Kačių sterilizacija ir katinų kastracija

Kačių sterilizacija ir katinų kastracija

Daugelis kačių šeimininkų klausia, kuo skiriasi sterilizacija nuo kastracijos. Atsakymas paprastas – abu žodžiai reiškia kačių sterilizavimą, kad jos neturėtų vaikų.

Kuo skiriasi sterilizacija nuo kastracijos?

Sterilizacijos sąvoka vartojama kalbant apie kates, o kastracija – kalbant apie katinus. Abi sąvokos reiškia kačių sterilizavimą, kad jos negalėtų daugintis.

Abiejų tipų procedūros yra gana paprastos ir atliekamos labai dažnai. Iš tiesų, tai viena katėms dažniausiai atliekamų procedūrų, kuri labai retai sukelia kokių nors komplikacijų.

Visgi, ką konkrečiai reiškia sterilizacija ir kuo ji skiriasi nuo kastracijos?

Katės

Ką reiškia „sterilizuota“?

Sterilizuojant katę, chirurginiu būdu pašalinamos jos kiaušidės, o kartais ir gimda. Operacija yra gana paprasta ir labai dažna. Katė užmigdoma, todėl per operaciją nejaučia jokio skausmo. Ši operacija paprastai atliekama įpjovus kairįjį šoną, bet gali būti atliekama ir žemiau juosmens. Atsargiai išimamos katės kiaušidės, galbūt ir gimda – jų nebuvimas neturės neigiamos įtakos bendrai katės sveikatai, todėl nesirūpinkite. Vėliau pjūvis susiuvamas ir paliekamas gyti.

Katei gali prireikti vėl apsilankyti pas veterinarą, kad išimtų siūles (maždaug po dešimties dienų), arba siūlai gali ištirpti patys.

Ar sterilizavus katę įvyksta kokių nors pokyčių?

Jei sterilizuojamos anksti, katėms sumažėja rizika susirgti kačių krūtų vėžiu, taip pat sumažėja gimtos infekcijų išsivystymo rizika. Be to, sterilizuotos katės mažiau linkusios nuklysti nuo namų ar užsikrėsti katėms būdingomis ligomis, pavyzdžiui, kačių AIDS. O labiausiai akivaizdu tai, kad katė nepastos.

Atminkite, kad sterilizacija yra atliekama visam gyvenimui, todėl jei norite katę sterilizuoti, įsitikinkite, kad abiem jums tai yra tinkamas sprendimas.

Katinai

Kas yra katinų kastracija?

Katinų kastracijos procedūra yra paprastesnė nei kačių sterilizacija ir nereikia nieko siūti. Katinui duodama anestetikų ir tuomet pašalinamos sėklidės.

Katinui gali būti duodamas pooperacinis gaubtas, kad jis neliestų operacijos vietos, bet dažnai tai nebūtina.

Ar kastravus katiną įvyksta kokių nors pokyčių?

Kastruoti katinai dažnai būna meilesni ir mažiau jaučia poreikį žymėti teritoriją šlapimu. Sumažėja rizika susirgti tokiomis ligomis, kaip kačių leukemija. Be abejo, toks katinas negalės apvaisinti katės.

Kaip ir kačių atveju, katinai kastruojami visam gyvenimui, todėl įsitikinkite, kad šis sprendimas ir jums, ir jūsų katinui bus tinkamas.

Po kačių sterilizacijos ar katinų kastracijos

Po sterilizacijos ar kastracijos katė arba katinas gali jaustis šiek tiek keistai. Dėl anestetikų jie gali būti mieguisti, todėl leiskite augintiniui pailsėti ramioje vietoje. Jam patiks šilta ir saugi vieta, šalia padėkite ėdalo ir vandens.

Normalu, kad kelias valandas augintinis neturės apetito, bet jei ir po dvylikos valandų jis vis dar elgsis keistai arba jums atrodys, kad ėda per mažai, pasikonsultuokite su veterinaru.

Po operacijos kelias dienas stebėkite katę. Lauke gyvenančių kačių neleiskite iš namų, kol nebus visiškai pasveikusios, o kambaryje gyvenančioms katėms taip pat neleiskite užsiimti pernelyg energinga veikla. Visada laikykitės veterinaro duotų priežiūros nurodymų.

Apibendrinimas

Nors kastracija ir sterilizacija atliekamos skirtingai, apskritai šios procedūros gana panašios. Abiejų procedūrų atveju naudojami anestetikai, operacija yra trumpa, o jos rezultatas – nevaisinga katė ar katinas.

Sprendimą dėl sterilizacijos ar kastracijos turėtų apgalvoti visi kačių šeimininkai. Galiausiai, visi šeimininkai turėtų patys apsispręsti, atsižvelgdami į esamas aplinkybes. Daugiau informacijos ir patarimų apie sterilizaciją galite gauti susisiekę su „Purina“ augintinių priežiūros komanda arba pasitarę su savo veterinaru.