Abisinijos katė

Abyssinian

Abisinijos katės yra grakštūs vidutinio dydžio gyvūnai, lankstaus kūno ir ilgomis, laibomis kojomis. Jų galva apvali, pleišto formos su būdingais nedideliais kuokšteliais ant ausų galiukų ir didelėmis migdolo formos akimis. Abisinijos kačių kailis trumpas, prigludęs, su būdingais „taškiukais“ – šį įspūdį sukuria spalvoti ruoželiai ant kiekvieno plauko. Būdingiausia rausva spalva, bet yra keletas kitų.

  • Labai aktyvi ir viskuo besidominti katė
  • Draugiška ir priklausoma katė
  • Šiek tiek balsinga katė
  • Vidutinio sudėjimo kačių veislės
  • Šukuoti reikia kartą per savaitę
  • Nehipoalerginė veislė
  • Lauke gyvenanti katė
  • Puikiai tinkama šeimai katė

Kilmė

Abisinijos katė taip pat panaši į Afrikos laukinę katę – naminių kačių pramotę. Abisinijos kačių istorija Jungtinėje Karalystėje šiek tiek miglota, vis dėlto tikėtina, kad XIX a. septintajame dešimtmetyje šias kates iš Abisinijos (dabar Etiopija) atgabeno kariškiai. Pirmosios Abisinijos katės buvo sukryžmintos su britų trumpaplaukėmis, o vėliau – su rytietiškų veislių katėmis. Jau daug metų vadose pasitaiko ilgaplaukių Abisinijos kačiukų, o nuo praėjusio amžiaus aštuntojo dešimtmečio jie auginami kaip atskira veislė, vadinama Somalio katėmis.

Kilmės šalis

Abisinija (Etiopija)

Kiti pavadinimai

Abisinė, katė triušelė

Asmenybė

Abisinijos katės yra tylios, protingos ir smalsios, jos mėgsta žmonių draugiją ir prisiriša prie savo šeimynykščių. Jos mėgsta erdvę ir yra aktyvios, taip pat yra geros laipiotojos – šioms katėms patinka sodas su gausybe medžių, jos mėgsta įsitaisyti kur nors aukštai. Abisinijos katės yra žaismingos, bet saikingai, tad nėra pasiutėlės!

Sveikata

Abisinijos kates gali varginti paveldima liga, vadinama piruvato kinazės trūkumu, dėl kurios gali atsirasti anemija. Šiai ligai nustatyti atliekamas patikimas tyrimas, taigi būsimi šeimininkai turėtų pasiteirauti veisėjų, ar jų katėms atliktas tyrimas ir ar jų nevargina ši liga. Kai kuriose šalyse nustatyta akių liga, vadinama progresuojančiąja tinklainės atrofija, dėl kurios palaipsniui ankama, tad verta veisėjų pasiteirauti ir dėl šios problemos.

Mityba

Dėl ėdalo, tai kiekviena katė yra ypatinga, kiekviena ką nors ypač mėgsta, ko nors nemėgsta, turi tam tikrų poreikių. Vis dėlto katės yra mėsėdės, ir kiekviena katė turi gauti iš ėdalo 41 skirtingą tam tikrą maisto medžiagą. Šių maisto medžiagų proporcija priklauso nuo amžiaus, gyvenimo būdo ir bendros sveikatos būklės, taigi nekeista, kad augančiam, energingam kačiukui reikia kitokio maisto medžiagų derinio nei vangesnei vyresnio amžiaus katei. Kiti klausimai, į kuriuos reikia atsižvelgti, – tai šėrimas tinkamu ėdalo kiekiu siekiant išsaugoti puikią organizmo būklę – tam reikia laikytis šėrimo rekomendacijų ir parūpinti šlapiojo ir sausojo ėdalo, pagaminto ir parinkto pagal individualų skonį.

Priežiūra

Abisinijos kačių kailį lengva prižiūrėti. Jos mėgsta būti šukuojamos šepečiu ar šukomis, o jei norite, kad kailiukas būtų iš tiesų „profesionaliai“ prižiūrėtas ir žvilgėtų, galite nublizginti jį švelniai braukdami drėgnu zomšiniu audiniu, ir jis ims spindėti. Kaip ir visas kates, šios veislės augintines reikia reguliariai skiepyti, gydyti nuo parazitų ir kasmet tikrinti jų sveikatą.

Vaikams tinkamiausios veislės

Nors paprastai šios veislės katės puikiai sutaria su vaikais, kiekvienos katės charakteris skirtingas ir priklauso nuo mokymo bei gyvenimiškos patirties. Jei norite priglausti katę, prieglaudoje pasiteiraukite informacijos apie konkrečios katės charakterį.

Dog

Ar ši kačių veislė jums tinkama?

Visų kačių charakteris yra individualus ir unikalus, bet tam tikri instinktai ir elgesys joms yra įgimti. Išbandykite mūsų veislės išrinkiklį ir sužinokite, kurios kačių veislės labiausiai atitinka jūsų pageidavimus ir gyvenimo būdą. Jei jums ir jūsų katei patiks tie patys dalykai, jūsų bendras gyvenimas bus daug malonesnis ir turiningesnis

Apie ką pagalvoti toliau

Parsivedimas į naujus namus

Priglausti katę iš gyvūnų prieglaudos ir suteikti jai antrą progą gyvenime gali būti neįtikėtinai praturtinanti patirtis. Daugybė kačių laukia mylinčių nuolatinių namų. Kiekviena katė turi savo istoriją – galbūt pirmųjų namų ji neteko visai ne dėl savo kaltės, o pas jus visai mielai apsigyventų. Geros reputacijos prieglaudos labai rūpestingai parenka katėms tinkamus šeimininkus, o darbuotojai su malonumu jus pakonsultuos ir atsakys į bet kokius klausimus.

Kaip rasti gerą veisėją

Jei būtinai norite grynaveislės katės, geriausia būtų rasti geros reputacijos veisėją. Pagrindinis pranašumas perkant grynaveislį kačiuką ar katę yra tas, kad tikrai žinosite, kaip augintinis atrodys ir koks turėtų būti jo charakteris. Jei norite apie infekcines ligas, genetinius polinkius ar kačių priežiūrą sužinoti daugiau, pasikonsultuokite su veterinaru, kad būtumėte visiškai pasirengę priimti namuose naująjį augintinį.

Katės priėmimas namuose

Artėjant naujosios katės ar kačiuko atsiradimo namuose dienai, jūs neabejotinai jausite didelį jaudulį. Yra daugybė dalykų, kuriais galite užsiimti per tas kelias dienas iki atsirandant naujajam augintiniui. https://www.purina.lt/kates/isigyjant-nauja-kate/kaip-rasti-sau-tinkamiausia-kate/paimti-kate-is-prieglaudos