Kaip visi žinome, net kelios minutės, per kurias vaikštinėjate ir žaidžiate su šunimi, natūraliai sumažina stresą, o dėl to sumažėja nerimas. Man patinka vaikštinėti su Maksu ir Ternu po parkus esančius šalia biuro. Kol lakstome aplink, mūsų šeimininkai aptaria biuro darbines naujienas (ir paskalas).

Promotes_healthy_break_time
Sarah_image (1)

Sveikas darbo ir asmeninio gyvenimo derinys.

Augintiniai yra labai svarbi darbuotojų gyvenimo dalis, todėl priimant mus darbo vietose paprasta pamatyti, kaip PURINA rūpinasi visais komandos nariais ir kaip svarbu išlaikyti sveiką darbo bei asmeninio gyvenimo pusiausvyrą. Aš ir mano gauja mėgstame būti netoli savo šeimininkų ir jų bendradarbių, kuriems patinka, kad mes kartu esame biure.