Britų trumpaplaukė katė

British Shorthair

Britų trumpaplaukės katės yra didokos, galima sakyti – stambokos ar kresnos. Daugelis bruožų yra apvalaini – snukutis ir skruostai, ausys, akys ir galva. Trumpa plati nosis virš tvirto atitraukto smakro, neatsikišusi krūtinė, trumpa stora uodega – viskas byloja, kad katė yra stipri ir tvirta. Kailis trumpas ir tankus, nepūkuotas, būna daugiau kaip 100 spalvų ir raštų derinių.

  • Žaisminga ir smalsi katė
  • Draugiška, bet nepriklausoma katė
  • Tyli katė
  • Stambesnių ir kresnesnių kačių veislės
  • Šukuoti reikia kartą per savaitę
  • Nehipoalerginė veislė
  • Katė, kuriai kartais reikia būti lauke
  • Prieš apgyvendinant su vaikais, katę gali tekti su jais supažindinti

Kilmė

Britų trumpaplaukės katės – pati populiariausia veislinių kačių veislė Jungtinėje Karalystėje. Nors rašytinių dokumentų apie britų trumpaplaukes turima tik nuo amžiaus pradžios, ši veislė gyvuoja jau šimtus metų. Daug jų pateko į Naująjį pasaulį – ten jos labai išpopuliarėjo. Šiandien veislei būdingi įvairios spalvos ir kailių raštai – tai selektyvaus geriausių gatvės kačių veisimo devynioliktame amžiuje ir kruopštaus veisimo planavimo iki šių dienų rezultatas.

Kilmės šalis

Didžioji Britanija

Asmenybė

Kai kas mano, kad britų trumpaplaukes kates galima vadinti švelniosiomis kačių pasaulio milžinėmis. Su žmonėmis ir kitais gyvūnais elgiasi meiliai, yra prieraišios. Britų trumpaplaukės katės nereikalauja tiek daug žmogaus dėmesio, jos tylesnės ir nėra tokios smalsios, kaip daugelis rytų kačių, per smalsumą vis patenkančių į bėdą!

Sveikata

Britų trumpaplaukės katės apskritai yra stipri veislė, jų nevargina didelės bėdos. Praeityje jos mišrintos su persų katėmis, todėl išlieka nedidelė galimybė susirgti policistine inkstų liga. Dėl šios progresuojančios ligos susidaro cistos arba atsiranda plyšių, todėl atsiranda inkstų negalavimų. Galima atlikti genetinį tyrimą, taigi tikrai pravartu pasiteirauti veisėjų dėl kačių būklės – geri veisėjai turėtų šį klausimą išmanyti.

Mityba

Dėl ėdalo, tai kiekviena katė yra ypatinga, kiekviena ką nors ypač mėgsta, ko nors nemėgsta, turi tam tikrų poreikių. Vis dėlto katės yra mėsėdės, ir kiekviena katė turi gauti iš ėdalo 41 skirtingą tam tikrą maisto medžiagą. Šių maisto medžiagų proporcija priklauso nuo amžiaus, gyvenimo būdo ir bendros sveikatos būklės, taigi nekeista, kad augančiam, energingam kačiukui reikia kitokio maisto medžiagų derinio nei vangesnei vyresnio amžiaus katei. Kiti klausimai, į kuriuos reikia atsižvelgti, – tai šėrimas tinkamu ėdalo kiekiu siekiant išsaugoti puikią organizmo būklę – tam reikia laikytis šėrimo rekomendacijų ir parūpinti šlapiojo ir sausojo ėdalo, pagaminto ir parinkto pagal individualų skonį.

Priežiūra

Viena iš priežasčių, dėl kurių britų trumpaplaukės katės taip išpopuliarėjo praėjusiame amžiuje, – beveik nereikia prižiūrėti jų kailio. Kailis trumpas ir tankus, katė pati lengvai jį susitvarko. Kaip ir visas kates, šias augintines rekomenduojama reguliariai skiepyti nuo ligų ir gydyti nuo parazitų.

Vaikams tinkamiausios veislės

Nors ši veislė nėra plačiai pripažįstama kaip viena tinkamiausių veislių vaikams, visos katės skirtingos ir tinkamai supažindinta šios veislės katė gali sugyventi su vaikais.

Dog

Ar ši kačių veislė jums tinkama?

Visų kačių charakteris yra individualus ir unikalus, bet tam tikri instinktai ir elgesys joms yra įgimti. Išbandykite mūsų veislės išrinkiklį ir sužinokite, kurios kačių veislės labiausiai atitinka jūsų pageidavimus ir gyvenimo būdą. Jei jums ir jūsų katei patiks tie patys dalykai, jūsų bendras gyvenimas bus daug malonesnis ir turiningesnis

Apie ką pagalvoti toliau

Parsivedimas į naujus namus

Priglausti katę iš gyvūnų prieglaudos ir suteikti jai antrą progą gyvenime gali būti neįtikėtinai praturtinanti patirtis. Daugybė kačių laukia mylinčių nuolatinių namų. Kiekviena katė turi savo istoriją – galbūt pirmųjų namų ji neteko visai ne dėl savo kaltės, o pas jus visai mielai apsigyventų. Geros reputacijos prieglaudos labai rūpestingai parenka katėms tinkamus šeimininkus, o darbuotojai su malonumu jus pakonsultuos ir atsakys į bet kokius klausimus.

Kaip rasti gerą veisėją

Jei būtinai norite grynaveislės katės, geriausia būtų rasti geros reputacijos veisėją. Pagrindinis pranašumas perkant grynaveislį kačiuką ar katę yra tas, kad tikrai žinosite, kaip augintinis atrodys ir koks turėtų būti jo charakteris. Jei norite apie infekcines ligas, genetinius polinkius ar kačių priežiūrą sužinoti daugiau, pasikonsultuokite su veterinaru, kad būtumėte visiškai pasirengę priimti namuose naująjį augintinį.

Katės priėmimas namuose

Artėjant naujosios katės ar kačiuko atsiradimo namuose dienai, jūs neabejotinai jausite didelį jaudulį. Yra daugybė dalykų, kuriais galite užsiimti per tas kelias dienas iki atsirandant naujajam augintiniui. https://www.purina.lt/kates/isigyjant-nauja-kate/kaip-rasti-sau-tinkamiausia-kate/paimti-kate-is-prieglaudos