Australų šilkinis terjeras

Australian Silky Terrier

Žavingas šių žaislinių šuniukų ilgas kailis yra su sklastymu per nugarą, gali būti mėlynos ir gelsvai rudos spalvos, pilkai melsvas ir gelsvai rudas, sidabriškas ir gelsvai rudas arba sidabriškai mėlynas ir gelsvai rudas. Visą informaciją rasite veislės standarto aprašyme. Visiškai suaugę, šie šunys yra apie 23 cm ūgio, o sveria apie 4–5 kg. Nors jie atrodo išpuoselėti, bet nėra gležni.

 • Šiek tiek patirties turintiems šeimininkams tinkamas šuo
 • Reikalinga tam tikra dresūra
 • Mėgsta ramius pasivaikščiojimus
 • Mėgsta pasivaikščioti po valandą per dieną
 • Mažas žaislinio dydžio šuniukas
 • Minimalus seilėjimasis
 • Šukuoti reikia kas antrą dieną
 • Hipoalerginė veislė
 • Labai balsingas šuo
 • Sarginis šuo. Loja ir įspėja
 • Gali prireikti mokyti, kaip sugyventi su kitais augintiniais
 • Gali prireikti mokyti, kaip sugyventi su vaikais

Kilmė

Australų šilkinių terjerų, anksčiau dar vadintų Sidnėjaus šilkiniais, protėviai yra Jorkšyro terjerai ir australų terjerai. Manoma, kad veisėjai, XIX a. pabaigoje veisdami australų terjerus, naudojosi Jorkšyro terjerais, kad patobulintų kailio mėlyną ir rusvą atspalvius. Išveisti šilkiško kailio šuniukai tapo mums dabar pažįstamos veislės pagrindu.

Asmenybė

Nors šie šunys priklauso žaislinių šunų grupei ir buvo išveisti kaip draugiški, meilūs kompanionai, australų šilkiniai terjerai turi tam tikrų terjerų savybių – atsižvelgiant į protėvius tuo nereikia stebėtis. Šie šunys budrūs, pasitikintys savimi ir energingi. Iš dalies jie tebėra išlaikę graužikus ir net gyvates gaudžiusių protėvių medžioklinius instinktus!

Sveikata

Kaip ir daugelis smulkių šunų veislių atstovų, australų šilkiniai terjerai gali susidurti su laikino kelio girnelės išnirimo problema, klubų ir trachėjos problemomis.

Aktyvumas

Suaugusiam šuniui pakaktų poros 20 minučių trukmės pasivaikščiojimų per dieną, taip pat jam patiktų pažaisti namuose ar kieme. Šiems šunims nebūtina daug fiziškai mankštintis, bet jiems daug džiaugsmo teikia kokybiškai praleistas laikas su artimais žmonėmis. Šiam sumaniam šuniukui svarbi protinė veikla, kad nereikėtų nuobodžiauti.

Mityba

Žaislinių šuniukų medžiagų apykaita greita, taigi jie greitai degina energiją, nors dėl mažo skrandžio turi ėsti po nedaug ir dažnai. Mažų šunų veislių šunims skirtas ėdalas specialiai sukurtas parenkant tinkamą pagrindinių maisto medžiagų kiekį, o kroketai yra mažesni, kad tilptų mažuose nasruose. Be to, taip lengviau kramtyti, pagerėja virškinimas.

Priežiūra

Ilgą šilkišką kailį tereikia kasdien kelias minutes pašukuoti, kad jis nesusiveltų, atrodytų sveikas ir žvilgantis. Po pasivaikščiojimo kailį būtinai apžiūrėkite, nes 13–15 cm ilgio kailyje vaikščiojant gali prisirinkti įvairiausių nešvarumų!

Vaikams tinkamiausios šunų veislės

Nors tradiciškai manoma, kad daugelis šunų gerai sutaria su vaikais, visus šunis ir vaikus reikia mokyti bendrauti tarpusavyje ir gerbti vieniems kitus, kad drauge jie būtų saugūs. Bet kuriuo atveju šunų ir mažų vaikų drauge niekada negalima palikti vienų, suaugusieji turėtų prižiūrėti visą jų bendravimą.

Dog

Ar ši veislė jums tinkama?

Visų šunų charakteris yra individualus ir unikalus, bet tam tikri instinktai ir elgesys jiems yra įgimti. Išbandykite mūsų veislės išrinkiklį ir sužinokite, kurios šunų veislės labiausiai atitinka jūsų pageidavimus ir gyvenimo būdą. Jei jums ir jūsų šuniui patiks tie patys dalykai, jūsų bendras gyvenimas bus daug malonesnis ir turiningesnis

Apie ką pagalvoti toliau

Parsivedimas į naujus namus

Priglausti šunį iš gyvūnų prieglaudos ar gelbėjimo organizacijos – tai labai kilnus sprendimas. Dažnai tokiu atveju gyvūnas gauna antrą galimybę gyvenime. Ten daugybė šunų laukia mylinčių šeimininkų ir nuolatinių namų. Geros reputacijos prieglaudos labai rūpestingai parenka šunims tinkamus šeimininkus. Darbuotojai žino beveik viską apie priglaustus šunis ir skirs laiko jums, kad susipažintų su jumis, jūsų šeima ir gyvenimo būdu, o tada galėtų jums parinkti tinkamiausią šunį. Darbuotojai su malonumu jus pakonsultuos ir atsakys į bet kokius klausimus, kurių turėtumėte prieš paimdami šunį ar vėliau. Norėdami gauti daugiau informacijos, spustelėkite čia.

Kaip rasti gerą veisėją

Jei būtinai norite grynaveislio šuniuko, geriausia būtų rasti geros reputacijos veisėją. Kreipkitės į veislės klubą, kuris gali turėti esamų šuniukų vadų sąrašus arba padėti jums susisiekti su jūsų regione esančiais veisėjais. Rekomenduojame pasirinkti veisėją, dalyvaujantį veisyklų klubo patikimų veisėjų projekte. Lankykitės šunų parodose ir su veisėjais susitikite asmeniškai, tada galėsite pasiteirauti apie galimybes įsigyti pasirinktos veislės šuniuką.

Šuns priėmimas namuose

Nesvarbu, ar įsigyjate mažytį šuniuką ar priimate suaugusį šunį, tai išties jaudinantis įvykis visiems. Kol laukiate didžiosios dienos, bus ne pro šalį prasiblaškyti – laimei, yra keli dalykai, kuriais turėtumėte pasirūpinti iki atvykstant naujajam gyventojui. https://www.purina.lt/sunys/isigyjant-nauja-suni/suns-priemimas/suns-priemimas-namuose