Persų šinšila

Chinchilla

Persų šinšilos veislės katės būna vienos – baltos – spalvos, o akys žalios. Jų galvos plačios, ausys nedidelės, toliau viena nuo kitos, snukutis atviras ir nedidelis. Akys didelės ir apvalios, skaisčios spalvos. Nors dažniausiai persų šinšilų kaulai smulkesni nei daugumos persų kačių, jų kojos gana trumpos, storokos ir stiprios. Uodega trumpa ir pūkuota. Kailis ilgas, storas ir vešlus su tankiu minkštu poplaukiu.

  • Rami katė
  • Draugiška, bet nepriklausoma katė
  • Tyli katė
  • Vidutinio sudėjimo kačių veislės
  • Šukuoti reikia kasdien
  • Nehipoalerginė veislė
  • Katė, kuriai kartais reikia būti lauke
  • Prieš apgyvendinant su vaikais, katę gali tekti su jais supažindinti

Kilmė

Persų šinšilų veislė iš tiesų yra tam tikra persų kačių rūšis. Šios veislės gyvūnai būna vienos spalvos – grynas baltas kailis ir juodi plaukų galiukai sukuria sidabrišką žvilgesį. Žalias smaragdines akis aiškiai pabrėžia juodi kontūrai. Persų šinšilos – pirmoji kačių veislė, kuri buvo selektyviai veisiama dėl konkrečios spalvos. Ji pirmą kartą pristatyta 1894 m. Krištolo rūmuose Londone.

Kilmės šalis

Anglija

Asmenybė

Persų šinšilos veislės katės yra malonaus būdo, meilios ir prieraišios. Persų katės apskritai būna gan vangios ir tylios. Persų šinšilos veislės katės laikomos judresnėmis ir didesnėmis ekstravertėmis nei dauguma persų kačių.

Sveikata

Persų šinšilos veislės katės yra persų kačių tipo, kai kurios šinšilų ir kitų persų ilgaplaukių savybės sutampa, todėl daugelis persų kates varginančių problemų gali varginti ir šinšilas. Dėl trumpesnės galvos ir plokštesnio snukučio gali pasitaikyti žandikaulio deformacijų, sukeliančių dantų ligas, ir katei gali būti sunku ėsti bei lakti. Šnervės mažos, o gomurys minkštas ir per ilgas, todėl gali atsirasti didelių kvėpavimo problemų. Ašarų latakai gali būti išsidėstę neįprastai, todėl akys nuolat ašaroja, o snukutis drėksta, tad gali atsirasti snukio odos bėrimų ir žaizdelių. Dėl plokščio snukio taip pat didėja akių ligų tikimybė. Persų katės gali turėti geną, kuris lemia inkstų nepakankamumą (vadinamas autosomine dominantine policistine inkstų liga). Praėjusio amžiaus dešimtajame dešimtmetyje atsiradus galimybei atlikti atrankinius tyrimus ši liga nustatyta daugiau kaip trečdaliui visų persų ir egzotinių trumpaplaukių kačių, nors šinšilos, regis, ja serga rečiau, tiesa, jos ir neišvengia. Taikydami atrankinius tyrimus veisėjai dabar stengiasi šią ligą išnaikinti – visada prašykite veisėjo parodyti tyrimų dėl policistinės inkstų ligos sertifikatus, suteiktus katėms, kurios naudojamos kačiukams veisti.

Mityba

Dėl ėdalo, tai kiekviena katė yra ypatinga, kiekviena ką nors ypač mėgsta, ko nors nemėgsta, turi tam tikrų poreikių. Vis dėlto katės yra mėsėdės, ir kiekviena katė turi gauti iš ėdalo 41 skirtingą tam tikrą maisto medžiagą. Šių maisto medžiagų proporcija priklauso nuo amžiaus, gyvenimo būdo ir bendros sveikatos būklės, taigi nekeista, kad augančiam, energingam kačiukui reikia kitokio maisto medžiagų derinio nei vangesnei vyresnio amžiaus katei. Kiti klausimai, į kuriuos reikia atsižvelgti, – tai šėrimas tinkamu ėdalo kiekiu siekiant išsaugoti puikią organizmo būklę – tam reikia laikytis šėrimo rekomendacijų ir parūpinti šlapiojo ir sausojo ėdalo, pagaminto ir parinkto pagal individualų skonį.

Priežiūra

Persų šinšilų veislės kates reikia kasdien šukuoti, kad ilgas gražiai krintantis kailis nesusiveltų ir nesusimazgytų. Iš neprižiūrimo ir susivėlusio kailio gali tekti iškarpyti visus susimazgiusius gniutulus ir laukti, kol kailis ataugs. Tas vietas reikia kasdien valyti, kad nesusiteptų. Persų šinšilų veislės kačių akys linkusios ašaroti, todėl akių kampučius ir nosies kraštelius reikės reguliariai valyti. Sėdmenų ir pauodegio sritis dažnai susitepa išmatomis, todėl šias vietas reikia rūpestingai prižiūrėti, kad jos neišteptų aplinkos ir nesusidarytų nemalonių gumuliukų.

Vaikams tinkamiausios veislės

Nors ši veislė nėra plačiai pripažįstama kaip viena tinkamiausių veislių vaikams, visos katės skirtingos ir tinkamai supažindinta šios veislės katė gali sugyventi su vaikais.

Dog

Ar ši kačių veislė jums tinkama?

Visų kačių charakteris yra individualus ir unikalus, bet tam tikri instinktai ir elgesys joms yra įgimti. Išbandykite mūsų veislės išrinkiklį ir sužinokite, kurios kačių veislės labiausiai atitinka jūsų pageidavimus ir gyvenimo būdą. Jei jums ir jūsų katei patiks tie patys dalykai, jūsų bendras gyvenimas bus daug malonesnis ir turiningesnis

Apie ką pagalvoti toliau

Parsivedimas į naujus namus

Priglausti katę iš gyvūnų prieglaudos ir suteikti jai antrą progą gyvenime gali būti neįtikėtinai praturtinanti patirtis. Daugybė kačių laukia mylinčių nuolatinių namų. Kiekviena katė turi savo istoriją – galbūt pirmųjų namų ji neteko visai ne dėl savo kaltės, o pas jus visai mielai apsigyventų. Geros reputacijos prieglaudos labai rūpestingai parenka katėms tinkamus šeimininkus, o darbuotojai su malonumu jus pakonsultuos ir atsakys į bet kokius klausimus.

Kaip rasti gerą veisėją

Jei būtinai norite grynaveislės katės, geriausia būtų rasti geros reputacijos veisėją. Pagrindinis pranašumas perkant grynaveislį kačiuką ar katę yra tas, kad tikrai žinosite, kaip augintinis atrodys ir koks turėtų būti jo charakteris. Jei norite apie infekcines ligas, genetinius polinkius ar kačių priežiūrą sužinoti daugiau, pasikonsultuokite su veterinaru, kad būtumėte visiškai pasirengę priimti namuose naująjį augintinį.

Katės priėmimas namuose

Artėjant naujosios katės ar kačiuko atsiradimo namuose dienai, jūs neabejotinai jausite didelį jaudulį. Yra daugybė dalykų, kuriais galite užsiimti per tas kelias dienas iki atsirandant naujajam augintiniui. https://www.purina.lt/kates/isigyjant-nauja-kate/kaip-rasti-sau-tinkamiausia-kate/paimti-kate-is-prieglaudos