Australų terjeras

Australian Terrier

Australų terjerų šunys skiriasi nuo kai kurių kitų terjerų tuo, kad jų kaklas ir nugara yra gana ilgi, palyginti su ūgiu. Jų kailis šiurkštus ir tiesus viršuje, trumpesnis ir švelnesnis iš apačios, gali būti rudos spalvos arba įvairių mėlynos ir gelsvai rudos atspalvių. Suaugę australų terjerai ties ketera yra maždaug 25,5 cm ūgio, sveria apie 6,5 kg.

 • Šiek tiek patirties turintiems šeimininkams tinkamas šuo
 • Reikalinga tam tikra dresūra
 • Mėgsta aktyvius pasivaikščiojimus
 • Mėgsta pasivaikščioti po valandą per dieną
 • Mažas šuo
 • Minimalus seilėjimasis
 • Šukuoti reikia kas antrą dieną
 • Nehipoalerginė veislė
 • Labai balsingas šuo
 • Sarginis šuo. Loja ir įspėja
 • Gali prireikti mokyti, kaip sugyventi su kitais augintiniais
 • Gali prireikti mokyti, kaip sugyventi su vaikais

Kilmė

Australų terjerai buvo išveisti XIX a. pradžioje darbui atšiauriomis sąlygomis, kad medžiotų gyvates ir graužikus ūkiuose bei aukso kasyklose, taip pat tarnautų kaip universalūs ūkio šunys. Veislė buvo išveista iš terjerų, įvežtų iš šiaurės Anglijos ir Škotijos, įskaitant Dendžio Dinmonto terjerų, Skajaus ir Jorkšyro terjerų protėvius, taip pat senuosius juodai rudus terjerus ir škotų terjerus. Taip buvo sukurti australų terjerai, kurių pirmasis veislės klubas Australijoje įsteigtas 1887 m. Oficialiai veislę Didžiosios Britanijos šunininkystės klubas pripažino 1936 m., o 1958 m. ją pripažino ir Amerikos šunininkystės klubas.

Asmenybė

Draugiški ir bendraujantys australų terjerai mėgsta žmonių draugiją ir džiaugiasi giriami, todėl apskritai yra lengvai dresuojami – priešingai nei kai kurie kiti terjerai! Šie šunys neagresyvūs, bet, susidūrę su kitu šunimi, gina savo poziciją. Tai nėra daug lojantys šunys, bet jie los, jeigu manys, kad to reikia.

Sveikata

Australų terjerai apskritai yra sveika veislė, kuriai nebūdinga daug sveikatos problemų.

Aktyvumas

Australų terjerams reikia mankštintis maždaug valandą per dieną, nors jie mielai pasimankštintų daugiau – juk šie šunys išveisti kaip darbiniai, ne vien kompanionai! Jiems patinka pasivaikščiojimai ir žaidimai, jie mėgsta vikrumo, klusnumo rungtis ir kitokį šunų sportą.

Mityba

Mažų šunų medžiagų apykaita greita, taigi jie greitai degina energiją, nors dėl mažo skrandžio turi ėsti po nedaug ir dažnai. Mažų šunų veislių šunims skirtas ėdalas specialiai sukurtas parenkant tinkamą pagrindinių maisto medžiagų kiekį, o kroketai yra mažesni, kad tilptų mažuose nasruose. Be to, taip lengviau kramtyti, pagerėja virškinimas.

Priežiūra

Geros būklės australų terjerai beveik nesišeria. Juos lengva šukuoti, o oro sąlygoms atsparus kailis yra apie 6,35 cm ilgio. Poplaukis yra trumpas ir minkštas. Šiuos šunis reikia šukuoti bent kartą per savaitę, taip pat reikia tikrinti ausis, ar plaukai neužkiša kanalų. Prireikus plaukus reikėtų išpešti, o ne kirpti.

Vaikams tinkamiausios šunų veislės

Nors tradiciškai manoma, kad daugelis šunų gerai sutaria su vaikais, visus šunis ir vaikus reikia mokyti bendrauti tarpusavyje ir gerbti vieniems kitus, kad drauge jie būtų saugūs. Bet kuriuo atveju šunų ir mažų vaikų drauge niekada negalima palikti vienų, suaugusieji turėtų prižiūrėti visą jų bendravimą.

Dog

Ar ši veislė jums tinkama?

Visų šunų charakteris yra individualus ir unikalus, bet tam tikri instinktai ir elgesys jiems yra įgimti. Išbandykite mūsų veislės išrinkiklį ir sužinokite, kurios šunų veislės labiausiai atitinka jūsų pageidavimus ir gyvenimo būdą. Jei jums ir jūsų šuniui patiks tie patys dalykai, jūsų bendras gyvenimas bus daug malonesnis ir turiningesnis

Apie ką pagalvoti toliau

Parsivedimas į naujus namus

Priglausti šunį iš gyvūnų prieglaudos ar gelbėjimo organizacijos – tai labai kilnus sprendimas. Dažnai tokiu atveju gyvūnas gauna antrą galimybę gyvenime. Ten daugybė šunų laukia mylinčių šeimininkų ir nuolatinių namų. Geros reputacijos prieglaudos labai rūpestingai parenka šunims tinkamus šeimininkus. Darbuotojai žino beveik viską apie priglaustus šunis ir skirs laiko jums, kad susipažintų su jumis, jūsų šeima ir gyvenimo būdu, o tada galėtų jums parinkti tinkamiausią šunį. Darbuotojai su malonumu jus pakonsultuos ir atsakys į bet kokius klausimus, kurių turėtumėte prieš paimdami šunį ar vėliau. Norėdami gauti daugiau informacijos, spustelėkite čia.

Kaip rasti gerą veisėją

Jei būtinai norite grynaveislio šuniuko, geriausia būtų rasti geros reputacijos veisėją. Kreipkitės į veislės klubą, kuris gali turėti esamų šuniukų vadų sąrašus arba padėti jums susisiekti su jūsų regione esančiais veisėjais. Rekomenduojame pasirinkti veisėją, dalyvaujantį veisyklų klubo patikimų veisėjų projekte. Lankykitės šunų parodose ir su veisėjais susitikite asmeniškai, tada galėsite pasiteirauti apie galimybes įsigyti pasirinktos veislės šuniuką.

Šuns priėmimas namuose

Nesvarbu, ar įsigyjate mažytį šuniuką ar priimate suaugusį šunį, tai išties jaudinantis įvykis visiems. Kol laukiate didžiosios dienos, bus ne pro šalį prasiblaškyti – laimei, yra keli dalykai, kuriais turėtumėte pasirūpinti iki atvykstant naujajam gyventojui. https://www.purina.lt/sunys/isigyjant-nauja-suni/suns-priemimas/suns-priemimas-namuose