Bombėjaus katė

Bombay

Bombėjaus katė yra vidutinio sudėjimo, žvilgančiu juodu, kaip smala, ir spindinčiu, tarsi lakinė oda, kailiu. Jos galvos viršugalvis švelniai gaubtas, ausys apvaliais galiukais, o snukutis platus ir bukas. Nuostabios, didelės ir išraiškingos vario arba aukso spalvos akys įsodintos tolokai viena nuo kitos. Kūnas tvirtas ir raumeningas, nugara stipri ir tiesi. Nosies odelė ir akių pakraščiai – juodi, o letenėlių padeliai būna juodi arba tamsiai rudi.

  • Žaisminga ir smalsi katė
  • Draugiška ir priklausoma katė
  • Labai balsinga katė
  • Vidutinio sudėjimo kačių veislės
  • Šukuoti reikia kartą per savaitę
  • Nehipoalerginė veislė
  • Katė, kuriai kartais reikia būti lauke
  • Prieš apgyvendinant su vaikais, katę gali tekti su jais supažindinti

Kilmė

Bombėjaus katės yra viena iš Azijos kačių rūšių, sukurta veisėjų, norėjusių išveisti tokio tipo Burmos kates, kurių spalvos nepripažįstamos tinkamomis Burmos veislei. Jungtinėje Karalystėje Bombėjaus katės yra juoda Azijos kačių veislė.

Kilmės šalis

Britanija ir JAV

Asmenybė

Azijos grupei priklausančios katės yra nepaprastai draugiškos ir prieraišios. Bombėjaus katės turi ypatingą balsą, dažniausiai būna labai balsingos. Jos nėra įprastos.

Sveikata

Bombėjaus katės apskritai ilgaamžės, gali gyventi net keliolika metų. Konkrečiai su šia veisle nėra siejama kokių nors žinomų ligų. Jungtinėje Karalystėje šių kačių nėra daug.

Mityba

Dėl ėdalo, tai kiekviena katė yra ypatinga, kiekviena ką nors ypač mėgsta, ko nors nemėgsta, turi tam tikrų poreikių. Vis dėlto katės yra mėsėdės, ir kiekviena katė turi gauti iš ėdalo 41 skirtingą tam tikrą maisto medžiagą. Šių maisto medžiagų proporcija priklauso nuo amžiaus, gyvenimo būdo ir bendros sveikatos būklės, taigi nekeista, kad augančiam, energingam kačiukui reikia kitokio maisto medžiagų derinio nei vangesnei vyresnio amžiaus katei. Kiti klausimai, į kuriuos reikia atsižvelgti, – tai šėrimas tinkamu ėdalo kiekiu siekiant išsaugoti puikią organizmo būklę – tam reikia laikytis šėrimo rekomendacijų ir parūpinti šlapiojo ir sausojo ėdalo, pagaminto ir parinkto pagal individualų skonį.

Priežiūra

Trumpo Bombėjaus kačių kailio nereikia ypač daug šukuoti, bet joms patinka dėmesys, gaunamas puoselėjant kailį. Kaip ir dauguma trumpaplaukių veislių atstovių, šios katės pačios labai gerai prižiūri savo kailį. Kaip ir visas kates, Bombėjaus veislės augintines reikia skiepyti nuo ligų, reguliariai gydyti nuo parazitų ir kasmet tikrinti jų sveikatą pas veterinarą.

Vaikams tinkamiausios veislės

Nors ši veislė nėra plačiai pripažįstama kaip viena tinkamiausių veislių vaikams, visos katės skirtingos ir tinkamai supažindinta šios veislės katė gali sugyventi su vaikais.

Dog

Ar ši kačių veislė jums tinkama?

Visų kačių charakteris yra individualus ir unikalus, bet tam tikri instinktai ir elgesys joms yra įgimti. Išbandykite mūsų veislės išrinkiklį ir sužinokite, kurios kačių veislės labiausiai atitinka jūsų pageidavimus ir gyvenimo būdą. Jei jums ir jūsų katei patiks tie patys dalykai, jūsų bendras gyvenimas bus daug malonesnis ir turiningesnis

Apie ką pagalvoti toliau

Parsivedimas į naujus namus

Priglausti katę iš gyvūnų prieglaudos ir suteikti jai antrą progą gyvenime gali būti neįtikėtinai praturtinanti patirtis. Daugybė kačių laukia mylinčių nuolatinių namų. Kiekviena katė turi savo istoriją – galbūt pirmųjų namų ji neteko visai ne dėl savo kaltės, o pas jus visai mielai apsigyventų. Geros reputacijos prieglaudos labai rūpestingai parenka katėms tinkamus šeimininkus, o darbuotojai su malonumu jus pakonsultuos ir atsakys į bet kokius klausimus.

Kaip rasti gerą veisėją

Jei būtinai norite grynaveislės katės, geriausia būtų rasti geros reputacijos veisėją. Pagrindinis pranašumas perkant grynaveislį kačiuką ar katę yra tas, kad tikrai žinosite, kaip augintinis atrodys ir koks turėtų būti jo charakteris. Jei norite apie infekcines ligas, genetinius polinkius ar kačių priežiūrą sužinoti daugiau, pasikonsultuokite su veterinaru, kad būtumėte visiškai pasirengę priimti namuose naująjį augintinį.

Katės priėmimas namuose

Artėjant naujosios katės ar kačiuko atsiradimo namuose dienai, jūs neabejotinai jausite didelį jaudulį. Yra daugybė dalykų, kuriais galite užsiimti per tas kelias dienas iki atsirandant naujajam augintiniui. https://www.purina.lt/kates/isigyjant-nauja-kate/kaip-rasti-sau-tinkamiausia-kate/paimti-kate-is-prieglaudos