Koks sterilizacijos poveikis katėms?

Koks sterilizacijos poveikis katėms?

Atsakingam šeimininkui, katės sterilizacija ar katino kastracija yra svarbus klausimas. Skaitykite toliau ir sužinosite, kodėl.

Kasmet atsikratoma milijonų nepageidaujamų kačių – pirmąją vadą katė gali atsivesti būdama maždaug šešių mėnesių amžiaus, o vėliau gali turėti iki trijų vadų per metus, kiekvienoje iki šešių kačiukų. Be to, kad išvengsite nepageidaujamų palikuonių, katės sterilizavimas turi daug kitų privalumų.

Katėms, sterilizuotoms anksčiau nei 12 mėnesių amžiaus, kyla mažesnė rizika susirgti kiaušidžių ir krūtų vėžiu, nes šie organai pašalinami. Kastruoti katinai mažiau žymi savo teritoriją purkšdami šlapimą, mažiau klajoja ir kovoja su kitais patinais, be to, pašalinama sėklidžių vėžio rizika.

Ir katės, ir katinai po sterilizacijos (kastracijos) tampa ramesni, švelnesni, labiau prisirišę prie namų.

Po operacijos

Dauguma kačių po operacijos atsigauna labai greitai, bet atkreipkite dėmesį veterinaro nurodymus. Vienas iš bendro pobūdžio patarimų būtų kelias dienas palaikyti katę kambaryje, ramioje vietoje ir atokiai nuo kitų gyvūnų, kad ji atsigautų. Pirmas kelias dienas po operacijos pasistenkite neleisti jai bėgioti ir šokinėti, o jei katė laižosi žaizdą, uždėkite kūgio formos gaubtą. Kasdien tikrinkite žaizdą ir nedelsdami kreipkitės į veterinarą, jei ji paraudo, ištino ar yra išskyrų.

Daugelis šeimininkų nerimauja, kad po sterilizacijos / kastracijos jų katė ar katinas priaugs svorio. Iš tiesų augintinis gali tapti mažiau aktyvus ir jam reikės mažiau kalorijų per dieną. Jei matote, kad katė priauga svorio, pradėkite ją šerti ėdalu, kuriame labiau pritaikytas baltymų ir riebalų kiekis – pasirinkite specialiai sterilizuotoms katėms / kastruotiems katinams skirtą ėdalą.

Idealus amžius katės sterilizacijai ar katino kastracijai yra nuo 8 savaičių iki 6 mėnesių.
Mitas, kad katės turi atsivesti vadą prieš sterilizaciją. Iš tiesų, geriausia katę sterilizuoti kuo anksčiau, nes pirmoji ruja paprastai sunkiai pastebima.