Gaskonės mėlynasis basetas

Basset Bleu de Gascogne

Mėlynieji basetai yra aristokratiškos išvaizdos šunys, kuriems būdingas tipinis ilgas basetų kūnas ir trumpos kojos. Jie galingi ir atletiški, tai nėra sunkūs ir gremėzdiški šunys. Šie vidutinio dydžio šunys visiškai suaugę būna 30–38 cm ūgio, sveria apie 8–10 kg. Labiausiai išskirtinis bruožas yra kailio spalva – juoda baltame fone, padengta juodomis dėmėmis, todėl atrodanti tarsi mėlyna. Taip pat pasitaiko įprastų skalikams būdingų rudo atspalvio žymių (išsamią informaciją žr. veislės standarto aprašyme).

 • Šiek tiek patirties turintiems šeimininkams tinkamas šuo
 • Reikalinga papildoma dresūra
 • Mėgsta aktyvius pasivaikščiojimus
 • Mėgsta pasivaikščioti po vieną ar dvi valandas per dieną
 • Vidutinis šuo
 • Minimalus seilėjimasis
 • Šukuoti reikia kartą per savaitę
 • Nehipoalerginė veislė
 • Balsingas šuo
 • Ne sarginis šuo
 • Gali prireikti mokyti, kaip sugyventi su kitais augintiniais
 • Puikiai tinkamas šeimai šuo

Kilmė

Prancūzija yra daugelio medžioklinių šunų tėvynė, taip pat ir Gaskonės mėlynųjų basetų, kaip galima nuspėti iš pavadinimo. Šie šunys kilę iš Gaskonės regiono pietų Prancūzijoje. Mėlyni medžiokliniai šio regiono šunys paminėti dar XII a.; sakoma, kad jie padėdavo medžioti šernus ir vilkus, taip pat elnius. XX a. pradžioje veislė buvo beveik išnykusi, bet, vykdant veisimo programas, buvo pasitelkti Gaskonės mėlynieji skalikai ilgesnėmis kojomis, taigi mėlynieji basetai išliko.

Asmenybė

Gaskonės mėlynieji basetai yra meilūs savo šeimos nariams ir draugams, bet su kitais žmonėmis yra santūresni. Šie šunys turėtų būti sumanūs ir ryžtingi – toks apibūdinimas retai pasitaiko šunų veislių standarte, taigi šie šunys tikrai išskirtiniai! Kaip ir visi pėdsekiai, mėlynieji basetai laimingiausi tada, kai gali prispaudę snukį prie žemės sekti įdomių kvapų pėdsakais.

Sveikata

Kiek žinoma, mėlyniesiems basetams nebūdingos įvairios paveldimos ligos. Kaip ir kiti panašios kūno formos šunys, jie gali būti labiau linkę į stuburo ligas ir nenormalų sąnarių vystymąsi.

Aktyvumas

Vedini savo uoslės, Gaskonės mėlynieji basetai, kaip ir dauguma skalikų, gali aplink save nieko negirdėti, todėl labai svarbu patikimai išmokti šį šunį prisikviesti, taip pat be pavadėlio derėtų vedžioti tik saugiose vietose, kur nėra eismo. Šie šunys buvo išveisti ilgai trunkančioms, lėtoms medžioklėms, todėl jiems labiau priimtina lėtai bėgti ilgas distancijas, o ne lėkti trumpus atstumus. Kad išeikvotų susikaupusią energiją, jiems reikia mankštintis kelias valandas per dieną, taip pat reikia progos patreniruoti uoslę.

Mityba

Jūsų šuns mityba turi būti tinkamai subalansuota ir turi apimti visas pagrindines maisto medžiagų grupes. Be to, nuolat turi būti padėta šviežio vandens. Be to, siekiant užtikrinti, kad šuo būtų idealios formos, labai svarbu atlikti reguliarų kūno būklės įvertinimą. Remdamiesi konkretaus šuniui skirto ėdalo šėrimo rekomendacijomis, nepamirškite jo šerti bent dukart per dieną. Mėlynieji basetai linkę į skrandžio išsipūtimą ir kitas skrandžio problemas. Šio sutrikimo riziką galima sumažinti šeriant mažesnėmis porcijoms, bet dažniau.

Priežiūra

Trumpam, tankiam kailiui daug priežiūros nereikia, pakanka kartą per savaitę iššukuoti, kad būtų pašalinti išsišėrę plaukai, o kailis atrodytų sveikas. Prireikus šiuos šunis kartais galima išmaudyti. Rūpestingai reikia prižiūrėti jų ausis, nes dėl riboto oro patekimo gali išsivystyti ausų infekcijos.

Vaikams tinkamiausios šunų veislės

Nors tradiciškai manoma, kad daugelis šunų gerai sutaria su vaikais, visus šunis ir vaikus reikia mokyti bendrauti tarpusavyje ir gerbti vieniems kitus, kad drauge jie būtų saugūs. Bet kuriuo atveju šunų ir mažų vaikų drauge niekada negalima palikti vienų, suaugusieji turėtų prižiūrėti visą jų bendravimą.

Dog

Ar ši veislė jums tinkama?

Visų šunų charakteris yra individualus ir unikalus, bet tam tikri instinktai ir elgesys jiems yra įgimti. Išbandykite mūsų veislės išrinkiklį ir sužinokite, kurios šunų veislės labiausiai atitinka jūsų pageidavimus ir gyvenimo būdą. Jei jums ir jūsų šuniui patiks tie patys dalykai, jūsų bendras gyvenimas bus daug malonesnis ir turiningesnis

Apie ką pagalvoti toliau

Parsivedimas į naujus namus

Priglausti šunį iš gyvūnų prieglaudos ar gelbėjimo organizacijos – tai labai kilnus sprendimas. Dažnai tokiu atveju gyvūnas gauna antrą galimybę gyvenime. Ten daugybė šunų laukia mylinčių šeimininkų ir nuolatinių namų. Geros reputacijos prieglaudos labai rūpestingai parenka šunims tinkamus šeimininkus. Darbuotojai žino beveik viską apie priglaustus šunis ir skirs laiko jums, kad susipažintų su jumis, jūsų šeima ir gyvenimo būdu, o tada galėtų jums parinkti tinkamiausią šunį. Darbuotojai su malonumu jus pakonsultuos ir atsakys į bet kokius klausimus, kurių turėtumėte prieš paimdami šunį ar vėliau. Norėdami gauti daugiau informacijos, spustelėkite čia.

Kaip rasti gerą veisėją

Jei būtinai norite grynaveislio šuniuko, geriausia būtų rasti geros reputacijos veisėją. Kreipkitės į veislės klubą, kuris gali turėti esamų šuniukų vadų sąrašus arba padėti jums susisiekti su jūsų regione esančiais veisėjais. Rekomenduojame pasirinkti veisėją, dalyvaujantį veisyklų klubo patikimų veisėjų projekte. Lankykitės šunų parodose ir su veisėjais susitikite asmeniškai, tada galėsite pasiteirauti apie galimybes įsigyti pasirinktos veislės šuniuką.

Šuns priėmimas namuose

Nesvarbu, ar įsigyjate mažytį šuniuką ar priimate suaugusį šunį, tai išties jaudinantis įvykis visiems. Kol laukiate didžiosios dienos, bus ne pro šalį prasiblaškyti – laimei, yra keli dalykai, kuriais turėtumėte pasirūpinti iki atvykstant naujajam gyventojui. https://www.purina.lt/sunys/isigyjant-nauja-suni/suns-priemimas/suns-priemimas-namuose