Australų aviganis

Australian Shepherd Dog

Šie šunys dažnai lyginami su borderkoliais. Tvirti ir raumeningi, jie labiau ištįsę į ilgį nei aukštį, ūgis siekia 51–58 cm (patinų) arba 46–53 cm (patelių). Paprastai jie sveria 19–29 kg, priklauso nuo lyties ir sudėjimo. Kailis gali būti juodos, mėlynai marmurinės, rudai marmurinės ir rudos spalvos, su įrudžio sritimis ar be jų. Visą informaciją rasite veislės standarto aprašyme.

 • Šiek tiek patirties turintiems šeimininkams tinkamas šuo
 • Reikalinga tam tikra dresūra
 • Mėgsta energingus pasivaikščiojimus
 • Mėgsta pasivaikščioti daugiau nei po dvi valandas per dieną
 • Vidutinis šuo
 • Šukuoti reikia kas antrą dieną
 • Nehipoalerginė veislė
 • Labai balsingas šuo
 • Sarginis šuo. Loja ir įspėja
 • Gali prireikti mokyti, kaip sugyventi su kitais augintiniais
 • Gali prireikti mokyti, kaip sugyventi su vaikais

Kilmė

Stebėtina, bet australų aviganių veislė iš tiesų yra amerikietiška! XIX a. pabaigoje–XX a. pradžioje Pirėnų Baskijos regiono piemenys mažus „mėlynus“ šunis atsigabeno į JAV dirbti su avimis. Ganomos avys buvo importuotos iš Australijos, dėl to jie ir vadinami australų aviganiais. Kita teorija teigia, kad šunys pirmiausia pateko į Australiją, o vėliau į JAV. Kai pirmą kartą buvo atgabenti į JAV pietvakarių valstijas XIX a. pabaigoje, iš pradžių buvo kryžminami su kitais aviganiais, kad būtų geresni darbininkai. Jungtinėse Valstijose veislės klubas buvo įsteigtas 1957 m.

Asmenybė

Šie šunys pasižymi stipriais ganymo instinktais ir mėgsta dalyvauti šeimos gyvenime, tiesiog mėgaujasi šeimininkų draugija. Iš pradžių jie gali būti atsargūs su naujais žmonėmis, todėl svarbi ankstyva socializacija. Siekiant išnaudoti tokio šuns sumanumą ir energiją svarbus ir nuolatinis dresavimas, fizinės ir protinės stimuliacijos derinimas.

Sveikata

Apskritai australų aviganiai yra labai sveika veislė. Vis dėlto, kaip ir daugeliui kitų veislių šunų, jiems gali išsivystyti įvairių paveldimų regos sutrikimų ar klubo displazija (tai būklė, dėl kurios gali kilti judrumo problemų). Todėl prieš veisiant svarbu patikrinti šunų akių regą ir įvertinti klubų būklę.

Aktyvumas

Šiam šuniui mankštintis reikia bent dvi valandas per dieną. Daugelis australų aviganių pasiekia gerų rezultatų dalyvaudami šunų sporte (vikrumo, šunų šokių, klusnumo ir „flyball“ rungtyse), kuriame praverčia fizinė ir protinė energija.

Mityba

Jūsų šuns mityba turi būti tinkamai subalansuota ir turi apimti visas pagrindines maisto medžiagų grupes. Be to, nuolat turi būti padėta šviežio vandens. Be to, siekiant užtikrinti, kad šuo būtų idealios formos, labai svarbu atlikti reguliarų kūno būklės įvertinimą. Remdamiesi konkretaus šuniui skirto ėdalo šėrimo rekomendacijomis, nepamirškite jo šerti bent dukart per dieną.

Priežiūra

Kailis yra vidutinio ilgio su oro sąlygoms atspariu poplaukiu. Kojų gale kailis šiek tiek ilgesnis, plunksniškas, taip pat šunims būdingi vidutinio dydžio karčiai, patinams storesni. Šukavimo du ar tris kartus per savaitę turėtų pakakti, dažniau šukuoti reikėtų šėrimosi laikotarpiu.

Vaikams tinkamiausios šunų veislės

Nors tradiciškai manoma, kad daugelis šunų gerai sutaria su vaikais, visus šunis ir vaikus reikia mokyti bendrauti tarpusavyje ir gerbti vieniems kitus, kad drauge jie būtų saugūs. Bet kuriuo atveju šunų ir mažų vaikų drauge niekada negalima palikti vienų, suaugusieji turėtų prižiūrėti visą jų bendravimą.

Dog

Ar ši veislė jums tinkama?

Visų šunų charakteris yra individualus ir unikalus, bet tam tikri instinktai ir elgesys jiems yra įgimti. Išbandykite mūsų veislės išrinkiklį ir sužinokite, kurios šunų veislės labiausiai atitinka jūsų pageidavimus ir gyvenimo būdą. Jei jums ir jūsų šuniui patiks tie patys dalykai, jūsų bendras gyvenimas bus daug malonesnis ir turiningesnis

Apie ką pagalvoti toliau

Parsivedimas į naujus namus

Priglausti šunį iš gyvūnų prieglaudos ar gelbėjimo organizacijos – tai labai kilnus sprendimas. Dažnai tokiu atveju gyvūnas gauna antrą galimybę gyvenime. Ten daugybė šunų laukia mylinčių šeimininkų ir nuolatinių namų. Geros reputacijos prieglaudos labai rūpestingai parenka šunims tinkamus šeimininkus. Darbuotojai žino beveik viską apie priglaustus šunis ir skirs laiko jums, kad susipažintų su jumis, jūsų šeima ir gyvenimo būdu, o tada galėtų jums parinkti tinkamiausią šunį. Darbuotojai su malonumu jus pakonsultuos ir atsakys į bet kokius klausimus, kurių turėtumėte prieš paimdami šunį ar vėliau. Norėdami gauti daugiau informacijos, spustelėkite čia.

Kaip rasti gerą veisėją

Jei būtinai norite grynaveislio šuniuko, geriausia būtų rasti geros reputacijos veisėją. Kreipkitės į veislės klubą, kuris gali turėti esamų šuniukų vadų sąrašus arba padėti jums susisiekti su jūsų regione esančiais veisėjais. Rekomenduojame pasirinkti veisėją, dalyvaujantį veisyklų klubo patikimų veisėjų projekte. Lankykitės šunų parodose ir su veisėjais susitikite asmeniškai, tada galėsite pasiteirauti apie galimybes įsigyti pasirinktos veislės šuniuką.

Šuns priėmimas namuose

Nesvarbu, ar įsigyjate mažytį šuniuką ar priimate suaugusį šunį, tai išties jaudinantis įvykis visiems. Kol laukiate didžiosios dienos, bus ne pro šalį prasiblaškyti – laimei, yra keli dalykai, kuriais turėtumėte pasirūpinti iki atvykstant naujajam gyventojui. https://www.purina.lt/sunys/isigyjant-nauja-suni/suns-priemimas/suns-priemimas-namuose