Afganų kurtas

Afghan Hound

Afganų kurtai yra aristokratiškos ir didingos išvaizdos, jų išdidžią ir elegantišką laikyseną vainikuoja ilgas žvilgantis kailis. Tai stambi veislė: suaugusių šunų ūgis yra nuo 68 iki 74 cm, kalės šiek tiek mažesnės – nuo 63 iki 69 cm. Žavingas kailis būna įvairiausių spalvų – nuo juodos iki sidabro, tarpiniai variantai yra bet kokių spalvų ir raštų deriniai! Vidutiniškai šie šunys sveria apie 25 kg, svoris, atsižvelgiant į lytį ir sudėjimą, gali svyruoti nuo 20 iki 27 kg.

 • Šiek tiek patirties turintiems šeimininkams tinkamas šuo
 • Reikalinga papildoma dresūra
 • Mėgsta aktyvius pasivaikščiojimus
 • Mėgsta pasivaikščioti daugiau nei po dvi valandas per dieną
 • Didelis šuo
 • Reikia šukuoti kasdien
 • Nehipoalerginė veislė
 • Balsingas šuo
 • Ne sarginis šuo
 • Gali prireikti mokyti, kaip sugyventi su kitais augintiniais
 • Gali prireikti mokyti, kaip sugyventi su vaikais

Kilmė

Afganų kurtai, viena iš seniausių šunų veislių pasaulyje, Vakarų pasaulio dėmesį pirmą kartą patraukė XIX a. pabaigoje. Tiksli ankstyva jų istorija nežinoma ir apipinta legendomis. Afganistane yra įvairių veislės variantų: jie laikomi kaip sarginiai šunys ir bandų ganytojai, taip pat padeda medžioti kalnų elnius, antilopes, kiškius ir net tokius plėšrūnus kaip vilkai, šakalai bei snieginiai leopardai!

Asmenybė

Kadangi dažnai laikosi atokiai nuo nepažįstamų žmonių, svarbi ankstyva šių didingų šunų socializacija ir šuniukų mokymas, ypač kvietimo komandų. Bendraudami su savo šeimos nariais ir pažįstamais žmonėmis šie šunys nė kiek nesantūrūs, bet nuostabiai ištikimi ir meilūs. Afganų kurtai sukurti lakstyti, todėl jiems daugiausia džiaugsmo teikia bėgimas visu greičiu gaudant kamuoliuką ar pastebėtą voverę, vėjui kedenant kailį.

Sveikata

Apskritai afganų kurtai yra sveika ir tvirta veislė, susidurianti tik su keliomis veislei būdingomis problemomis.

Aktyvumas

Suaugę afganų kurtai turi daug mankštintis (geriausiu atveju apie dvi valandas per dieną ar daugiau). Jie mėgsta lakstyti laisvi, bet, atsižvelgdami į jų polinkį vaikytis ir medžioti, pirmiausia įsitikinkite, kad šunį tikrai galėsite prisikviesti, ir mankštinkitės tik saugiose vietose, toli nuo eismo.

Mityba

Stambių šunų veislių šunims reikalingas kitoks maisto medžiagų, įskaitant mineralus ir vitaminus, balansas, palyginti su mažesnių šunų veislių šunimis. Afganų kurtai linkę į skrandžio išsipūtimą ir kitas skrandžio problemas. Šio sutrikimo riziką galima sumažinti šeriant mažesnėmis porcijoms, bet dažniau.

Priežiūra

Žavingas ilgas ir šilkinis afganų kurtų kailis reikalauja nemažai priežiūros: norint palaikyti puikią jo būklę reikia įdėti nemažai pastangų – kad nesusiveltų, rekomenduojama kasdien šukuoti, taip pat patariama reguliariai maudyti, kad kailis būtų švarus. Kruopštus šukavimas ypač svarbus, kai šuniuko kailis keičiasi į suaugusio šuns kailį – reikia stengtis, kad naujasis kailis nesusiveltų su senuoju ir šuo dėl to nepatirtų diskomforto.

Vaikams tinkamiausios šunų veislės

Nors tradiciškai manoma, kad daugelis šunų gerai sutaria su vaikais, visus šunis ir vaikus reikia mokyti bendrauti tarpusavyje ir gerbti vieniems kitus, kad drauge jie būtų saugūs. Bet kuriuo atveju šunų ir mažų vaikų drauge niekada negalima palikti vienų, suaugusieji turėtų prižiūrėti visą jų bendravimą.

Dog

Ar ši veislė jums tinkama?

Visų šunų charakteris yra individualus ir unikalus, bet tam tikri instinktai ir elgesys jiems yra įgimti. Išbandykite mūsų veislės išrinkiklį ir sužinokite, kurios šunų veislės labiausiai atitinka jūsų pageidavimus ir gyvenimo būdą. Jei jums ir jūsų šuniui patiks tie patys dalykai, jūsų bendras gyvenimas bus daug malonesnis ir turiningesnis

Apie ką pagalvoti toliau

Parsivedimas į naujus namus

Priglausti šunį iš gyvūnų prieglaudos ar gelbėjimo organizacijos – tai labai kilnus sprendimas. Dažnai tokiu atveju gyvūnas gauna antrą galimybę gyvenime. Ten daugybė šunų laukia mylinčių šeimininkų ir nuolatinių namų. Geros reputacijos prieglaudos labai rūpestingai parenka šunims tinkamus šeimininkus. Darbuotojai žino beveik viską apie priglaustus šunis ir skirs laiko jums, kad susipažintų su jumis, jūsų šeima ir gyvenimo būdu, o tada galėtų jums parinkti tinkamiausią šunį. Darbuotojai su malonumu jus pakonsultuos ir atsakys į bet kokius klausimus, kurių turėtumėte prieš paimdami šunį ar vėliau. Norėdami gauti daugiau informacijos, spustelėkite čia.

Kaip rasti gerą veisėją

Jei būtinai norite grynaveislio šuniuko, geriausia būtų rasti geros reputacijos veisėją. Kreipkitės į veislės klubą, kuris gali turėti esamų šuniukų vadų sąrašus arba padėti jums susisiekti su jūsų regione esančiais veisėjais. Rekomenduojame pasirinkti veisėją, dalyvaujantį veisyklų klubo patikimų veisėjų projekte. Lankykitės šunų parodose ir su veisėjais susitikite asmeniškai, tada galėsite pasiteirauti apie galimybes įsigyti pasirinktos veislės šuniuką.

Šuns priėmimas namuose

Nesvarbu, ar įsigyjate mažytį šuniuką ar priimate suaugusį šunį, tai išties jaudinantis įvykis visiems. Kol laukiate didžiosios dienos, bus ne pro šalį prasiblaškyti – laimei, yra keli dalykai, kuriais turėtumėte pasirūpinti iki atvykstant naujajam gyventojui. https://www.purina.lt/sunys/isigyjant-nauja-suni/suns-priemimas/suns-priemimas-namuose