Kaip išsirinkti sveiką kačiuką

Kaip išsirinkti sveiką kačiuką

Taigi nusprendėte įsigyti kačiuką – puiki naujiena. Bet prieš vykdami pas jį, perskaitykite kelis patarimus, kad tikrai išsirinktumėte sveiką kačiuką.

Nesvarbu, ar pasiimsite kačiuką iš gyvūnų prieglaudos, ar rinksitės vieną iš vados, svarbu patikrinti, ar jis geros sveikatos. Visų pirma, kačiukų nereikėtų atskirti nuo motinos, kol jie nėra visiškai nujunkyti. Paprastai tai būna sulaukus maždaug 9 savaičių.

Pažvelgus tiesiai į kačiuką, jo akys turi būti švarios ir skaidrios, be išskyrų, kurios rodytų kvėpavimo takų problemas. Snukutis turi būti švarus, vėsus, šiek tiek drėgnas, be gleivių, kačiukas neturi čiaudėti. Ausys turi būti švarios ir rausvos – juodos dėmelės ir tamsiai rudos, vaško konsistencijos išskyros ausies kanale gali rodyti, kad yra ausų erkučių. Nors erkutes išgydyti nesunku, tai gali rodyti, kad kačiukais rūpinamasi prastai.

Kailis ir glamonės

Dabar pažvelkite į kačiuką iš toliau. Kaip atrodo jo pilvukas? Išsipūtęs pilvukas gali būti dėl prastos mitybos arba dėl kirminų. Taip pat turėtumėte pažiūrėti jam po uodega, ar nesimato viduriavimo požymių. Kailis turėtų būti žvilgantis, nesusivėlęs, kojos turi būti tiesios ir gerai susiformavusios, kad kačiukas lengvai judėtų ir šokinėtų.

Dabar pažiūrėkite, kaip kačiukas bendrauja su kitais kačiukais ir motina. Sveikas kačiukas turėtų būti budrus ir smalsiai domėtis aplinka. Tai gali rodyti ir kačiuko asmenybę. Ar jis mėgsta nuotykius, o gal yra drovus? Ar paimtas ant rankų kačiukas susirango glėbyje, ar raitosi, norėdamas ištrūkti ir toliau tyrinėti aplinką? Prieš nuspręsdami, kokį augintinį pasirinkti:

- paklauskite savęs, kas jums patinka labiau,

- ant kelių susirangiusi katė ar lakstantis energijos kamuolys?

Nepamirškite pasiteirauti apie kačiuko sveikatą ir skiepų istoriją. Jei kyla abejonių, nepabijokite pirmiausia kačiuką parodyti veterinarui.
Aiškiai matomas trečiasis vokas (vos pastebima membrana akies kamputyje, arčiau snukučio) gali rodyti lėtinę akių ligą ar prastą sveikatą.