Burmila

Burmilla

Burmilos veislės katės yra vidutinio sudėjimo, panašios į Burmos kates, tvirto raumeningo kūno ir tiesia, stipria nugara. Patelė daug mažesnė ir dailesnė nei patinas. Galva švelniai gaubtu viršugalviu, snukutis pleišto formos, o ausys toliau viena nuo kitos. Išraiškingos akys gali būti bet kokios spalvos nuo auksinės iki žalios. Kailis trumpas ir prigludęs, blankiu poplaukiu, o kiekvienas plauko galiukas pasižymi lygia tamsesne spalva – toks kailis dengia visas kitas kūno dalis, o kaktoje yra išskirtinė M formos žymė.

  • Žaisminga ir smalsi katė
  • Draugiška ir priklausoma katė
  • Šiek tiek balsinga katė
  • Vidutinio sudėjimo kačių veislės
  • Šukuoti reikia kartą per savaitę
  • Nehipoalerginė veislė
  • Katė, kuriai kartais reikia būti lauke
  • Prieš apgyvendinant su vaikais, katę gali tekti su jais supažindinti

Kilmė

Burmilos katės yra trumpaplaukės, jos priklauso Azijos kačių veislių grupei. Ši veislė sukurta 1981 m. atsitiktinai suporavus šinšilą katiną ir šviesiai violetinės spalvos Burmos patelę. Kačiukai atrodė ir elgėsi kaip Burmos katės, bet jų kailis buvo nuostabios sidabrinės spalvos su šinšilų kačių veislei būdingomis žymėmis ant plaukų galiukų. Jie sukėlė tokį susidomėjimą, kad tai porai buvo leista vėl susiporuoti, – taip buvo atvesta dar viena vada.

Kilmės šalis

Didžioji Britanija

Asmenybė

Burmilos veislės katės ne tokios triukšmingos, kaip Burmos katės, bet ne tokios romios, kaip šinšilos katės. Burmilos veislės katėms labai patinka dėmesys, joms būtina jaustis šeimos narėmis, tačiau jos gali būti labai reiklios, dažnai sekioja paskui šeimininkus namuose. Kaip ir dauguma Azijos kačių, burmilos labai protingos, dažnai geba rasti įvairius sprendimus, pavyzdžiui, sugalvoja, kaip atsidaryti duris.

Sveikata

Veterinarijos literatūroje nerašoma apie konkrečias ligas, susijusias su Azijos katėmis, tačiau šiai grupei priklausantys gyvūnai gali sirgti ligomis, siejamomis su Burmos katėmis. Kai kurių šios veislės linijų katės, regis, dažniau nei kitų veislių katės serga cukriniu diabetu.

Mityba

Dėl ėdalo, tai kiekviena katė yra ypatinga, kiekviena ką nors ypač mėgsta, ko nors nemėgsta, turi tam tikrų poreikių. Vis dėlto katės yra mėsėdės, ir kiekviena katė turi gauti iš ėdalo 41 skirtingą tam tikrą maisto medžiagą. Šių maisto medžiagų proporcija priklauso nuo amžiaus, gyvenimo būdo ir bendros sveikatos būklės, taigi nekeista, kad augančiam, energingam kačiukui reikia kitokio maisto medžiagų derinio nei vangesnei vyresnio amžiaus katei. Kiti klausimai, į kuriuos reikia atsižvelgti, – tai šėrimas tinkamu ėdalo kiekiu siekiant išsaugoti puikią organizmo būklę – tam reikia laikytis šėrimo rekomendacijų ir parūpinti šlapiojo ir sausojo ėdalo, pagaminto ir parinkto pagal individualų skonį.

Priežiūra

Trumpo prigludusio burmilų kailio nereikia pernelyg puoselėti, vis dėlto joms patinka dėmesys, kurį gauna per tokias procedūras. Kaip ir visas kates, šias augintines rekomenduojama reguliariai skiepyti nuo ligų ir gydyti nuo parazitų.

Vaikams tinkamiausios veislės

Nors ši veislė nėra plačiai pripažįstama kaip viena tinkamiausių veislių vaikams, visos katės skirtingos ir tinkamai supažindinta šios veislės katė gali sugyventi su vaikais.

Dog

Ar ši kačių veislė jums tinkama?

Visų kačių charakteris yra individualus ir unikalus, bet tam tikri instinktai ir elgesys joms yra įgimti. Išbandykite mūsų veislės išrinkiklį ir sužinokite, kurios kačių veislės labiausiai atitinka jūsų pageidavimus ir gyvenimo būdą. Jei jums ir jūsų katei patiks tie patys dalykai, jūsų bendras gyvenimas bus daug malonesnis ir turiningesnis

Apie ką pagalvoti toliau

Parsivedimas į naujus namus

Priglausti katę iš gyvūnų prieglaudos ir suteikti jai antrą progą gyvenime gali būti neįtikėtinai praturtinanti patirtis. Daugybė kačių laukia mylinčių nuolatinių namų. Kiekviena katė turi savo istoriją – galbūt pirmųjų namų ji neteko visai ne dėl savo kaltės, o pas jus visai mielai apsigyventų. Geros reputacijos prieglaudos labai rūpestingai parenka katėms tinkamus šeimininkus, o darbuotojai su malonumu jus pakonsultuos ir atsakys į bet kokius klausimus.

Kaip rasti gerą veisėją

Jei būtinai norite grynaveislės katės, geriausia būtų rasti geros reputacijos veisėją. Pagrindinis pranašumas perkant grynaveislį kačiuką ar katę yra tas, kad tikrai žinosite, kaip augintinis atrodys ir koks turėtų būti jo charakteris. Jei norite apie infekcines ligas, genetinius polinkius ar kačių priežiūrą sužinoti daugiau, pasikonsultuokite su veterinaru, kad būtumėte visiškai pasirengę priimti namuose naująjį augintinį.

Katės priėmimas namuose

Artėjant naujosios katės ar kačiuko atsiradimo namuose dienai, jūs neabejotinai jausite didelį jaudulį. Yra daugybė dalykų, kuriais galite užsiimti per tas kelias dienas iki atsirandant naujajam augintiniui. https://www.purina.lt/kates/isigyjant-nauja-kate/kaip-rasti-sau-tinkamiausia-kate/paimti-kate-is-prieglaudos