Atostogos be streso atskirai nuo katės

Atostogos be streso atskirai nuo katės

Planuojate vykti atostogų, bet negalite su savimi pasiimti katės? Nesirūpinkite – šiek tiek paprasto planavimo ir katė galės smagiai leisti laiką be jūsų.

Apie kates galvojame kaip apie labai nepriklausomus gyvūnus. Nors tai tiesa, išvykstant katės negalima palikti vienos; kol jūsų nebus, ją turės prižiūrėti kas nors kitas. Katėms patinka ta pati dienotvarkė, todėl, jei išvykstate neilgam, paprašykite draugo, giminaičio ar profesionalaus gyvūnų prižiūrėtojo ateiti į pas jus ir ja pasirūpinti, kad katė patirtų mažiau streso.

Jei išvykstate ilgesniam laikui, katei reikės ilgalaikės priežiūros, nes dėl per ilgos izoliacijos ji gali jausti stresą ir nerimą. Idealiu atveju galėtumėte pasirūpinti, kad kas nors pagyventų jūsų namuose, kol jūsų nebus. Jei tai neįmanoma, galite pasinaudoti kačių viešbučio paslaugomis. Turėkite omenyje, kad tokie pokyčiai kai kurioms katėms gali kelti stresą ir joms gali prireikti laiko prisitaikyti.

Taigi, jei jums išvykus atostogauti katė turės pabūti kur nors kitur, kaip turėtumėte pasiruošti pokyčiams?

Katės paruošimas laikotarpiui, kol jūsų nebus

Draugui ar profesionaliam prižiūrėtojui, kuris pasirūpins kate, pateikite aiškius nurodymus apie savo katės poreikius. Tai turėtų apimti kraiko dėžutės priežiūrą ir šėrimo rekomendacijas (sausasis ar šlapiasis ėdalas, kiekis ir šėrimo laikas). Jei paprastai katę šeriate kelis kartus per dieną, gali būti pravartu naudoti automatinį ėdalo dalytuvą, kad išlaikytumėte įprastą šėrimo grafiką.

Išsamiai papasakokite apie augintinio charakterį, įpročius ir elgesį. Taip prižiūrintis asmuo galės pastebėti neįprastą elgesį ar sveikatos problemas.

Galiausiai nepamirškite palikti augintinio žaislų, įrašų apie sveikatą ir veterinaro kontaktinių duomenų. Šiek tiek pasirengimo ir jūsų katė galės gerai prisitaikyti prie laikinų gyvenimo sąlygų, o jūs ramiai galėsite atostogauti.

80 % – tai liūdna statistika, kiek gyvūnų paliekami per vasaros atostogų laikotarpį (šaltinis: SPA).
Prieš išvykdami įsitikinkite, kad katė apsiprato laikinuose namuose. Skirkite tam pusdienį ar savaitgalį ruošdamiesi kelionei, kad pokytis jai būtų lengvesnis.