Balio katė

Balinese

Balio katės yra labai gražūs vidutinio dydžio gyvūnai, tokių pat pailgų lieknų formų, kaip ir Siamo katės. Kūnas lieknas ir grakštus, o galvos profilis tiesus, ausys didelės, gali būti su kuokšteliais. Jų kailis vilnijantis ir švelnus kaip šilkas, gali būti nuo vieno iki kelių centimetrų ilgio, lygiai prigludęs prie kūno. Uodega ilga ir puri, jos plaukai išties ilgi. Balio kačių kailis neturi poplaukio, todėl oficialiai šios katės priskiriamos pusiau ilgaplaukėms. Akys šviesiai mėlynos, rytietiškos formos. Kailio spalva kai kuriose vietose (ant ausų, snukučio, kojų, letenėlių ir uodegos) ir snukis tokie patys, kaip ir Siamo kačių. Jungtinėse Amerikos Valstijose Balio katės, turinčios dar ir kitų žymių, kurios skiriasi nuo įprastų, vadinamos Javos katėmis.

  • Labai aktyvi ir viskuo besidominti katė
  • Draugiška ir priklausoma katė
  • Labai balsinga katė
  • Lieknų ir elegantiškų kačių veislė
  • Šukuoti reikia kartą per savaitę
  • Hipoalerginė veislė
  • Katė, kuriai kartais reikia būti lauke
  • Prieš apgyvendinant su vaikais, katę gali tekti su jais supažindinti

Kilmė

Iš esmės Balio katė yra ilgaplaukė Siamo katė. Pirmą kartą šios veislės katės pastebėtos XX a. pradžioje, tačiau veisėjai iš pradžių ilgaplaukių kačiukų atsisakydavo. Po Antrojo pasaulinio karo ši veislė buvo išvystyta ir iš pradžių vadinta ilgaplaukėmis Siamo katėmis, vėliau pavadinta Balio, nes šios katės panašios į grakščias Tolimųjų Rytų šventyklų šokėjas. 1961 m. Balio kačių veislė pripažinta Amerikoje, bet tik aštuntajame XX a. dešimtmetyje ji atvežta į Europą.

Kilmės šalis

Amerika

Asmenybė

Balio veislės kačių temperamentas panašus į Siamo kačių, tačiau kai kurie šeimininkai teigia, kad Balio katės šiek tiek ramesnės. Tačiau tikėtina, kad Balio katė bus veikiau ekstravertė ir reikalaus dėmesio iš savo draugų žmonių. Balio katės nepaprastai balsingos, jos tarsi kalbasi su šeimininku. Šios katės trokšta būti šeimos narės, reikalauja dėmesio, joms patinka žmonių draugija, todėl tinka visą dieną namie būnančiam žmogui.

Sveikata

Balio veislės katės giminingos Siamo katėms, taigi jas gali varginti tie patys paveldimi negalavimai.

Mityba

Dėl ėdalo, tai kiekviena katė yra ypatinga, kiekviena ką nors ypač mėgsta, ko nors nemėgsta, turi tam tikrų poreikių. Vis dėlto katės yra mėsėdės, ir kiekviena katė turi gauti iš ėdalo 41 skirtingą tam tikrą maisto medžiagą. Šių maisto medžiagų proporcija priklauso nuo amžiaus, gyvenimo būdo ir bendros sveikatos būklės, taigi nekeista, kad augančiam, energingam kačiukui reikia kitokio maisto medžiagų derinio nei vangesnei vyresnio amžiaus katei. Kiti klausimai, į kuriuos reikia atsižvelgti, – tai šėrimas tinkamu ėdalo kiekiu siekiant išsaugoti puikią organizmo būklę – tam reikia laikytis šėrimo rekomendacijų ir parūpinti šlapiojo ir sausojo ėdalo, pagaminto ir parinkto pagal individualų skonį.

Priežiūra

Taip pat reikia reguliariai ir dažnai prižiūrėti Balio kačių kailį, kad jis išliktų dailus ir švelnus, geros būklės, neatsirastų gniutulų ir nesusiveltų. Kaip ir visas kates, Balio veislės augintines reikia reguliariai skiepyti, saugoti nuo parazitų ir kasmet tikrinti sveikatą pas veterinarą.

Vaikams tinkamiausios veislės

Nors ši veislė nėra plačiai pripažįstama kaip viena tinkamiausių veislių vaikams, visos katės skirtingos ir tinkamai supažindinta šios veislės katė gali sugyventi su vaikais.

Dog

Ar ši kačių veislė jums tinkama?

Visų kačių charakteris yra individualus ir unikalus, bet tam tikri instinktai ir elgesys joms yra įgimti. Išbandykite mūsų veislės išrinkiklį ir sužinokite, kurios kačių veislės labiausiai atitinka jūsų pageidavimus ir gyvenimo būdą. Jei jums ir jūsų katei patiks tie patys dalykai, jūsų bendras gyvenimas bus daug malonesnis ir turiningesnis

Apie ką pagalvoti toliau

Parsivedimas į naujus namus

Priglausti katę iš gyvūnų prieglaudos ir suteikti jai antrą progą gyvenime gali būti neįtikėtinai praturtinanti patirtis. Daugybė kačių laukia mylinčių nuolatinių namų. Kiekviena katė turi savo istoriją – galbūt pirmųjų namų ji neteko visai ne dėl savo kaltės, o pas jus visai mielai apsigyventų. Geros reputacijos prieglaudos labai rūpestingai parenka katėms tinkamus šeimininkus, o darbuotojai su malonumu jus pakonsultuos ir atsakys į bet kokius klausimus.

Kaip rasti gerą veisėją

Jei būtinai norite grynaveislės katės, geriausia būtų rasti geros reputacijos veisėją. Pagrindinis pranašumas perkant grynaveislį kačiuką ar katę yra tas, kad tikrai žinosite, kaip augintinis atrodys ir koks turėtų būti jo charakteris. Jei norite apie infekcines ligas, genetinius polinkius ar kačių priežiūrą sužinoti daugiau, pasikonsultuokite su veterinaru, kad būtumėte visiškai pasirengę priimti namuose naująjį augintinį.

Katės priėmimas namuose

Artėjant naujosios katės ar kačiuko atsiradimo namuose dienai, jūs neabejotinai jausite didelį jaudulį. Yra daugybė dalykų, kuriais galite užsiimti per tas kelias dienas iki atsirandant naujajam augintiniui. https://www.purina.lt/kates/isigyjant-nauja-kate/kaip-rasti-sau-tinkamiausia-kate/paimti-kate-is-prieglaudos