Burmos

Burmese

Burmos katės yra vidutinio dydžio, jų galva apskrita, kūnas dailus, bet raumeningas. Šios veislės katės ne tokios didelės ir tvirtos, kaip Britų trumpaplaukės, bet ir ne tokios liaunos ir trapios, kaip Siamo katės. Jų akys didelės ir spindinčios, gali būti bet kurio geltonos spalvos atspalvio, dažnai keičiantis apšvietimui atrodo, kad atspalviai kinta. Uodega tiesi, užsibaigia apvaliu tarsi teptukas galiuku. Prie kūno prigludęs švelnus, trumpas ir blizgantis kailis – tai išskirtinis Burmos kačių bruožas. Burmos veislės katės būna 10 spalvų, tačiau, nepriklausomai nuo spalvos, apačioje kailis būna šviesesnis nei nugaroje, o atspalvis keičiasi palaipsniui.

  • Labai aktyvi ir viskuo besidominti katė
  • Draugiška ir priklausoma katė
  • Labai balsinga katė
  • Vidutinio sudėjimo kačių veislės
  • Šukuoti reikia kartą per savaitę
  • Nehipoalerginė veislė
  • Lauke gyvenanti katė
  • Puikiai tinkama šeimai katė

Kilmė

Tamsiai ruda katė, siluetu primenanti Siamo katę, pirmą kartą iš Tolimųjų Rytų į Kaliforniją atvežta praėjusio amžiaus ketvirtajame dešimtmetyje. Tuo metu Amerikoje nebuvo kitų Burmos veislės kačių, todėl Wong Mau veislės katė buvo suporuota su Siamo katinu su rudomis žymėmis. Selektyviai veisiama naujoji tamsaus kailio veislė pavadinta Burmos kačių vardu, tokia ji mums žinoma ir šiandien. Burmos katės pirmą kartą pripažintos kaip veislė Amerikoje, o į Europą atkeliavo penktajame dešimtmetyje. Per tą laiką taikant veisimo programas sukurta įvairiausių kailių atspalvių.

Kilmės šalis

Burma

Asmenybė

Burmos katė yra nepaprastai draugiškas ir prieraišus gyvūnas; kad jaustųsi laiminga, jai reikia žmogaus dėmesio. Burmos veislės augintinės labai reiklios – Burmos katės sekioja savo šeimininkus po namus kniaukdamos dėmesio, jos gali net ropštis ant kojų maldaudamos, kad jas paimtų ant rankų ir priglaustų! Tai labai balsingos katės, dažnai jos sveikina grįžusius namo šeimininkus arba reikalauja ko nors įsigeidusios arba norėdamos ką nors veikti drauge. Jos labai ištikimos savo šeimininkams ir kartais vadinamos šuniško būdo katėmis, nes daugeliui labai patinka žaisti žaidimą „atnešk“. Šios katės labai protingos, randa įvairių problemų sprendimo būdų, pavyzdžiui, atsidaro duris, tad dažna šios veislės katė būna tikra pabėgimo meistrė!

Sveikata

Burmos katės gana stiprios sveikatos, tačiau kai kurių šios veislės linijų atstovės suserga cukriniu diabetu. Kai kada jaunos Burmos katės suserga hipokalemine polimiopatija (raumenų silpnumu dėl mažo kalio kiekio kraujyje). Kai kurias Burmos kates vargina neįprastas negalavimas – kačių burnos ir snukio skausmo sindromas. Dėl šio negalavimo katė per daug laižosi ir kramsnoja, brauko letenėlėmis burną – katei šis negalavimas gali kelti labai didelę įtampą. JAV buvo nustatyta galvos ir smegenų deformacijų, bet Jungtinėje Karalystėje tokių atvejų nepasitaikė. Kai kurių linijų Burmos katės turi neįprastų mitybos įpročių – jos mėgsta ėsti vilnonius drabužius ir kitus nevalgomus daiktus (sutrikimas vadinamas pika).

