Žarnynas – vidinė katės sveikata

Žarnynas – vidinė katės sveikata

Neseniai atlikti tyrimai parodė, kad žarnyno sveikata vaidina svarbų vaidmenį bendrai sveikatai. Iš tiesų žarnynas ir skrandis yra pirmasis vidinis barjeras, saugantis nuo su maistu perduodamų patogenų (virusų ir bakterijų).

Žarnynas yra viena svarbiausių organizmo imuniteto sistemų. Žarnyne esančios imuninės ląstelės gamina antikūnus, kurie gali aptikti išorės agresorius. Šie antikūnai gali susijungti su patogenais ir juos neutralizuoti, vėliau jie pašalinami ir nebekelia grėsmės.

Sveika ir subalansuota žarnyno mikroflora taip pat vaidina svarbų vaidmenį padedant kovoti su iš išorės patenkančiomis patogeninėmis bakterijomis ir jų sukeliamomis ligomis. Vadinamosios blogosios bakterijos žarnyne konkuruoja su sveikomis arba gerosiomis bakterijomis. Jei mikroflora yra subalansuota ir sveika, tuomet blogosioms bakterijoms sunkiau kolonizuotis ir sukelti sveikatos problemų.

Vis dėlto kaip galėtume sustiprinti savo katės žarnyno sveikatą?

Tam daugiausia įtakos gali turėti gerai subalansuota ir daug maistinių medžiagų turinti mityba, kuri patenkintų augintinio mitybinius poreikius. Be to, moksliškai įrodyta, kad karščiu apdorotų laktobacilų vartojimas stiprina kačių natūralų imunitetą, kadangi stimuliuoja antikūnų gamybą žarnyne. Šie antikūnai gali prisijungti prie virusų ir blogųjų bakterijų, o vėliau jie natūraliai pašalinami iš organizmo. Antikūnai taip pat padeda palaikyti sveiką žarnyno mikroflorą.

Sveikas žarnynas padeda užtikrinti, kad visos katės ėdale esančios būtinos maisto medžiagos būtų efektyviai pasisavintos. Privalumai iš vidaus, kurie turi poveikį ir išorei.

Katės oda, dažnai slepiama po kailiu, kurį taip mėgstame glostyti, vaidina gyvybiškai svarbų vaidmenį: tai fizinis barjeras tarp vidaus ir išorės, oda mažina skysčių praradimą ir apsaugo nuo nepalankių išorės veiksnių. Omega 6 riebalų rūgštys (kurių katės negali pasigaminti ir kurios joms labai svarbios) vaidina svarbų vaidmenį odos ir kailio sveikatai. Jei katės racione yra optimalus kų kiekis, šios riebalų rūgštys pasisavinamos žarnyne, patenka į kraują ir pernešamos į organizmo ląsteles. Būtinos omega 6 riebalų rūgštys odai labai svarbios, kad būtų išlaikytas stiprus barjeras nuo išorės aplinkos.

Virškinimo sutrikimų turinčiai katei gali pasireikšti įvairių simptomų, pavyzdžiui, viduriavimas, vidurių užkietėjimas, apetito praradimas, apatija arba letargija. Tokių simptomų priežastys gali būti įvairios: stresas, virusai, parazitai, raciono pokyčiai arba plaukų sąvėlos. ... Jei katė turi virškinimo sutrikimų, geriausia būtų pasikonsultuoti su veterinaru, kad jis nustatytų simptomų priežastį ir būtų galima imtis reikiamų priemonių.

Išmatos puikiai parodo jūsų augintinio virškinimo sistemos sveikatą, todėl, nors ir nelabai malonu, nepamirškite jų stebėti ir reguliariai patikrinti!

Katė turėtų tuštintis reguliariai (kartą ar du kartus per dieną), standžiomis ir formą išlaikančiomis išmatomis.

Pernelyg minkštos arba kietos ir sausos išmatos, taip pat pilkos išmatos gali reikšti patologiją ar netinkamą mitybos racioną. Jei dėl to kyla abejonių, pasitarkite su veterinaru.