Erdelio terjeras

Airedale Terrier

Tai terjerų karaliai – stambiausi terjerų veislių grupės šunys: suaugusio šuns ūgis ties ketera, priklausomai nuo sudėjimo, siekia 58–61 cm (kalių – nuo 56 iki 59 cm), o svoris – nuo 25 iki 28 kg (kalių – nuo 21 iki 23 kg). Gana kresnas raumeningas kūnas apaugęs šiurkščiu kailiu, kurio spalva juoda / žilstelėjusi (nugaroje) ir ruda.

 • Šiek tiek patirties turintiems šeimininkams tinkamas šuo
 • Reikalinga tam tikra dresūra
 • Mėgsta aktyvius pasivaikščiojimus
 • Mėgsta pasivaikščioti po vieną ar dvi valandas per dieną
 • Didelis šuo
 • Minimalus seilėjimasis
 • Šukuoti reikia kas antrą dieną
 • Nehipoalerginė veislė
 • Balsingas šuo
 • Sarginis šuo. Loja ir įspėja
 • Gali prireikti mokyti, kaip sugyventi su kitais augintiniais
 • Gali prireikti mokyti, kaip sugyventi su vaikais

Kilmė

Erdelio terjerai yra dabar išnykusios juodai rudų terjerų veislės palikuonys. Juos XIX a. Jorkšyre, Eiro, Vorfo ir Kalderio upių slėniuose, išvedė ūdrų medžiotojai, kuriems reikėjo terjero, galinčio gaudyti ūdras ir plėšrūnus, taip pat sargauti. Stambūs darbinių terjerų veislės šunys buvo kryžminami su ūdriniais šunimis siekiant išveisti pakankamai didelius šunis, galinčius įveikti suaugusius barsukus ir ūdras. Vėlesnis kryžminimas su airių terjerais ir galbūt valų terjerais lėmė galutinį šių šunų dydį ir tipą.

Asmenybė

Kaip ir dauguma terjerų veislių šunų, Erdelio terjerai yra pasitikintys savimi, drąsūs ir mėgstantys bendrauti šunys. Tai draugiški ir energingi šunys, kurie greitai mokosi ir yra imlūs dresūrai, pavyzdžiui, atlikdami šunų sporto, vikrumo rungtis ar tiesiog vykdydami klusnumo komandas namuose arba mokykloje.

Sveikata

Apskritai Erdelio terjerai yra ištverminga veislė. Kaip ir daugeliui kitų veislių šunų, jiems gali išsivystyti klubo displazija (tai būklė, dėl kurios gali kilti judrumo problemų). Todėl svarbu prieš veisiant įvertinti šunų klubų būklę.

Aktyvumas

Erdelio terjerai yra aktyvūs šunys, todėl jiems reikia vidutiniškai mankštintis (1–2 val. per dieną), įskaitant žaidimus ir dresūrą, kad netektų nuobodžiauti, šunys būtų liekni ir sveiki.

Mityba

Jūsų šuns mityba turi būti tinkamai subalansuota ir turi apimti visas pagrindines maisto medžiagų grupes. Be to, nuolat turi būti padėta šviežio vandens. Siekiant užtikrinti, kad šuo būtų idealios formos, labai svarbu atlikti reguliarų kūno būklės įvertinimą. Remdamiesi konkretaus šuniui skirto ėdalo šėrimo rekomendacijomis, nepamirškite jo šerti bent dukart per dieną. Erdelio terjerų veislės šunys linkę į skrandžio išsipūtimą ir kitas skrandžio problemas. Šio sutrikimo riziką galima sumažinti šeriant mažesnėmis porcijoms, bet dažniau.

Priežiūra

Dvigubas ir vandeniui atsparus Erdelio terjerų veislės šunų kailis sudarytas iš šiurkštaus, standaus viršutinio plauko ir trumpesnio, minkštesnio poplaukio. Šunis reikia kasdien šukuoti, o pradėjus šertis (dukart per metus) kailis nupešamas.

Vaikams tinkamiausios šunų veislės

Nors tradiciškai manoma, kad daugelis šunų gerai sutaria su vaikais, visus šunis ir vaikus reikia mokyti bendrauti tarpusavyje ir gerbti vieniems kitus, kad drauge jie būtų saugūs. Bet kuriuo atveju šunų ir mažų vaikų drauge niekada negalima palikti vienų, suaugusieji turėtų prižiūrėti visą jų bendravimą.

Dog

Ar ši veislė jums tinkama?

Visų šunų charakteris yra individualus ir unikalus, bet tam tikri instinktai ir elgesys jiems yra įgimti. Išbandykite mūsų veislės išrinkiklį ir sužinokite, kurios šunų veislės labiausiai atitinka jūsų pageidavimus ir gyvenimo būdą. Jei jums ir jūsų šuniui patiks tie patys dalykai, jūsų bendras gyvenimas bus daug malonesnis ir turiningesnis

Apie ką pagalvoti toliau

Parsivedimas į naujus namus

Priglausti šunį iš gyvūnų prieglaudos ar gelbėjimo organizacijos – tai labai kilnus sprendimas. Dažnai tokiu atveju gyvūnas gauna antrą galimybę gyvenime. Ten daugybė šunų laukia mylinčių šeimininkų ir nuolatinių namų. Geros reputacijos prieglaudos labai rūpestingai parenka šunims tinkamus šeimininkus. Darbuotojai žino beveik viską apie priglaustus šunis ir skirs laiko jums, kad susipažintų su jumis, jūsų šeima ir gyvenimo būdu, o tada galėtų jums parinkti tinkamiausią šunį. Darbuotojai su malonumu jus pakonsultuos ir atsakys į bet kokius klausimus, kurių turėtumėte prieš paimdami šunį ar vėliau. Norėdami gauti daugiau informacijos, spustelėkite čia.

Kaip rasti gerą veisėją

Jei būtinai norite grynaveislio šuniuko, geriausia būtų rasti geros reputacijos veisėją. Kreipkitės į veislės klubą, kuris gali turėti esamų šuniukų vadų sąrašus arba padėti jums susisiekti su jūsų regione esančiais veisėjais. Rekomenduojame pasirinkti veisėją, dalyvaujantį veisyklų klubo patikimų veisėjų projekte. Lankykitės šunų parodose ir su veisėjais susitikite asmeniškai, tada galėsite pasiteirauti apie galimybes įsigyti pasirinktos veislės šuniuką.

Šuns priėmimas namuose

Nesvarbu, ar įsigyjate mažytį šuniuką ar priimate suaugusį šunį, tai išties jaudinantis įvykis visiems. Kol laukiate didžiosios dienos, bus ne pro šalį prasiblaškyti – laimei, yra keli dalykai, kuriais turėtumėte pasirūpinti iki atvykstant naujajam gyventojui. https://www.purina.lt/sunys/isigyjant-nauja-suni/suns-priemimas/suns-priemimas-namuose