Mityba

Dėl ėdalo, tai kiekviena katė yra ypatinga, kiekviena ką nors ypač mėgsta, ko nors nemėgsta, turi tam tikrų poreikių. Vis dėlto katės yra mėsėdės, ir kiekviena katė turi gauti iš ėdalo 41 skirtingą tam tikrą maisto medžiagą. Šių maisto medžiagų proporcija priklauso nuo amžiaus, gyvenimo būdo ir bendros sveikatos būklės, taigi nekeista, kad augančiam, energingam kačiukui reikia kitokio maisto medžiagų derinio nei vangesnei vyresnio amžiaus katei. Kiti klausimai, į kuriuos reikia atsižvelgti, – tai šėrimas tinkamu ėdalo kiekiu siekiant išsaugoti puikią organizmo būklę – tam reikia laikytis šėrimo rekomendacijų ir parūpinti šlapiojo ir sausojo ėdalo, pagaminto ir parinkto pagal individualų skonį.

Priežiūra

Burmos kačių kailio nereikia ypač daug šukuoti, nes jos gali pasirūpinti savimi pačios, vis dėlto šioms katėms patinka dėmesys, gaunamas puoselėjant kailį. Kaip ir visas kates, Burmos kates reikia saugoti nuo ligų ir skiepyti, reguliariai gydyti nuo parazitų ir kasmet tikrinti jų sveikatą pas veterinarą.

Vaikams tinkamiausios veislės

Nors paprastai šios veislės katės puikiai sutaria su vaikais, kiekvienos katės charakteris skirtingas ir priklauso nuo mokymo bei gyvenimiškos patirties. Jei norite priglausti katę, prieglaudoje pasiteiraukite informacijos apie konkrečios katės charakterį.

Dog

Ar ši kačių veislė jums tinkama?

Visų kačių charakteris yra individualus ir unikalus, bet tam tikri instinktai ir elgesys joms yra įgimti. Išbandykite mūsų veislės išrinkiklį ir sužinokite, kurios kačių veislės labiausiai atitinka jūsų pageidavimus ir gyvenimo būdą. Jei jums ir jūsų katei patiks tie patys dalykai, jūsų bendras gyvenimas bus daug malonesnis ir turiningesnis

Apie ką pagalvoti toliau

Parsivedimas į naujus namus

Priglausti katę iš gyvūnų prieglaudos ir suteikti jai antrą progą gyvenime gali būti neįtikėtinai praturtinanti patirtis. Daugybė kačių laukia mylinčių nuolatinių namų. Kiekviena katė turi savo istoriją – galbūt pirmųjų namų ji neteko visai ne dėl savo kaltės, o pas jus visai mielai apsigyventų. Geros reputacijos prieglaudos labai rūpestingai parenka katėms tinkamus šeimininkus, o darbuotojai su malonumu jus pakonsultuos ir atsakys į bet kokius klausimus.

Kaip rasti gerą veisėją

Jei būtinai norite grynaveislės katės, geriausia būtų rasti geros reputacijos veisėją. Pagrindinis pranašumas perkant grynaveislį kačiuką ar katę yra tas, kad tikrai žinosite, kaip augintinis atrodys ir koks turėtų būti jo charakteris. Jei norite apie infekcines ligas, genetinius polinkius ar kačių priežiūrą sužinoti daugiau, pasikonsultuokite su veterinaru, kad būtumėte visiškai pasirengę priimti namuose naująjį augintinį.

Katės priėmimas namuose

Artėjant naujosios katės ar kačiuko atsiradimo namuose dienai, jūs neabejotinai jausite didelį jaudulį. Yra daugybė dalykų, kuriais galite užsiimti per tas kelias dienas iki atsirandant naujajam augintiniui. https://www.purina.lt/kates/isigyjant-nauja-kate/kaip-rasti-sau-tinkamiausia-kate/paimti-kate-is-prieglaudos