Birmos katė

Birman

Birmos katės yra pusilgio plauko, tamsesnėmis žymėmis ties snukučiu, kojomis, ausimis bei uodega ir šviesaus atspalvio kailiu kitose vietose. Tai stambesnė kresna trumpakojė katė. Birmos kačių akys žydros, o keturios letenėlės – baltutėlės. Priekinės „pirštinėlės“ dengia tik letenėles, bet užpakalinių kojų „kojinytės“ ilgesnės. Galva plati ir apskrita, ausys vidutinio didumo. Birmos katės būna įvairiausių spalvų.

  • Žaisminga ir smalsi katė
  • Draugiška, bet nepriklausoma katė
  • Tyli katė
  • Vidutinio sudėjimo kačių veislės
  • Šukuoti reikia kasdien
  • Nehipoalerginė veislė
  • Katė, kuriai kartais reikia būti lauke
  • Puikiai tinkama šeimai katė

Kilmė

Nors nėra tikslių duomenų apie Birmos kačių kilmę, 1919 m. į Prancūziją atsivežus vieną porą veislė įsitvirtino Vakarų pasaulyje. Tačiau per Antrąjį pasaulinį karą Birmos katės beveik išnyko, tad, norint atkurti šią veislę, jos buvo daug mišrinamos su ilgaplaukių kačių veislėmis (daugiausia persiškomis), taip pat su Siamo kačių linijų atstovėmis. Praėjusio amžiaus šeštojo dešimtmečio pradžioje jau buvo vedamos grynos Birmos kačių vados. Atkurta veislė 1965 m. buvo pripažinta Didžiojoje Britanijoje.

Kilmės šalis

Birma / Prancūzija

Kiti pavadinimai

Šventoji Birmos katė

Asmenybė

Birmos katės ypač meilios ir prieraišios, per daugelį kartų jos buvo veisiamos kaip žmonių kompanionės. Jos paklusnios, tyliabalsės. Birmos katės mėgsta bendrauti, yra protingos ir draugiškos, smalsios ir linksta prie žmogaus, bet nėra per daug triukšmingos.

Sveikata

Kai kurių Birmos kačių jauniklių kraujo tyrimai rodo sutrikusią inkstų funkciją – nežinia, ar tai svarbu, bet kai kurioms katėms vėliau gali išsivystyti inkstų nepakankamumas.

Mityba

Dėl ėdalo, tai kiekviena katė yra ypatinga, kiekviena ką nors ypač mėgsta, ko nors nemėgsta, turi tam tikrų poreikių. Vis dėlto katės yra mėsėdės, ir kiekviena katė turi gauti iš ėdalo 41 skirtingą tam tikrą maisto medžiagą. Šių maisto medžiagų proporcija priklauso nuo amžiaus, gyvenimo būdo ir bendros sveikatos būklės, taigi nekeista, kad augančiam, energingam kačiukui reikia kitokio maisto medžiagų derinio nei vangesnei vyresnio amžiaus katei. Kiti klausimai, į kuriuos reikia atsižvelgti, – tai šėrimas tinkamu ėdalo kiekiu siekiant išsaugoti puikią organizmo būklę – tam reikia laikytis šėrimo rekomendacijų ir parūpinti šlapiojo ir sausojo ėdalo, pagaminto ir parinkto pagal individualų skonį.

Priežiūra

Birmos kačių kailis minkštas ir švelnus, bet paprasčiau prižiūrimas nei persų kačių. Vis dėlto, norint tokį ir išlaikyti, kartą per savaitę jį reikia šukuoti šukomis ir šepečiu. Nuo mažų dienų šukuojamos Birmos katės būna labai patenkintos per šią reguliariai atliekamą procedūrą gaudamos dar daugiau žmogaus dėmesio. Kaip ir visas kates, šios veislės augintines reikia reguliariai skiepyti, gydyti nuo parazitų ir kasmet tikrinti jų sveikatą.

Vaikams tinkamiausios veislės

Nors paprastai šios veislės katės puikiai sutaria su vaikais, kiekvienos katės charakteris skirtingas ir priklauso nuo mokymo bei gyvenimiškos patirties. Jei norite priglausti katę, prieglaudoje pasiteiraukite informacijos apie konkrečios katės charakterį.

Dog

Ar ši kačių veislė jums tinkama?

Visų kačių charakteris yra individualus ir unikalus, bet tam tikri instinktai ir elgesys joms yra įgimti. Išbandykite mūsų veislės išrinkiklį ir sužinokite, kurios kačių veislės labiausiai atitinka jūsų pageidavimus ir gyvenimo būdą. Jei jums ir jūsų katei patiks tie patys dalykai, jūsų bendras gyvenimas bus daug malonesnis ir turiningesnis

Apie ką pagalvoti toliau

Parsivedimas į naujus namus

Priglausti katę iš gyvūnų prieglaudos ir suteikti jai antrą progą gyvenime gali būti neįtikėtinai praturtinanti patirtis. Daugybė kačių laukia mylinčių nuolatinių namų. Kiekviena katė turi savo istoriją – galbūt pirmųjų namų ji neteko visai ne dėl savo kaltės, o pas jus visai mielai apsigyventų. Geros reputacijos prieglaudos labai rūpestingai parenka katėms tinkamus šeimininkus, o darbuotojai su malonumu jus pakonsultuos ir atsakys į bet kokius klausimus.

Kaip rasti gerą veisėją

Jei būtinai norite grynaveislės katės, geriausia būtų rasti geros reputacijos veisėją. Pagrindinis pranašumas perkant grynaveislį kačiuką ar katę yra tas, kad tikrai žinosite, kaip augintinis atrodys ir koks turėtų būti jo charakteris. Jei norite apie infekcines ligas, genetinius polinkius ar kačių priežiūrą sužinoti daugiau, pasikonsultuokite su veterinaru, kad būtumėte visiškai pasirengę priimti namuose naująjį augintinį.

Katės priėmimas namuose

Artėjant naujosios katės ar kačiuko atsiradimo namuose dienai, jūs neabejotinai jausite didelį jaudulį. Yra daugybė dalykų, kuriais galite užsiimti per tas kelias dienas iki atsirandant naujajam augintiniui. https://www.purina.lt/kates/isigyjant-nauja-kate/kaip-rasti-sau-tinkamiausia-kate/paimti-kate-is-prieglaudos