Kodėl katė nemoka naudotis kraiko dėže?

Kodėl katė nemoka naudotis kraiko dėže?

Pirmiausia – kaip atskirti, ar katė / katinas šlapimu nori pasižymėti teritoriją arba taip elgiasi poravimosi sumetimais, ar tiesiog nemoka tvarkingai atlikti tualeto reikalų? Jei katė stovi ir užpurškia nedidelį kiekį šlapimo ant vertikalaus paviršiaus, tuomet ji greičiausiai žymisi. Tačiau jei padaro nemažą šlapimo balą, tuomet ji tiesiog atliko savo tualeto reikalus netinkamoje vietoje. Šiame straipsnyje aptarsime pastarąją problemą, nes ji iš šių dviejų yra sudėtingesnė.

Šlapintis kambaryje katė gali dėl įvairių priežasčių. Tarp dažniausiai pasitaikančių yra ligos (cistitas, šlapimo sistemos akmenys, osteoartritas, diabetas) ir stresas dėl aplinkos pasikeitimo (persikėlimas, naujo gyventojo atsiradimas namuose ir kt.). Priežastis gali būti ir stimuliacijos trūkumas, taip pat netinkamas elgesys su katės kraiko dėžute, pvz., dėžutės perkėlimas į nežinomą vietą.

Streso lygio mažinimas

Jei nėra medicininių priežasčių, kitas etapas yra sumažinti katės patiriamą stresą. Svarbu turėti omenyje, kad tokiu elgesiu ji nori pasakyti, jog kažkas negerai. Dėl to katės baudimas už tai, kad šlapinasi ne savo kraiko dėžutėje, gali sustiprinti katės jaučiamą stresą ir situaciją dar labiau pabloginti.

Visais atvejais pradėkite nuo katės aplinkos gerinimo, apribodami streso šaltinius ir padėdami kraiko dėžutę netoli tos vietos, kurioje ji pridirbo. Dėžutė turėtų būti be dangčio, joje jau turėtų būti šiek tiek katės šlapimo, kad katė lengviau orientuotųsi. Be to, rekomenduojama pasikonsultuoti su gyvūnų elgesio specialistu, kad jis padėtų nustatyti priežastis ir parengti tinkamą veiksmų planą. Kuo daugiau suprasite, tuo lengviau bus rasti sprendimą.

Kačiukai naudotis kraiko dėžute išmoksta būdami maždaug 6 savaičių – iškart po nujunkymo.
Niekada nepalikite katės automobilyje šaltu oru – transporto priemonės veikia kaip šaldytuvai ir sulaiko šaltį. Palikta ilgesniam laikui katė gali mirtinai sušalti.