Australų piemenų šuo

Australian Cattle Dog

Šių kompaktiško sudėjimo, vidutinio dydžio raumeningų šunų ūgis visiškai suaugus siekia 46–51 cm (patinų) arba 43–48 cm (patelių), jie sveria 17–23 kg. Kailis būna mėlyno atspalvio; mėlynas ir gelsvai rudas; mėlynas, juodas ir gelsvai rudas; mėlynas su dėmėmis; rusvas; rusvas su gelsvai rudu atspalviu; gali būti su rusvomis dėmėmis. Visą informaciją rasite veislės standarto aprašyme.

 • Patyrusiems šeimininkams tinkamas šuo
 • Reikalinga papildoma dresūra
 • Mėgsta aktyvius pasivaikščiojimus
 • Mėgsta pasivaikščioti po vieną ar dvi valandas per dieną
 • Vidutinis šuo
 • Šukuoti reikia kartą per savaitę
 • Nehipoalerginė veislė
 • Balsingas šuo
 • Sarginis šuo. Loja, įspėja ir apsaugo fiziškai
 • Gali prireikti mokyti, kaip sugyventi su kitais augintiniais
 • Gali prireikti mokyti, kaip sugyventi su vaikais

Kilmė

Anglų gyvulių augintojus koliai į Australiją atlydėjo XIX a. pradžioje, bet dėl atšiaurių sąlygų ir sunkiai suvaldomų bandų reikėjo tvirtesnių šunų. Taigi 60 metų buvo kryžminami įvairūs šunys, turintys tam tikrų gebėjimų, įskaitant dingus, įvairius kolius ir aviganius, kelpius, dalmatinus ir bulterjerus. Galiausiai XIX a. pabaigoje buvo išveisti šunys, galintys ganyti bandas (kandžiojantys gyvulių užkulnius), dirbti su žmonėmis, vadovautis savo iniciatyva ir ištverti bet kokias oro sąlygas – ekstremalų lietų, šaltį ar karštį.

Asmenybė

Australų piemenų šunys iš prigimties vengia nepažįstamų žmonių ir pasižymi stipriais sarginiais instinktais, todėl ypač svarbi ankstyva ir nuosekli socializacija. Rekomenduojama nuo mažens drausti kandžiotis, nes susijaudinęs šuo gali krimstelėti. Nors šie šunys atsidavę savo šeimai, bet yra labai energingi, todėl ši veislė nėra geriausias pasirinkimas įsigyjant šunį pirmą kartą. Jiems reikia labiau patyrusių šeimininkų.

Sveikata

Apskritai australų piemenų šunys yra išskirtinai ištverminga veislė, susidurianti su nedaugeliu sveikatos problemų. Kaip ir daugeliui kitų veislių šunų, gali išsivystyti paveldimų regos sutrikimų arba klubo displazija (tai būklė, dėl kurios gali kilti judrumo problemų). Dėl to rekomenduojama prieš veisiant patikrinti regą ir įvertinti šunų klubų būklę.

Aktyvumas

Australų piemenų šunims reikia mankštintis maždaug dvi valandas per dieną, įskaitant protą lavinančią veiklą, nors jie mielai pasimankštintų daugiau, nes yra labai ištvermingi. Atminkite, kad šie šunys labai vikrūs ir gali iššokti gana aukštai, taigi jiems nieko nereiškia nuo stalo nukniaukti maistą ar peršokti ne itin aukštą kiemo tvorą. Neleiskite jam nuobodžiauti, nes jis pats susigalvos pramogų!

Mityba

Jūsų šuns mityba turi būti tinkamai subalansuota ir turi apimti visas pagrindines maisto medžiagų grupes. Be to, nuolat turi būti padėta šviežio vandens. Siekiant užtikrinti, kad šuo būtų idealios formos, labai svarbu atlikti reguliarų kūno būklės įvertinimą. Remdamiesi konkretaus šuniui skirto ėdalo šėrimo rekomendacijomis, nepamirškite jo šerti bent dukart per dieną.

Priežiūra

Lygiam dvigubam kailiui nereikia daug priežiūros, užtenka kartą per savaitę perbraukti šukomis. Viršutinis kailio sluoksnis yra šiurkštus ir tiesus, o poplaukis – trumpas ir tankus. Šios veislės šunų kailis yra maždaug 2,5–4 cm ilgio, trumpas ant galvos ir ilgesnis pilvo srityje ir už kojų.

Vaikams tinkamiausios šunų veislės

Nors tradiciškai manoma, kad daugelis šunų gerai sutaria su vaikais, visus šunis ir vaikus reikia mokyti bendrauti tarpusavyje ir gerbti vieniems kitus, kad drauge jie būtų saugūs. Bet kuriuo atveju šunų ir mažų vaikų drauge niekada negalima palikti vienų, suaugusieji turėtų prižiūrėti visą jų bendravimą.

Dog

Ar ši veislė jums tinkama?

Visų šunų charakteris yra individualus ir unikalus, bet tam tikri instinktai ir elgesys jiems yra įgimti. Išbandykite mūsų veislės išrinkiklį ir sužinokite, kurios šunų veislės labiausiai atitinka jūsų pageidavimus ir gyvenimo būdą. Jei jums ir jūsų šuniui patiks tie patys dalykai, jūsų bendras gyvenimas bus daug malonesnis ir turiningesnis

Apie ką pagalvoti toliau

Parsivedimas į naujus namus

Priglausti šunį iš gyvūnų prieglaudos ar gelbėjimo organizacijos – tai labai kilnus sprendimas. Dažnai tokiu atveju gyvūnas gauna antrą galimybę gyvenime. Ten daugybė šunų laukia mylinčių šeimininkų ir nuolatinių namų. Geros reputacijos prieglaudos labai rūpestingai parenka šunims tinkamus šeimininkus. Darbuotojai žino beveik viską apie priglaustus šunis ir skirs laiko jums, kad susipažintų su jumis, jūsų šeima ir gyvenimo būdu, o tada galėtų jums parinkti tinkamiausią šunį. Darbuotojai su malonumu jus pakonsultuos ir atsakys į bet kokius klausimus, kurių turėtumėte prieš paimdami šunį ar vėliau. Norėdami gauti daugiau informacijos, spustelėkite čia.

Kaip rasti gerą veisėją

Jei būtinai norite grynaveislio šuniuko, geriausia būtų rasti geros reputacijos veisėją. Kreipkitės į veislės klubą, kuris gali turėti esamų šuniukų vadų sąrašus arba padėti jums susisiekti su jūsų regione esančiais veisėjais. Rekomenduojame pasirinkti veisėją, dalyvaujantį veisyklų klubo patikimų veisėjų projekte. Lankykitės šunų parodose ir su veisėjais susitikite asmeniškai, tada galėsite pasiteirauti apie galimybes įsigyti pasirinktos veislės šuniuką.

Šuns priėmimas namuose

Nesvarbu, ar įsigyjate mažytį šuniuką ar priimate suaugusį šunį, tai išties jaudinantis įvykis visiems. Kol laukiate didžiosios dienos, bus ne pro šalį prasiblaškyti – laimei, yra keli dalykai, kuriais turėtumėte pasirūpinti iki atvykstant naujajam gyventojui. https://www.purina.lt/sunys/isigyjant-nauja-suni/suns-priemimas/suns-priemimas-namuose