Anatolijos aviganis

Anatolian Shepherd Dog

Milžiniški galingo sudėjimo mastifų tipo karabašų patinai visiškai suaugę siekia 74–81 cm, o kalių ūgis yra nuo 71 iki 79 cm. Suaugę šunys sveria 50–64 kg, kalės – nuo 41 iki 59 kg. Trumpas ir tankus kailis gali būti bet kokios spalvos su išskirtine juoda kauke ir juodomis ausimis (arba ne), dažnai būnas gelsvai rudas – šviesesnis ar tamsesnis, kartais įsimaišiusi balta spalva.

 • Patyrusiems šeimininkams tinkamas šuo
 • Reikalinga papildoma dresūra
 • Mėgsta aktyvius pasivaikščiojimus
 • Mėgsta pasivaikščioti po vieną ar dvi valandas per dieną
 • Labai didelis šuo
 • Heavy drool
 • Šukuoti reikia kas antrą dieną
 • Nehipoalerginė veislė
 • Tylus šuo
 • Sarginis šuo. Loja, įspėja ir apsaugo fiziškai
 • Gali prireikti mokyti, kaip sugyventi su kitais augintiniais
 • Gali prireikti mokyti, kaip sugyventi su vaikais

Kilmė

Anatolijos aviganis, dar vadinamas karabašu, yra senovinė veislė, kilusi iš mastifų ir bandų ganytojų Vidurio Rytuose. Šie aukšti, sportiški ir galingi šunys saugojo bandas nuo tokių grėsmingų plėšrūnų kaip lokiai ir vilkai. Dabar jie saugo avių ir ožkų bandas Turkijoje. Čia jie laikomi nacionaliniu simboliu ir vadinami „Coban Kopegi“ (išvertus – aviganiais).

Asmenybė

Šios veislė darbinė istorija tęsias ir šiandien – šie šunys iš prigimties gina savo teritoriją, yra nepriklausomi ir labai protingi. Dėl stipraus sarginio instinkto svarbi ankstyva ir nuolatinė socializacija, svarbu kantriai užsiimti dresūra. Pasirūpinkite, kad nebūtų galimybių šuniui pabėgti iš kiemo – reikalinga aukšta, geriausiai dviguba, tvora. Taip pat pasirūpinkite, kad šuo turėtų veiklos, nes nuobodžiaudamas gali imti elgtis destruktyviai ar kelti problemų.

Sveikata

Apskritai Anatolijos aviganiai yra labai ištverminga veislė, bet, kaip ir daugeliui kitų veislių šunų, kartais jiems gali išsivystyti klubo displazija (tai būklė, dėl kurios gali kilti judrumo problemų). Todėl svarbu prieš veisiant įvertinti šunų klubų būklę.

Aktyvumas

Dėl dydžio šiam šuniui nebūtina pernelyg daug mankštintis – dviejų valandų trukmės pasivaikščiojimų per dieną turėtų pakakti. Šiems šunims patinka vaikščioti – su klajokliais piemenimis darbiniai protėviai nukeliaudavo mylių mylias.

Mityba

Milžiniškų šunų veislių šunys pasižymi didžiuliu apetitu, dėl skirtingų sąnarių ir kremzlių poreikių jiems reikalingas kitoks mineralų ir vitaminų balansas. Anatolijos aviganių veislės šunys linkę į skrandžio išsipūtimą ir kitas skrandžio problemas. Šią riziką mėginkite sumažinti dažniau duodami mažesnes ėdalo porcijas.

Priežiūra

Kailis šiuos turkų bandšunius apsaugodavo šalčiausiomis žiemomis ir karščiausiomis vasaromis. Trumpą ir tankų kailį su storu poplaukiu reikia šukuoti kartą ar du per savaitę, šėrimosi laikotarpiu šuo šeriasi intensyviai.

Vaikams tinkamiausios šunų veislės

Nors tradiciškai manoma, kad daugelis šunų gerai sutaria su vaikais, visus šunis ir vaikus reikia mokyti bendrauti tarpusavyje ir gerbti vieniems kitus, kad drauge jie būtų saugūs. Bet kuriuo atveju šunų ir mažų vaikų drauge niekada negalima palikti vienų, suaugusieji turėtų prižiūrėti visą jų bendravimą.

Dog

Ar ši veislė jums tinkama?

Visų šunų charakteris yra individualus ir unikalus, bet tam tikri instinktai ir elgesys jiems yra įgimti. Išbandykite mūsų veislės išrinkiklį ir sužinokite, kurios šunų veislės labiausiai atitinka jūsų pageidavimus ir gyvenimo būdą. Jei jums ir jūsų šuniui patiks tie patys dalykai, jūsų bendras gyvenimas bus daug malonesnis ir turiningesnis

Apie ką pagalvoti toliau

Parsivedimas į naujus namus

Priglausti šunį iš gyvūnų prieglaudos ar gelbėjimo organizacijos – tai labai kilnus sprendimas. Dažnai tokiu atveju gyvūnas gauna antrą galimybę gyvenime. Ten daugybė šunų laukia mylinčių šeimininkų ir nuolatinių namų. Geros reputacijos prieglaudos labai rūpestingai parenka šunims tinkamus šeimininkus. Darbuotojai žino beveik viską apie priglaustus šunis ir skirs laiko jums, kad susipažintų su jumis, jūsų šeima ir gyvenimo būdu, o tada galėtų jums parinkti tinkamiausią šunį. Darbuotojai su malonumu jus pakonsultuos ir atsakys į bet kokius klausimus, kurių turėtumėte prieš paimdami šunį ar vėliau. Norėdami gauti daugiau informacijos, spustelėkite čia.

Kaip rasti gerą veisėją

Jei būtinai norite grynaveislio šuniuko, geriausia būtų rasti geros reputacijos veisėją. Kreipkitės į veislės klubą, kuris gali turėti esamų šuniukų vadų sąrašus arba padėti jums susisiekti su jūsų regione esančiais veisėjais. Rekomenduojame pasirinkti veisėją, dalyvaujantį veisyklų klubo patikimų veisėjų projekte. Lankykitės šunų parodose ir su veisėjais susitikite asmeniškai, tada galėsite pasiteirauti apie galimybes įsigyti pasirinktos veislės šuniuką.

Šuns priėmimas namuose

Nesvarbu, ar įsigyjate mažytį šuniuką ar priimate suaugusį šunį, tai išties jaudinantis įvykis visiems. Kol laukiate didžiosios dienos, bus ne pro šalį prasiblaškyti – laimei, yra keli dalykai, kuriais turėtumėte pasirūpinti iki atvykstant naujajam gyventojui. https://www.purina.lt/sunys/isigyjant-nauja-suni/suns-priemimas/suns-priemimas-namuose