Atsiliepimai, įskaitant pateiktus ekspertų

Aš esu Bendži ir man pavyko iššniukštinėti ekspertų nuomonę...

GYVŪNŲ DARBE KELIONĖ

Visiems čia esantiems šunims patinka Peteris ir jo komanda – juk galiausiai jis padėjo užtikrinti, kad visi gautume savo AUGINTINIO pasus. Papasakosiu daugiau, kaip jis padėjo sukurti GYVŪNAI DARBE.

Profesorius Peter Neville, Taikomosios gyvūnų etologijos centras (Centre of Applied Pet Ethology, COAPE).

Peteris yra gyvūnų kompanionų elgesio specialistas, daugiau nei dvidešimt metų praktiškai užsiimantis kačių ir šunų elgesio problemų sprendimu. Pirmąją gyvūnų kompanionų elgesio kliniką jis įsteigė 1990 m. Bristolio universiteto veterinarinės medicinos fakultete. COAPE buvo įsteigta 1993 m. Centro tikslas buvo vesti etaloninius švietimo kursus, mokymus, taip pat rengti gyvūnų kompanionų elgesio ir terapijos specialistus; centras dirbo su PURINA, kad nepriklausomai įvertintų GYVŪNAI DARBE iniciatyvą ir patvirtintų programos tinkamumą.

Peter_image
COAPE_logo

PURINA, Peteris ir COAPE komanda parengė GYVŪNAI DARBE programos taikymo procedūras, kad padėtų įvertinti šunis ir jų šeimininkus pagal tam tikrus parametrus, o remiantis vertinimo rezultatais, leisti jiems lankytis biure. Peteris padėjo parengti visus GYVŪNAI DARBE aspektus – nuo augintinių etiketo iki ženklinimo, taip pat stebėjo biure jau esamų šunų elgesį – prieš bendrovei PURINA persikeliant į dabartinį biurą ir po to. Peteris sėkmingų atvejų tyrimais rėmėsi kaip pagrindiniais šunų elgesio biure pavyzdžiais. Idėja visada buvo padėti žmonėms ir jų augintiniams, dalyvaujantiems programoje – jei kuriuo nors metu jie nepritapo, specialistų užduotis yra padėti šunims patobulėti ir pasiekti sėkmės kitą kartą, kai jie bus vertinami.

Esu didelis gyvūnų buvimo darbo vietoje šalininkas – tyrimai parodė, kad šunys biure didina našumą, žmonės mažiau serga, o bendra atmosfera yra smagesnė. Mūsų komanda laikėsi griežto protokolo, kad sukurtų GYVŪNAI DARBE modelį ir infrastruktūrą. Įvertinome visus programos aspektus, įskaitant šunų gerovę, teisinius klausimus, sveikatą ir saugą, eismą į bendrovės teritoriją ir iš jos, judėjimą aplink pastatą, draudimą, bičiulių sistemą, fobijas, alergijas, skundų teikimo procedūrą ir kt. Padarėme viską, kad saugiai įtrauktume šunis į darbo pasaulį.

colleagues_talking_with_dog
Trixie_image (1)

TRIXIE HOWARD, RVN DIPCABT DIPNUT

Trixie Howard veterinaro padėjėja dirba daugiau nei 20 metų. 2009 m. ji gavo COAPE gyvūnų kompanionų elgesio ir dresūros aukštesniojo laipsnio diplomą, taip pat yra CAPBT (COAPE gyvūnų elgesio specialistų ir dresuotojų asociacijos) narė. Trixie taip pat veda šuniukų gyvenimiškų įgūdžių ir socializacijos pamokas, individualius šunų mokymus, teikia šunų ir kačių elgesio konsultacijas.

Trixie: „Dirbau su PURINA komanda, kad padėčiau sukurti trijų etapų įvertinimo programą – įtraukimo, leidimo ir užbaigimo. Pažvelgiau į situaciją iš

šunų perspektyvos, kad užtikrinčiau, jog biuro aplinka bus saugi ir smagi jiems, jų šeimininkams ir aplinkiniams. Tam reikėjo aplankyti visus šunis ir jų šeimininkus jų namuose, kadangi namų aplinkoje ir pažįstamose vietose šunys labiausiai atsipalaidavę – reikėjo įvertinti, kaip jie reaguoja į nepažįstamus žmones. Per visą procesą siūlome paramą ir mokymą, net po to, kai išduodamas AUGINTINIO pasas. Visa širdimi sutinku, kad žmonėms ir gyvūnams gera būti drauge – laimingi šunys reiškia laimingesnę darbo aplinką. GYVŪNAI DARBE programa turėtų būti kiekviename biure (kur tik įmanoma)!“

Saros istorija...

Kai kurie iš šunis mylinčių mūsų darbuotojų tapo šunų bičiuliais ir atlieka labai svarbų vaidmenį, padėdami naujiems šunims ir jų šeimininkams apsiprasti biure, prireikus teikia pagalbą ar patarimus. Iš esmės Sara padeda šunų „tėvams“ ir jų mylimiesiems (aišku, kad mums) įsikurti.

Sara sako: „Turiu penkis įvairių veislių šunis. Jų amžius yra nuo 9 mėnesių iki 14 metų ir dauguma jų yra bent kartą su manimi apsilankę darbe. Turiu daug patirties, susijusios su GYVŪNŲ DIENA ir AUGINTINIO programa. Dėl to galiu būti šunų bičiulė, o tai reiškia, kad padedu naujokams (ir šunims, ir jų šeimininkams) išsiaiškinti programą ir į ją įsitraukti. Padedu jiems kuo greičiau prisitaikyti – ir prieš pirmąją dieną, ir atvykus: parodau, kaip įeiti į pastatą ir iš jo išeiti, kur rasti šunų parkus, šunims tinkamus liftus ir susirinkimų kambarius; apskritai padedu jiems suprasti, ką galima daryti, o ko ne. Man patinka, kai biure yra šunų – teigiamą poveikį gali justi visame pastate: žmonės yra laimingesni ir šypsosi, šunys pakelia nuotaiką ir sumažėja streso lygis.

Sarah image