Bengalijos katė

Bengal

Bengalijos katė yra didelis, aptakus ir labai raumeningas gyvūnas su stora uodega – ši būna nuleista. Šių kačių laukinės išvaizdos įspūdį sustiprina išskirtinis storas, ištaigingai taškuotas arba marmuro rašto kailis. Galva plati, ausys nedidelės, ūsų pagalvėlės ryškios, o akys išsiskiria juodais apvadais ir yra migdolo formos. Uodega stora, smailėjanti, užsibaigia juodu galiuku. Nėra kitos tokios kačių veislės, kuriai būtų būdingas toks aukso arba perlo dulkių įspūdis (žvilgesys), kaip kai kurioms Bengalijos katėms. Jos gali būti labai reiklios, nes yra be galo aktyvios.

  • Labai aktyvi ir viskuo besidominti katė
  • Draugiška ir priklausoma katė
  • Labai balsinga katė
  • Lieknų ir elegantiškų kačių veislė
  • Šukuoti reikia kartą per savaitę
  • Nehipoalerginė veislė
  • Lauke gyvenanti katė
  • Prieš apgyvendinant su vaikais, katę gali tekti su jais supažindinti

Kilmė

Bengalijos katės – gana nauja kačių veislė, išvesta JAV, iš pradžių sukryžminus Azijos leopardinę ir naminę kates. Bengalijos katės pavadintos pagal lotynišką laukinio protėvio Felis bengalensis (Azijos leopardinė katė) pavadinimą. Kuriant naminių Bengalijos kačių veislę norėta, kad jos išliktų fiziškai labai panašios į gražiuosius laukinius protėvius, tačiau kartu siekta, kad naujosios veislės naminės katės būtų malonios ir patikimos šeimos draugės. Bengalijos katės yra penkta pagal populiarumą veislė Jungtinėje Karalystėje.

Kilmės šalis

JAV

Asmenybė

Bengalijos katės yra meilaus būdo. Jos yra nepaprastai energingos ir žaismingos. Šios veislės katės yra protingos ir, regis, viską, ką mato aplink, vertina vienu požiūriu: „ar su tuo galima žaisti?“ Jos gyvastingos, labai mėgsta laipioti ir būna balsingos – gali pasižymėti ypatingu balsu, kuris apibūdinamas kaip burkavimas, čiulbėjimas ar keistas gergždžiantis garsas. Bengalijos veislės katės yra labai balsingos, jos turi labai platų „žodyną“, kai kurie garsai būna labai šaižūs, ypač nepažįstamoje aplinkoje. Dieną joms reikia draugijos, kad nebūtų nuobodu, taip pat galimybės laipioti ir imituoti medžioklę.

Sveikata

Kol kas nėra nurodoma paveldimų Bengalijos kačių veislės trūkumų, tačiau manoma, kad jai labiau nei kitoms veislėms būdinga širdies liga hipertrofinė kardiomiopatija. Kai kurios Bengalijos katės taip pat dažniau serga infekciniu kačių peritonitu.

Mityba

Dėl ėdalo, tai kiekviena katė yra ypatinga, kiekviena ką nors ypač mėgsta, ko nors nemėgsta, turi tam tikrų poreikių. Vis dėlto katės yra mėsėdės, ir kiekviena katė turi gauti iš ėdalo 41 skirtingą tam tikrą maisto medžiagą. Šių maisto medžiagų proporcija priklauso nuo amžiaus, gyvenimo būdo ir bendros sveikatos būklės, taigi nekeista, kad augančiam, energingam kačiukui reikia kitokio maisto medžiagų derinio nei vangesnei vyresnio amžiaus katei. Kiti klausimai, į kuriuos reikia atsižvelgti, – tai šėrimas tinkamu ėdalo kiekiu siekiant išsaugoti puikią organizmo būklę – tam reikia laikytis šėrimo rekomendacijų ir parūpinti šlapiojo ir sausojo ėdalo, pagaminto ir parinkto pagal individualų skonį.

Priežiūra

Trumpo žvilgančio Bengalijos kačių kailio nereikia ypač daug šukuoti, bet joms patinka dėmesys, gaunamas puoselėjant kailį. Kaip ir dauguma trumpaplaukių veislių atstovių, šios katės pačios labai gerai prižiūri savo kailį. Kaip ir visas kates, šios veislės augintines reikia reguliariai skiepyti, gydyti nuo parazitų ir kasmet tikrinti jų sveikatą.

Vaikams tinkamiausios veislės

Nors ši veislė nėra plačiai pripažįstama kaip viena tinkamiausių veislių vaikams, visos katės skirtingos ir tinkamai supažindinta šios veislės katė gali sugyventi su vaikais.

Dog

Ar ši kačių veislė jums tinkama?

Visų kačių charakteris yra individualus ir unikalus, bet tam tikri instinktai ir elgesys joms yra įgimti. Išbandykite mūsų veislės išrinkiklį ir sužinokite, kurios kačių veislės labiausiai atitinka jūsų pageidavimus ir gyvenimo būdą. Jei jums ir jūsų katei patiks tie patys dalykai, jūsų bendras gyvenimas bus daug malonesnis ir turiningesnis

Apie ką pagalvoti toliau

Parsivedimas į naujus namus

Priglausti katę iš gyvūnų prieglaudos ir suteikti jai antrą progą gyvenime gali būti neįtikėtinai praturtinanti patirtis. Daugybė kačių laukia mylinčių nuolatinių namų. Kiekviena katė turi savo istoriją – galbūt pirmųjų namų ji neteko visai ne dėl savo kaltės, o pas jus visai mielai apsigyventų. Geros reputacijos prieglaudos labai rūpestingai parenka katėms tinkamus šeimininkus, o darbuotojai su malonumu jus pakonsultuos ir atsakys į bet kokius klausimus.

Kaip rasti gerą veisėją

Jei būtinai norite grynaveislės katės, geriausia būtų rasti geros reputacijos veisėją. Pagrindinis pranašumas perkant grynaveislį kačiuką ar katę yra tas, kad tikrai žinosite, kaip augintinis atrodys ir koks turėtų būti jo charakteris. Jei norite apie infekcines ligas, genetinius polinkius ar kačių priežiūrą sužinoti daugiau, pasikonsultuokite su veterinaru, kad būtumėte visiškai pasirengę priimti namuose naująjį augintinį.

Katės priėmimas namuose

Artėjant naujosios katės ar kačiuko atsiradimo namuose dienai, jūs neabejotinai jausite didelį jaudulį. Yra daugybė dalykų, kuriais galite užsiimti per tas kelias dienas iki atsirandant naujajam augintiniui. https://www.purina.lt/kates/isigyjant-nauja-kate/kaip-rasti-sau-tinkamiausia-kate/paimti-kate-is-prieglaudos