Basendžis

Basenji

Šie maži arba vidutinio ūgio šunys išsiskiria standžiai susukta uodega ir raukšlėta kakta. Lygus, trumpas ir žvilgantis basendžių kailis būna rudos ir baltos, juodos ir baltos, juodos su gelsvai rusva ir baltos spalvų, rudmargis, rudmargis su balta, taip pat trispalvis. Visą informaciją rasite veislės standarto aprašyme. Idealus suaugusių šunų ūgis ties ketera (nuo žemės iki aukščiausios menčių vietos) yra 43 cm, patelių – 40 cm. Idealus visiškai suaugusio šuns svoris siekia 11 kg, patelių – 9,5 kg.

 • Šiek tiek patirties turintiems šeimininkams tinkamas šuo
 • Reikalinga tam tikra dresūra
 • Mėgsta aktyvius pasivaikščiojimus
 • Mėgsta pasivaikščioti po valandą per dieną
 • Vidutinis šuo
 • Minimalus seilėjimasis
 • Šukuoti reikia kartą per savaitę
 • Nehipoalerginė veislė
 • Tylus šuo
 • Ne sarginis šuo
 • Gali prireikti mokyti, kaip sugyventi su kitais augintiniais
 • Gali prireikti mokyti, kaip sugyventi su vaikais

Kilmė

Greičiausiai basendžiai buvo išveisti kaip faraonų šunys kompanionai, šių šunų portretų yra Egipto piramidėse. Ilgainiui veislė paplito Centrinėje Afrikoje, kur buvo naudojama ilgadantėms ir nendrynų žiurkėms gaudyti Kongo regione. Šios didžiulės agresyvios žiurkės buvo tikra grėsmė vietinių gyventojų galvijams, todėl geri medžiokliniai šunys buvo būtini. Veislė Vakarų pasauliui buvo nežinoma iki Viktorijos laikų, kol ankstyvieji Afrikos tyrinėtojai nepranešė apie „nelojančius šunis“.

Asmenybė

Šie šunys unikalūs tuo, kad nemoka loti, vis dėlto susijaudinę geba jodliuoti! Būdami budrūs, nepriklausomi, protingi, gebantys pasirūpinti savo kailio priežiūra ir praktiškai bekvapiai, basendžių veislės šunys labai primena kates – netgi žinoma atvejų, kai jie karstosi medžiais ir tvoromis! Šie šunys meilūs savo šeimos nariams, bet atokiai laikosi nuo nepažįstamų. Basendžiai linkę peštis su kitais šunimis, todėl būtina ankstyva socializacija.

Sveikata

Labiausiai paplitusi paveldima basendžių būklė yra inkstų liga (Fankonio sindromas) ir tam tikra anemijos forma. Abi šios būklės nustatomos genetiniais testais. Kaip ir daugelio kitų veislių šunims, jiems gali išsivystyti paveldimi regos sutrikimai. Dėl to svarbu prieš veisiant patikrinti regą ir atlikti genetinius tyrimus.

Aktyvumas

Išveisti medžioti nelygiose vietovėse, basendžiai turi mankštintis bent po valandą per dieną, o jei galėsite jiems skirti daugiau laiko, jiems bus tik į naudą. Nors basendžiai nelengvai dresuojami, gali būti naudinga su jais užsiimti tam tikros rūšies šunų sportu, kad jie būtų fiziškai ir protiškai sveiki. Jie prasčiau suvokia eismą nei kitų veislių šunys, todėl mankštintis arti kelių reikėtų atsargiai.

Mityba

Mažų šunų medžiagų apykaita greita, taigi jie greitai degina energiją, nors dėl mažo skrandžio turi ėsti po nedaug ir dažnai. Mažų šunų veislių šunims skirtas ėdalas specialiai sukurtas parenkant tinkamą pagrindinių maisto medžiagų kiekį, o kroketai yra mažesni, kad tilptų mažuose nasruose. Be to, taip lengviau kramtyti, pagerėja virškinimas.

Priežiūra

Basendžiai savo kailio priežiūra iš esmės pasirūpina patys. Kailis trumpas ir švelnus, jį galima perbraukti pirštine kartą per savaitę ir taip surinkti išsišėrusius plaukus. Periodiškai reikėtų patikrinti ausis ir nagus. Daugiau ypatingos priežiūros nereikia.

Vaikams tinkamiausios šunų veislės

Nors tradiciškai manoma, kad daugelis šunų gerai sutaria su vaikais, visus šunis ir vaikus reikia mokyti bendrauti tarpusavyje ir gerbti vieniems kitus, kad drauge jie būtų saugūs. Bet kuriuo atveju šunų ir mažų vaikų drauge niekada negalima palikti vienų, suaugusieji turėtų prižiūrėti visą jų bendravimą.

Dog

Ar ši veislė jums tinkama?

Visų šunų charakteris yra individualus ir unikalus, bet tam tikri instinktai ir elgesys jiems yra įgimti. Išbandykite mūsų veislės išrinkiklį ir sužinokite, kurios šunų veislės labiausiai atitinka jūsų pageidavimus ir gyvenimo būdą. Jei jums ir jūsų šuniui patiks tie patys dalykai, jūsų bendras gyvenimas bus daug malonesnis ir turiningesnis

Apie ką pagalvoti toliau

Parsivedimas į naujus namus

Priglausti šunį iš gyvūnų prieglaudos ar gelbėjimo organizacijos – tai labai kilnus sprendimas. Dažnai tokiu atveju gyvūnas gauna antrą galimybę gyvenime. Ten daugybė šunų laukia mylinčių šeimininkų ir nuolatinių namų. Geros reputacijos prieglaudos labai rūpestingai parenka šunims tinkamus šeimininkus. Darbuotojai žino beveik viską apie priglaustus šunis ir skirs laiko jums, kad susipažintų su jumis, jūsų šeima ir gyvenimo būdu, o tada galėtų jums parinkti tinkamiausią šunį. Darbuotojai su malonumu jus pakonsultuos ir atsakys į bet kokius klausimus, kurių turėtumėte prieš paimdami šunį ar vėliau. Norėdami gauti daugiau informacijos, spustelėkite čia.

Kaip rasti gerą veisėją

Jei būtinai norite grynaveislio šuniuko, geriausia būtų rasti geros reputacijos veisėją. Kreipkitės į veislės klubą, kuris gali turėti esamų šuniukų vadų sąrašus arba padėti jums susisiekti su jūsų regione esančiais veisėjais. Rekomenduojame pasirinkti veisėją, dalyvaujantį veisyklų klubo patikimų veisėjų projekte. Lankykitės šunų parodose ir su veisėjais susitikite asmeniškai, tada galėsite pasiteirauti apie galimybes įsigyti pasirinktos veislės šuniuką.

Šuns priėmimas namuose

Nesvarbu, ar įsigyjate mažytį šuniuką ar priimate suaugusį šunį, tai išties jaudinantis įvykis visiems. Kol laukiate didžiosios dienos, bus ne pro šalį prasiblaškyti – laimei, yra keli dalykai, kuriais turėtumėte pasirūpinti iki atvykstant naujajam gyventojui. https://www.purina.lt/sunys/isigyjant-nauja-suni/suns-priemimas/suns-priemimas-namuose