Amerikos šiurkščiaplaukė katė

American Wirehair

Kaip matyti iš veislės pavadinimo, išskirtinis Amerikos šiurkščiaplaukių kačių veislės bruožas yra kailis. Amerikos šiurkščiaplaukės katės nemažos, jų kailis šiurkštus, stangrus ir standus – kiekvienas plaukas, nuo trumpo iki vidutinio, būna plonas ir raitytas arba užsilenkęs. Ūsai dažnai būna riesti. Kailiuko standumas visiškai išryškėja tik katei subrendus, o labai garbanoti Amerikos šiurkščiaplaukių veislės kačiukai užaugę gali turėti tik banguotą, o ne standų styrantį kailį ir atvirkščiai. Kailis būna įvairiausių spalvų, raštų ir margumo.

  • Rami katė
  • Draugiška ir priklausoma katė
  • Tyli katė
  • Stambesnių ir kresnesnių kačių veislės
  • Šukuoti reikia kartą per savaitę
  • Nehipoalerginė veislė
  • Katė, kuriai kartais reikia būti lauke
  • Prieš apgyvendinant su vaikais, katę gali tekti su jais supažindinti

Kilmė

Amerikos šiurkščiaplaukių kačių veislėje prasidėjo savaiminė mutacija – 1966 m. Niujorko ūkyje kačių vadoje tarp kačiukų įprastu kailiu gimė vienas keisto kailio katinėlis (pavadintas Adamo vardu). Visas grynaveisles Amerikos šiurkščiaplaukes kates galima kildinti iš Adamo. Amerikos šiurkščiaplaukės katės išpopuliarėjo JAV ir Kanadoje, tačiau kitur jos mažai žinomos, ir Jungtinėje Karalystėje ši veislė nepripažįstama kaip galinti dalyvauti parodose.

Kilmės šalis

Amerika

Asmenybė

Amerikos šiurkščiaplaukės katės yra draugiškos ir atsipalaidavusios. Jos nenervingo, meilaus būdo, švelnios ir žaismingos, labai mėgsta žaislus ir žaisti su šeimininku. Tai ne per „šnekiausia“ kačių veislė.

Sveikata

Amerikiečių veisėjai tvirtina, kad Amerikos šiurkščiaplaukės katės yra stiprios sveikatos, serga retai. Šių duomenų negalima patvirtinti remiantis JK populiacijos stebėjimais, nes čia jų skaičius nedidelis.

Mityba

Dėl ėdalo, tai kiekviena katė yra ypatinga, kiekviena ką nors ypač mėgsta, ko nors nemėgsta, turi tam tikrų poreikių. Vis dėlto katės yra mėsėdės, ir kiekviena katė turi gauti iš ėdalo 41 skirtingą tam tikrą maisto medžiagą. Šių maisto medžiagų proporcija priklauso nuo amžiaus, gyvenimo būdo ir bendros sveikatos būklės, taigi nekeista, kad augančiam, energingam kačiukui reikia kitokio maisto medžiagų derinio nei vangesnei vyresnio amžiaus katei. Kiti klausimai, į kuriuos reikia atsižvelgti, – tai šėrimas tinkamu ėdalo kiekiu siekiant išsaugoti puikią organizmo būklę – tam reikia laikytis šėrimo rekomendacijų ir parūpinti šlapiojo ir sausojo ėdalo, pagaminto ir parinkto pagal individualų skonį.

Priežiūra

Amerikos šiurkščiaplaukių kačių kailiuko nereikia pernelyg prižiūrėti, o stengiantis jį puoselėti iš tiesų galima pakenkti. Kaip ir visas kates, šios veislės augintines reikia reguliariai skiepyti, gydyti nuo parazitų ir kasmet tikrinti jų sveikatą.

Vaikams tinkamiausios veislės

Nors ši veislė nėra plačiai pripažįstama kaip viena tinkamiausių veislių vaikams, visos katės skirtingos ir tinkamai supažindinta šios veislės katė gali sugyventi su vaikais.

Dog

Ar ši kačių veislė jums tinkama?

Visų kačių charakteris yra individualus ir unikalus, bet tam tikri instinktai ir elgesys joms yra įgimti. Išbandykite mūsų veislės išrinkiklį ir sužinokite, kurios kačių veislės labiausiai atitinka jūsų pageidavimus ir gyvenimo būdą. Jei jums ir jūsų katei patiks tie patys dalykai, jūsų bendras gyvenimas bus daug malonesnis ir turiningesnis

Apie ką pagalvoti toliau

Parsivedimas į naujus namus

Priglausti katę iš gyvūnų prieglaudos ir suteikti jai antrą progą gyvenime gali būti neįtikėtinai praturtinanti patirtis. Daugybė kačių laukia mylinčių nuolatinių namų. Kiekviena katė turi savo istoriją – galbūt pirmųjų namų ji neteko visai ne dėl savo kaltės, o pas jus visai mielai apsigyventų. Geros reputacijos prieglaudos labai rūpestingai parenka katėms tinkamus šeimininkus, o darbuotojai su malonumu jus pakonsultuos ir atsakys į bet kokius klausimus.

Kaip rasti gerą veisėją

Jei būtinai norite grynaveislės katės, geriausia būtų rasti geros reputacijos veisėją. Pagrindinis pranašumas perkant grynaveislį kačiuką ar katę yra tas, kad tikrai žinosite, kaip augintinis atrodys ir koks turėtų būti jo charakteris. Jei norite apie infekcines ligas, genetinius polinkius ar kačių priežiūrą sužinoti daugiau, pasikonsultuokite su veterinaru, kad būtumėte visiškai pasirengę priimti namuose naująjį augintinį.

Katės priėmimas namuose

Artėjant naujosios katės ar kačiuko atsiradimo namuose dienai, jūs neabejotinai jausite didelį jaudulį. Yra daugybė dalykų, kuriais galite užsiimti per tas kelias dienas iki atsirandant naujajam augintiniui. https://www.purina.lt/kates/isigyjant-nauja-kate/kaip-rasti-sau-tinkamiausia-kate/paimti-kate-is-prieglaudos