Vakarų Škotijos baltasis terjeras

Vakarų Škotijos baltasis terjeras

Šie šuniukai nuostabiu pasišiaušusiu kailiu, nosimi kaip sagute ir mažomis stačiomis ausimis yra labai dailūs. Jų kūnas nestambus, o galva kaip laputės. Baltas kailis – ypatingas šių šunų bruožas; kailis dvigubas, išorinis sluoksnis tiesus, plaukai kieti, o apatinis sluoksnis – minkštas ir purus. Šie suaugę terjerai būna 28 cm ūgio, o sveria 7–10 kg.

Vakarų Škotijos baltasis terjeras
 • Dydžio kategorija: Mažas
 • Kailio priežiūros reikalavimai: Kartą per savaitę
 • Kailio ilgis: Vidutinis / ilgas
Vakarų Škotijos baltasis terjeras
 • Šėrimasis: Vidutinis
 • Alergijos: Ne
 • Triukšmas: Balsingas
 • Šunų grupės veisyklų klubas: Terjeras
 • Mankšta: Iki 1 val.
Vakarų Škotijos baltasis terjeras
 • Vienišas: Trumpiau nei 1 val.
 • Kiti augintiniai : Vidutinis
 • Tinkamumas sargauti: Vidutinis

Kilmė

Vakarų Škotijos baltieji terjerai buvo auginami ūdroms, lapėms ir kenkėjams medžioti. Kuriant šią veislę iš visų šiurkščiaplaukių Škotijos terjerų buvo pasirenkami balti šuniukai. Anglijos karalius Jokūbas I XVII a. trečiajame dešimtmetyje paprašė kelių baltų šunelių iš Argailo, Škotijos, – galbūt jie ir buvo Vakarų Škotijos baltieji terjerai! Pulkininkas Malcolmas iš Poltalocho (Argailas) netyčia nušovė savo mėgstamą tamsiaspalvį terjerą ir prisiekė nuo tol auginti tik baltus šunis, tada jie buvo vadinami Poltalocho terjerais. Argailo hercogo dvaras Danbartone vadinosi Rozenetas, ir XIX a. Vakarų Škotijos baltieji terjerai buvo pavadinti Rozeneto terjerais jo, kaip globėjo, rodžiusio jiems dėmesį, garbei.

Charakteris

Jie išdykę, pasitiki savimi ir yra prieraišūs. Jie budrūs ir drąsūs, todėl yra geri sargybiniai. Kartais jie gudrauja ir būna užsispyrę, bet yra be galo ištikimi savo šeimynykščiams. Tačiau nuo mažų dienų juos reikia pratinti prie kačių, antraip paaugę jas vaikysis. Kai kada jie padyksta, todėl patartina dresuoti!

Sveikata

Dažniausiai pasitaikanti sveikatos problema – odos alergijos. Šios veislės šunys taip pat gali turėti paveldimą žandikaulio sutrikimą.

Mankšta

Šiems terjerams reikia mankštintis. Tai energingi šuniukai, mėgstantys žaisti su kamuoliuku. Jie labai mėgsta raustis, o kai kurie iškeliauja pavaikštinėti, taigi pasirūpinkite, kad sodas būtų gerai aptvertas. Suaugusiems šunims rekomenduojama mankštintis maždaug po valandą per dieną, nors šie judrūs šunys mielai sutiktų pasimankštinti ir daugiau!

Mityba

Mažų šunų medžiagų apykaita greita, taigi jie greitai degina energiją, nors dėl mažo skrandžio turi ėsti po nedaug ir dažnai. Mažų šunų veislių šunims skirtas ėdalas specialiai sukurtas parenkant tinkamą pagrindinių maisto medžiagų kiekį, o kroketai yra mažesni, kad tilptų mažuose nasruose. Be to, taip lengviau kramtyti, pagerėja virškinimas.

Priežiūra

Jei šie šunys išsipurvina, geriausia leisti purvui nudžiūti ir tada jį iššukuoti iš kailio. Kailį du ar tris kartus per metus reikia nupešti rankomis, tai turi padaryti profesionalus kirpėjas. Jums pakanka kartą per savaitę šuniui iššukuoti išslinkusius plaukus.