Bretanės rudieji basetai

Basset Fauve de Bretagne

Šie vidutinio dydžio šiurkščiakailiai šunys yra tipinės basetų formos, nors ne tokie žemi kaip basethaundai, – visiškai suaugusių ūgis siekia 32–38 cm. Suaugę jie sveria apie 16–18 kg. Kailis būna gelsvai rudas, auksinis su kviečių atspalviu ar rusvas su kviečių atspalviu. Kai kurių šunų krūtinėje gali būti šiek tiek baltos spalvos.

 • Šiek tiek patirties turintiems šeimininkams tinkamas šuo
 • Reikalinga papildoma dresūra
 • Mėgsta aktyvius pasivaikščiojimus
 • Mėgsta pasivaikščioti po vieną ar dvi valandas per dieną
 • Vidutinis šuo
 • Minimalus seilėjimasis
 • Šukuoti reikia kartą per savaitę
 • Nehipoalerginė veislė
 • Balsingas šuo
 • Ne sarginis šuo
 • Gali prireikti mokyti, kaip sugyventi su kitais augintiniais
 • Puikiai tinkamas šeimai šuo

Kilmė

Bretanės rudasis basetas yra mažesnysis iš dviejų šunų veislių, kilusių iš Prancūzijos Bretanės regiono XIX a. pradžioje. Jie buvo išveisti sukryžminus didesnius šunis – Bretanės ruduosius grifonus ir Bretanės basetus. Iš pradžių jie buvo skirti įvairių žvėrių – nuo triušių iki šernų – medžioklei. Iš pradžių ši veislė greičiausiai buvo panašesnė į terjerus nei dabar. Bretanės rudieji basetai populiarūs ne tik tėvynėje, bet populiarėja ir Britanijoje, kur šunininkystės klube yra registruoti nuo 1991 m.

Asmenybė

Šie nedideli šunys yra linksmi, protingi, draugiški, drąsūs ir labai aktyvūs. Bretanės rudieji basetai gerai sutaria su vaikais ir kitais naminiais gyvūnais. Nors nėra tikri sarginiai šunys, vis dėlto jie praneša apie nepažįstamus atėjūnus. Per ilgai laikomi uždaryti, jie būna nelaimingi, nes mėgsta aktyvią veiklą, nori dalyvauti visuose šeimos reikaluose.

Sveikata

Tai ištverminga veislė, kol kas apie kokias nors veislei būdingas problemas nežinoma.

Aktyvumas

Dėl dydžio Bretanės rudiesiems basetams reikia nemažai – apie dvi valandas per dieną ar ilgiau – mankštintis. Šie judrūs šunys mėgsta žaisti, jaučia medžioklės aistrą, todėl paleistus nuo pavadėlio reikia rūpestingai prižiūrėti. Nuo mažens reikia išmokyti kvietimo komandų, antraip jie jūsų „negirdės“ ir grįš tada, kai patys užsimanys!

Mityba

Jūsų šuns mityba turi būti tinkamai subalansuota ir turi apimti visas pagrindines maisto medžiagų grupes. Be to, nuolat turi būti padėta šviežio vandens. Be to, siekiant užtikrinti, kad šuo būtų idealios formos, labai svarbu atlikti reguliarų kūno būklės įvertinimą. Remdamiesi konkretaus šuniui skirto ėdalo šėrimo rekomendacijomis, nepamirškite jo šerti bent dukart per dieną.

Priežiūra

Bretanės rudieji basetai lengvai prižiūrimi, šiurkštų ir tankų kailį pakanka kartą per savaitę peršukuoti, porą kartų per metus reikėtų atlikti pešimo procedūrą. Nors kailio niekada nereikia kirpti, būtina pašalinti plaukų perteklių aplink ausų landas.

Vaikams tinkamiausios šunų veislės

Nors tradiciškai manoma, kad daugelis šunų gerai sutaria su vaikais, visus šunis ir vaikus reikia mokyti bendrauti tarpusavyje ir gerbti vieniems kitus, kad drauge jie būtų saugūs. Bet kuriuo atveju šunų ir mažų vaikų drauge niekada negalima palikti vienų, suaugusieji turėtų prižiūrėti visą jų bendravimą.

Dog

Ar ši veislė jums tinkama?

Visų šunų charakteris yra individualus ir unikalus, bet tam tikri instinktai ir elgesys jiems yra įgimti. Išbandykite mūsų veislės išrinkiklį ir sužinokite, kurios šunų veislės labiausiai atitinka jūsų pageidavimus ir gyvenimo būdą. Jei jums ir jūsų šuniui patiks tie patys dalykai, jūsų bendras gyvenimas bus daug malonesnis ir turiningesnis

Apie ką pagalvoti toliau

Parsivedimas į naujus namus

Priglausti šunį iš gyvūnų prieglaudos ar gelbėjimo organizacijos – tai labai kilnus sprendimas. Dažnai tokiu atveju gyvūnas gauna antrą galimybę gyvenime. Ten daugybė šunų laukia mylinčių šeimininkų ir nuolatinių namų. Geros reputacijos prieglaudos labai rūpestingai parenka šunims tinkamus šeimininkus. Darbuotojai žino beveik viską apie priglaustus šunis ir skirs laiko jums, kad susipažintų su jumis, jūsų šeima ir gyvenimo būdu, o tada galėtų jums parinkti tinkamiausią šunį. Darbuotojai su malonumu jus pakonsultuos ir atsakys į bet kokius klausimus, kurių turėtumėte prieš paimdami šunį ar vėliau. Norėdami gauti daugiau informacijos, spustelėkite čia.

Kaip rasti gerą veisėją

Jei būtinai norite grynaveislio šuniuko, geriausia būtų rasti geros reputacijos veisėją. Kreipkitės į veislės klubą, kuris gali turėti esamų šuniukų vadų sąrašus arba padėti jums susisiekti su jūsų regione esančiais veisėjais. Rekomenduojame pasirinkti veisėją, dalyvaujantį veisyklų klubo patikimų veisėjų projekte. Lankykitės šunų parodose ir su veisėjais susitikite asmeniškai, tada galėsite pasiteirauti apie galimybes įsigyti pasirinktos veislės šuniuką.

Šuns priėmimas namuose

Nesvarbu, ar įsigyjate mažytį šuniuką ar priimate suaugusį šunį, tai išties jaudinantis įvykis visiems. Kol laukiate didžiosios dienos, bus ne pro šalį prasiblaškyti – laimei, yra keli dalykai, kuriais turėtumėte pasirūpinti iki atvykstant naujajam gyventojui. https://www.purina.lt/sunys/isigyjant-nauja-suni/suns-priemimas/suns-priemimas-namuose