Azijos katė

Asian

Azijos katės yra ilgo, vidutinio dydžio kūno, gan raumeningos, o uodega užsibaigia apvaliu galiuku. Patelės daug mažesnės ir dailesnės nei patinai. Galva kūgio formos, švelniai gaubtu viršugalviu, vidutinio dydžio ausys yra toliau viena nuo kitos, akys didelės su sidabro spalvos apvadais. Kailis gali atrodyti kaip muarinis šilkinis audinys, yra trumpas, švelnus ir prigludęs prie kūno. Šios grupės gyvūnai būna įvairiausių spalvų ir raštų.

  • Labai aktyvi ir viskuo besidominti katė
  • Draugiška ir priklausoma katė
  • Šiek tiek balsinga katė
  • Lieknų ir elegantiškų kačių veislė
  • Šukuoti reikia kartą per savaitę
  • Nehipoalerginė veislė
  • Katė, kuriai kartais reikia būti lauke
  • Prieš apgyvendinant su vaikais, katę gali tekti su jais supažindinti

Kilmė

Azijos katės panašios į Burmos kates, tačiau jų kailio spalvos nepripažįstamos priklausant Burmos kačių veislei. Šiai grupei priklauso Bombėjaus, burmilos ir Azijos pusiau ilgaplaukės katės. Tai jauna ir sparčiai besivystanti veislė, jos populiacija auga. Azijos kačių veislei priskiriamos Bombėjaus katės, burmilos ir Azijos pusiau ilgaplaukės katės, vardijamos atskirai

Kilmės šalis

Didžioji Britanija

Asmenybė

Azijos veislės katės temperamentu labai panašios į Burmos kates – jos nepaprastai draugiškos ir meilios, bet šiek tiek mažiau padūkusios nei Burmos katės. Azijos katėms labai patinka dėmesys, joms būtina jaustis šeimos narėmis. Jos būna labai reiklios, dažnai sekioja paskui šeimininkus namuose ir kniaukia reikalaudamos dėmesio. Azijos katės labai protingos, dažnai geba rasti įvairius sprendimus, pavyzdžiui, sugalvoja, kaip atsidaryti duris. Jos labai gerai jaučia savo šeimininkų nuotaiką, todėl yra puikios draugės.

Sveikata

Veterinarijos literatūroje nerašoma apie konkrečias ligas, susijusias su Azijos katėmis, tačiau šiai grupei priklausantys gyvūnai gali sirgti ligomis, siejamomis su Burmos katėmis. Kai kurių Burmos veislės linijų katės, regis, dažniau nei kitų veislių katės serga cukriniu diabetu.

Mityba

Dėl ėdalo, tai kiekviena katė yra ypatinga, kiekviena ką nors ypač mėgsta, ko nors nemėgsta, turi tam tikrų poreikių. Vis dėlto katės yra mėsėdės, ir kiekviena katė turi gauti iš ėdalo 41 skirtingą tam tikrą maisto medžiagą. Šių maisto medžiagų proporcija priklauso nuo amžiaus, gyvenimo būdo ir bendros sveikatos būklės, taigi nekeista, kad augančiam, energingam kačiukui reikia kitokio maisto medžiagų derinio nei vangesnei vyresnio amžiaus katei. Kiti klausimai, į kuriuos reikia atsižvelgti, – tai šėrimas tinkamu ėdalo kiekiu siekiant išsaugoti puikią organizmo būklę – tam reikia laikytis šėrimo rekomendacijų ir parūpinti šlapiojo ir sausojo ėdalo, pagaminto ir parinkto pagal individualų skonį.

Priežiūra

Trumpo prigludusio Azijos trumpaplaukių kačių kailiuko nereikia pernelyg puoselėti, nors joms patinka dėmesys, gaunamas per tokias procedūras. Kaip ir visas kates, Azijos kates reikia saugoti nuo ligų ir skiepyti, reguliariai gydyti nuo parazitų ir kasmet tikrinti jų sveikatą pas veterinarą.

Vaikams tinkamiausios veislės

Nors ši veislė nėra plačiai pripažįstama kaip viena tinkamiausių veislių vaikams, visos katės skirtingos ir tinkamai supažindinta šios veislės katė gali sugyventi su vaikais.

Dog

Ar ši kačių veislė jums tinkama?

Visų kačių charakteris yra individualus ir unikalus, bet tam tikri instinktai ir elgesys joms yra įgimti. Išbandykite mūsų veislės išrinkiklį ir sužinokite, kurios kačių veislės labiausiai atitinka jūsų pageidavimus ir gyvenimo būdą. Jei jums ir jūsų katei patiks tie patys dalykai, jūsų bendras gyvenimas bus daug malonesnis ir turiningesnis

Apie ką pagalvoti toliau

Parsivedimas į naujus namus

Priglausti katę iš gyvūnų prieglaudos ir suteikti jai antrą progą gyvenime gali būti neįtikėtinai praturtinanti patirtis. Daugybė kačių laukia mylinčių nuolatinių namų. Kiekviena katė turi savo istoriją – galbūt pirmųjų namų ji neteko visai ne dėl savo kaltės, o pas jus visai mielai apsigyventų. Geros reputacijos prieglaudos labai rūpestingai parenka katėms tinkamus šeimininkus, o darbuotojai su malonumu jus pakonsultuos ir atsakys į bet kokius klausimus.

Kaip rasti gerą veisėją

Jei būtinai norite grynaveislės katės, geriausia būtų rasti geros reputacijos veisėją. Pagrindinis pranašumas perkant grynaveislį kačiuką ar katę yra tas, kad tikrai žinosite, kaip augintinis atrodys ir koks turėtų būti jo charakteris. Jei norite apie infekcines ligas, genetinius polinkius ar kačių priežiūrą sužinoti daugiau, pasikonsultuokite su veterinaru, kad būtumėte visiškai pasirengę priimti namuose naująjį augintinį.

Katės priėmimas namuose

Artėjant naujosios katės ar kačiuko atsiradimo namuose dienai, jūs neabejotinai jausite didelį jaudulį. Yra daugybė dalykų, kuriais galite užsiimti per tas kelias dienas iki atsirandant naujajam augintiniui. https://www.purina.lt/kates/isigyjant-nauja-kate/kaip-rasti-sau-tinkamiausia-kate/paimti-kate-is-prieglaudos