Ar kambaryje gyvenančios katės ne tokios laimingos, kaip lauke gyvenančios jų draugės?

Ar kambaryje gyvenančios katės ne tokios laimingos, kaip lauke gyvenančios jų draugės?

Katės gali mielai prisitaikyti prie gyvenimo kambaryje, jei tik patenkinsite jų specifinius poreikius, kurių kyla esant tokiam gyvenimo būdui.

Kai matote, kaip katė žvalgosi pro langą, tikrai galite pamanyti, kad jai būtų geriau smagiai leisti laiką gamtoje. Vis dėlto ne visada įmanoma leisti katei vaikštinėti lauke. Tai ar gyvenimas kambaryje reiškia, kad katė mažiau patenkinta?

Tiesa, gyvenimas uždaroje vietoje apriboja katės gyvenamąją erdvę ir stimuliaciją. Būdama mažiau fiziškai aktyvi, katė daugiau laiko skiria poilsiui, kailio puoselėjimui ir ėdesiui. Trūkstant stimuliacijos gali kilti nuobodulys ir nerimas, o esant mažam fiziniam aktyvumui sumažėja ir energijos poreikis, sulėtėja virškinimas ir iki 40 % padidėja nutukimo rizika. Kadangi metų laikai įtakos turi mažiau, katė šeriasi nuolat, o ne etapais. Tai reiškia, kad, laižydamasi kailį, ji gali praryti daugiau plaukų, dėl to skrandyje susidarys plaukų sąvėlų.

Pasirūpinkite, kad katė būtų laiminga kambaryje

Sukūrus interaktyvią aplinką, tinkamai prižiūrint ir gerai šeriant katę, kambaryje įmanoma jai suteikti tokių privalumų, kokių ji turėtų gyvendama lauke. Pirmiausia sukurkite gyvenamąją vietą, primenančią lauką – leiskite jai laipioti į įvairų aukštį, skirkite vietų poilsiui ir šėrimo vietą įrenkite toli nuo kraiko dėžutės.

Tada pasirūpinkite, kad katė būtų stimuliuojama. Žaiskite su ja žaidimus ir palikite jai veiklos, kad turėtų kuo užsiimti, kol jūsų nebus, pavyzdžiui, žaislinį dozatorių, kurį valdant iškrenta nekaloringų kroketų. Idėjų apie žaidimus ir žaislus rasite mūsų vadovuose „Kokie žaislai tinkamiausi mano katei?“ ir „Kačių žaidimai, padedantys valdyti svorį“. Galiausiai, reguliariai šukuokite ir tikrinkite katės kailį, pasirūpinkite racionu, kuriame būtų daug skaidulinių medžiagų, padedančių sumažinti plaukų sąvėlų formavimąsi.

43 % atvejų prireikia operacijos, kad būtų pašalintas žarnų nepraeinamumas dėl plaukų sąvėlų.
Jei katė negauna pakramsnoti žolės, leiskite jai paėsti katžolių. Daugeliui kačių jos patinka, be to, jos gali padėti atryti laižant kailį nurytus plaukus.