Australijos migla

Australian Mist

Australijos miglos veislės katės yra vidutinio dydžio, trumpaplaukės, apskrita galva ir didelėmis išraiškingomis įvairių žalių atspalvių akimis. Australijos miglos veislei nebūdingi jokie kraštutinumai – šios katės yra vidutinio dydžio, vidutinio stambumo kaulų ir draugišku snukučiu. Kailis balkšvas su nedideliais taškiukais, todėl primena miglą, taip pat būna kačių su mažomis dėmelėmis arba marmuro raštais, kojos ir uodega – su ruoželiais ir žiedais, o snukutis – su dryželiais. Australijos miglos katės būna septynių spalvų – rudos, melsvos, šokolado, švelniai violetinės, karamelės, aukso ir persikų.

  • Žaisminga ir smalsi katė
  • Draugiška, bet nepriklausoma katė
  • Šiek tiek balsinga katė
  • Vidutinio sudėjimo kačių veislės
  • Šukuoti reikia kartą per savaitę
  • Nehipoalerginė veislė
  • Katė, kuriai kartais reikia būti lauke
  • Prieš apgyvendinant su vaikais, katę gali tekti su jais supažindinti

Kilmė

Australijos migla yra trumpaplaukių kačių veislė, išvesta Australijoje praėjusio amžiaus aštuntajame dešimtmetyje sukryžminus Burmos, Abisinijos ir namines trumpaplaukes kates. Išvestai veislei būdingas taškuotas kailis, todėl iš pradžių ji buvo vadinama Taškuota migla. Vystant Australijos miglos veislę atsirado daugiau kailių raštų, taip pat marmurinių, todėl nuo 1998 m. ji pradėta vadinti Australijos migla. Kol kas Jungtinėje Karalystėje ir Europoje nėra daug Australijos miglos veislės kačių, bet ši veislė plinta, o veisėjai deda pastangų, kad kačių mėgėjų organizacijos ją pripažintų.

Kilmės šalis

Australija

Kiti pavadinimai

Taškuota migla

Asmenybė

Australijos miglos veislės katės laikomos prieraišiomis, joms patinka būti su žmonėmis arba kitais gyvūnais, jos lengvai pritampa ir tampa šeimos narėmis.

Sveikata

Duomenų apie paveldimas Australijos miglos kačių veislės ligas neturima.

Mityba

Dėl ėdalo, tai kiekviena katė yra ypatinga, kiekviena ką nors ypač mėgsta, ko nors nemėgsta, turi tam tikrų poreikių. Vis dėlto katės yra mėsėdės, ir kiekviena katė turi gauti iš ėdalo 41 skirtingą tam tikrą maisto medžiagą. Šių maisto medžiagų proporcija priklauso nuo amžiaus, gyvenimo būdo ir bendros sveikatos būklės, taigi nekeista, kad augančiam, energingam kačiukui reikia kitokio maisto medžiagų derinio nei vangesnei vyresnio amžiaus katei. Kiti klausimai, į kuriuos reikia atsižvelgti, – tai šėrimas tinkamu ėdalo kiekiu siekiant išsaugoti puikią organizmo būklę – tam reikia laikytis šėrimo rekomendacijų ir parūpinti šlapiojo ir sausojo ėdalo, pagaminto ir parinkto pagal individualų skonį.

Priežiūra

Trumpą Australijos miglos kačių kailį lengva prižiūrėti. Kaip ir visas kates, šios veislės augintines reikia reguliariai skiepyti, gydyti nuo parazitų ir kasmet tikrinti jų sveikatą.

Vaikams tinkamiausios veislės

Nors ši veislė nėra plačiai pripažįstama kaip viena tinkamiausių veislių vaikams, visos katės skirtingos ir tinkamai supažindinta šios veislės katė gali sugyventi su vaikais.

Dog

Ar ši kačių veislė jums tinkama?

Visų kačių charakteris yra individualus ir unikalus, bet tam tikri instinktai ir elgesys joms yra įgimti. Išbandykite mūsų veislės išrinkiklį ir sužinokite, kurios kačių veislės labiausiai atitinka jūsų pageidavimus ir gyvenimo būdą. Jei jums ir jūsų katei patiks tie patys dalykai, jūsų bendras gyvenimas bus daug malonesnis ir turiningesnis

Apie ką pagalvoti toliau

Parsivedimas į naujus namus

Priglausti katę iš gyvūnų prieglaudos ir suteikti jai antrą progą gyvenime gali būti neįtikėtinai praturtinanti patirtis. Daugybė kačių laukia mylinčių nuolatinių namų. Kiekviena katė turi savo istoriją – galbūt pirmųjų namų ji neteko visai ne dėl savo kaltės, o pas jus visai mielai apsigyventų. Geros reputacijos prieglaudos labai rūpestingai parenka katėms tinkamus šeimininkus, o darbuotojai su malonumu jus pakonsultuos ir atsakys į bet kokius klausimus.

Kaip rasti gerą veisėją

Jei būtinai norite grynaveislės katės, geriausia būtų rasti geros reputacijos veisėją. Pagrindinis pranašumas perkant grynaveislį kačiuką ar katę yra tas, kad tikrai žinosite, kaip augintinis atrodys ir koks turėtų būti jo charakteris. Jei norite apie infekcines ligas, genetinius polinkius ar kačių priežiūrą sužinoti daugiau, pasikonsultuokite su veterinaru, kad būtumėte visiškai pasirengę priimti namuose naująjį augintinį.

Katės priėmimas namuose

Artėjant naujosios katės ar kačiuko atsiradimo namuose dienai, jūs neabejotinai jausite didelį jaudulį. Yra daugybė dalykų, kuriais galite užsiimti per tas kelias dienas iki atsirandant naujajam augintiniui. https://www.purina.lt/kates/isigyjant-nauja-kate/kaip-rasti-sau-tinkamiausia-kate/paimti-kate-is-prieglaudos