Valų korgis kardiganas (vidutinio ilgio / ilgo kailio)

Valų korgis kardiganas (vidutinio ilgio / ilgo kailio)

Valų korgiai kardiganai yra trumpi, tvirti šunys, jų kūnas neaukštai pakilęs nuo žemės. Tiesus vidutinio ilgio arba trumpas kailis neperšlampa. Uodega kaip lapės, galva taip pat panaši į lapės. Į ilgį jie ištįsę kur kas daugiau nei į ūgį. Kailis būna įvairių spalvų – visą informaciją rasite veislės standarto aprašyme. Suaugę kardiganai būna maždaug 30 cm ūgio ir sveria 15–18 kg.

Valų korgis kardiganas (vidutinio ilgio / ilgo kailio)
 • Dydžio kategorija: Vidutinis
 • Kailio priežiūros reikalavimai: Dažniau kaip kartą per savaitę
 • Kailio ilgis: Vidutinis / ilgas
Valų korgis kardiganas (vidutinio ilgio / ilgo kailio)
 • Šėrimasis: Vidutinis
 • Alergijos: Ne
 • Triukšmas: Paprastai tylus
 • Šunų grupės veisyklų klubas: Ganymo
 • Mankšta: Iki 1 val.
Valų korgis kardiganas (vidutinio ilgio / ilgo kailio)
 • Vienišas: Nuo 1 iki 3 val.
 • Kiti augintiniai : Didelis
 • Tinkamumas sargauti: Vidutinis

Kilmė

Rasta rašytinių šaltinių, iš kurių matyti, kad valų korgiai kardiganai gyveno Jungtinėje Karalystėje dar maždaug 1200 m. pr. Kr. Manoma, kad į Velsą juos atgabeno keltai, ir jie buvo plačiai auginami kaip galvijų varovai. Kardigano ir pembruko korgiai Jungtinėje Karalystėje buvo pripažinti atskiromis veislėmis 1934 m.

Charakteris

Korgiai kardiganai yra energingi šuneliai, jiems reikia mėgstančios būti lauke šeimos. Šie šunys iki šiol išsaugojo protėvių ganytojo instinktą, todėl nuolat nori ką nors veikti. Jie tikrai dažnai krimsteli į kulną ir bėga taikydamiesi į kojas. Savo šeimynykščiams yra paklusnūs ir ištikimi. Savo aplinkoje būna budrūs, todėl yra geri namų sargai.

Sveikata

Valų korgiai yra labai ištvermingi. Vis dėlto, kaip ir daugelį kitų veislių šunų, juos gali varginti paveldimos akių ligos ir klubo displazija (liga, dėl kurios kyla judėjimo problemų). Todėl prieš veisiant svarbu patikrinti šunų akių regą ir įvertinti klubų būklę. Dėl kūno formos jie taip pat dažniau serga stuburo diskų ligomis.

Mankšta

Korgiams reikia tinkamo fizinio krūvio – bent po valandą per dieną, nors jų kojos ir trumpos. Jie gan gerai prisitaiko prie mankštos krūvio ir prie šeimos gyvenimo.

Mityba

Jūsų šuns mityba turi būti tinkamai subalansuota ir turi apimti visas pagrindines maisto medžiagų grupes. Taip pat nuolat turi būti padėta šviežio vandens. Labai svarbu atlikti reguliarų įvertinimą siekiant užtikrinti, kad šuo būtų idealios formos. Nepamirškite jo šerti bent dukart per dieną, remdamiesi konkretaus jam skirto ėdalo šėrimo rekomendacijomis.

Priežiūra

Korgių kailis būna trumpas arba vidutinio ilgio, tiesus ir neperšlampamas, su tankiu poplaukiu. Jų kailio daug prižiūrėti nereikia, pakanka dukart per savaitę iššukuoti ir pašalinti išslinkusius ir negyvus plaukus. Jei jie braidė po purvyną, palaukite, kol kailis nudžius – nudžiūvusį purvą lengva išvalyti.