Afenpinčeris

Affenpinscher

Išvaizda panašūs į terjerus, pasižymintys šelmiška, beždžioniška išraiška, afenpinčeriai klasifikuojami kaip žaisliniai šunys: visiškai suaugusių ūgis ties ketera (nuo žemės iki menčių viršaus) siekia 24–28 cm, o svoris – nuo 3 iki 4 kg. Šiurkštus kailis paprastai juodas, kartais būna su pilku atspalviu.

 • Nepatyrusiems šeimininkams tinkamas šuo
 • Būtinas pagrindinis mokymas
 • Mėgsta aktyvius pasivaikščiojimus
 • Mėgsta pasivaikščioti po pusvalandį per dieną
 • Mažas šuo
 • Minimalus seilėjimasis
 • Šukuoti reikia kartą per savaitę
 • Hipoalerginė veislė
 • Balsingas šuo
 • Ne sarginis šuo
 • Gali prireikti mokyti, kaip sugyventi su kitais augintiniais
 • Gali prireikti mokyti, kaip sugyventi su vaikais

Kilmė

Šelmiški ir juokingi afenpinčeriai yra viena iš seniausių šunų veislių, atsekama iki XVII a. Vokietijoje, iš kur jie kilę, žodis „affen“ reiškia parodiją, o „pincher“ – terjerą. Afenpinčeriai yra dviejų kitų veislių – Briuselio grifono ir Belgijos grifono – protėviai, ir šių grifonų snukis panašus ir į beždžionių. Nors afenpinčeriai gali būti narsūs, kaip ir visi terjerai, jie per maži, kad būtų darbiniai šunys, todėl dažniausiai laikomi kaip kompanionai.

Asmenybė

Afenpinčerių veislės šunys yra gyvybingi ir savimi pasitikintys, žvitraus būdo, užsispyrę ir bebaimiai, nors savo šeimininkams labai meilūs. Paprastai jie įtariai žiūri į nepažįstamus, todėl svarbu iš anksto užsiimti šuniukų socializacija.

Sveikata

Apskritai afenpinčerių veislės šunys yra gana sveiki. Vis dėlto, kaip ir daugelis smulkių šunų veislių, šie šunys gali susidurti su laikino kelio girnelės išnirimo problema, klubų ir trachėjos problemomis.

Aktyvumas

Nors ir maži, tai aktyvūs šunys ir jiems reikia nemažai mankštintis (20–40 minučių per dieną). Jiems patinka žaidimai, lavinantys protą ir kūną, bet ne pernelyg audringi.

Mityba

Žaislinių šuniukų medžiagų apykaita greita, taigi jie greitai degina energiją, nors dėl mažo skrandžio turi ėsti po nedaug ir dažnai. Mažų šunų veislių šunims skirtas ėdalas specialiai sukurtas parenkant tinkamą pagrindinių maisto medžiagų kiekį, o kroketai yra mažesni, kad tilptų mažuose nasruose. Be to, taip lengviau kramtyti, pagerėja virškinimas.

Priežiūra

Šiurkštus kailis vietomis susivėlęs ir natūraliai atrodo gana netvarkingai, todėl daug šukuoti nebūtina – pakanka perbraukti šukomis kartą per savaitę.

Vaikams tinkamiausios šunų veislės

Nors tradiciškai manoma, kad daugelis šunų gerai sutaria su vaikais, visus šunis ir vaikus reikia mokyti bendrauti tarpusavyje ir gerbti vieniems kitus, kad drauge jie būtų saugūs. Bet kuriuo atveju šunų ir mažų vaikų drauge niekada negalima palikti vienų, suaugusieji turėtų prižiūrėti visą jų bendravimą.

Dog

Ar ši veislė jums tinkama?

Visų šunų charakteris yra individualus ir unikalus, bet tam tikri instinktai ir elgesys jiems yra įgimti. Išbandykite mūsų veislės išrinkiklį ir sužinokite, kurios šunų veislės labiausiai atitinka jūsų pageidavimus ir gyvenimo būdą. Jei jums ir jūsų šuniui patiks tie patys dalykai, jūsų bendras gyvenimas bus daug malonesnis ir turiningesnis

Apie ką pagalvoti toliau

Parsivedimas į naujus namus

Priglausti šunį iš gyvūnų prieglaudos ar gelbėjimo organizacijos – tai labai kilnus sprendimas. Dažnai tokiu atveju gyvūnas gauna antrą galimybę gyvenime. Ten daugybė šunų laukia mylinčių šeimininkų ir nuolatinių namų. Geros reputacijos prieglaudos labai rūpestingai parenka šunims tinkamus šeimininkus. Darbuotojai žino beveik viską apie priglaustus šunis ir skirs laiko jums, kad susipažintų su jumis, jūsų šeima ir gyvenimo būdu, o tada galėtų jums parinkti tinkamiausią šunį. Darbuotojai su malonumu jus pakonsultuos ir atsakys į bet kokius klausimus, kurių turėtumėte prieš paimdami šunį ar vėliau. Norėdami gauti daugiau informacijos, spustelėkite čia.

Kaip rasti gerą veisėją

Jei būtinai norite grynaveislio šuniuko, geriausia būtų rasti geros reputacijos veisėją. Kreipkitės į veislės klubą, kuris gali turėti esamų šuniukų vadų sąrašus arba padėti jums susisiekti su jūsų regione esančiais veisėjais. Rekomenduojame pasirinkti veisėją, dalyvaujantį veisyklų klubo patikimų veisėjų projekte. Lankykitės šunų parodose ir su veisėjais susitikite asmeniškai, tada galėsite pasiteirauti apie galimybes įsigyti pasirinktos veislės šuniuką.

Šuns priėmimas namuose

Nesvarbu, ar įsigyjate mažytį šuniuką ar priimate suaugusį šunį, tai išties jaudinantis įvykis visiems. Kol laukiate didžiosios dienos, bus ne pro šalį prasiblaškyti – laimei, yra keli dalykai, kuriais turėtumėte pasirūpinti iki atvykstant naujajam gyventojui. https://www.purina.lt/sunys/isigyjant-nauja-suni/suns-priemimas/suns-priemimas-namuose