Švedijos laphundas

Švedijos laphundas

Švedijos laphundai yra vidutinio dydžio ir turi būdingų špico savybių – tankų papurusį kailį, vešlią uodegą, kuri būna užriesta virš nugaros, ir smailias ausis. Kailis būna meškos rudumo, juodos, rudos arba juodos ir rudos spalvos. Šie šunys kampuotos formos, į ilgį ištįsę daugiau nei į ūgį, suaugę patinai būna 45–51 cm, o suaugusios patelės – 40–46 cm ūgio. Suaugę šunys sveria apie 19–21 kg.

Švedijos laphundas
 • Dydžio kategorija: Vidutinis
 • Kailio priežiūros reikalavimai: Dažniau kaip kartą per savaitę
 • Kailio ilgis: Vidutinis / ilgas
Švedijos laphundas
 • Šėrimasis: Vidutinis
 • Alergijos: Ne
 • Triukšmas: Balsingas
 • Šunų grupės veisyklų klubas: Ganymo
 • Mankšta: Iki 1 val.
Švedijos laphundas
 • Vienišas: Trumpiau nei 1 val.
 • Kiti augintiniai : Vidutinis
 • Tinkamumas sargauti: Didelis

Kilmė

Tai sena veislė, archeologai šio šuns gimtinėje aptiko panašaus į Švedijos laphundą skeletą, kuris, manoma, yra maždaug 7000 metų senumo. Iš pradžių šie šunys buvo auginami medžioklei, jie dirbo su klajokliais samiais Laplandijoje, ganė elnius, taip pat buvo sarginiai šunys ir draugai. Šios veislės šunys buvo selektyviai veisiami dėl balso savybių, bet tik tam, kad atbaidytų plėšrūnus ir įspėtų samius, bet ir tam, kad nuramintų ir įtikintų elnius, jog yra jų sargai, o ne plėšrūnai.

Charakteris

Budrūs ir energingi Švedijos laphundai yra mieli ir ištikimi. Jie iš prigimties balsingi ir budrūs sargai. Jiems labai nepatinka būti atskirtiems nuo artimų žmonių, be to, jie turi stiprų polinkį ganyti. Jei galite skirti laiko, jie tampa prieraišiausiais augintiniais.

Sveikata

Švedijos laphundų veislės šunys sveiki, bet, kaip ir daugelį kitų veislių šunų, juos gali varginti paveldimos akių ligos ir klubo displazija (liga, dėl kurios atsiranda judėjimo problemų). Todėl prieš veisiant rekomenduojama atlikti šunų akių tyrimus ir įvertinti klubų būklę.

Mankšta

Švedijos laphundai turi kasdien bent po valandą, geriau daugiau, mankštintis. Šis šuo aktyvus; gerai dresuojamas gali sėkmingai rungtis šunų sporto varžybose. Nekeista, kad jiems priimtinas šaltas oras – atėjus žiemiškiems orams jie tiesiog džiūgauja, – bet būtinai pasirūpinkite, kad neperkaistų, kai šilta.

Mityba

Jūsų šuns mityba turi būti tinkamai subalansuota ir turi apimti visas pagrindines maisto medžiagų grupes. Taip pat nuolat turi būti padėta šviežio vandens. Taip pat labai svarbu atlikti reguliarų įvertinimą siekiant užtikrinti, kad šuo būtų idealios formos. Nepamirškite jo šerti bent dukart per dieną, remdamiesi konkretaus jam skirto ėdalo šėrimo rekomendacijomis.

Priežiūra

Atsparų nepalankiems orams kailį sudaro tankus poplaukis ir viršutinis sluoksnis, kuris styro papuręs. Šlaunų, uodegos, krūtinės ir gaurų kailis ilgesnis. Keliskart per savaitę reikia kruopščiai šepečiu iššukuoti poplaukį, kad nesusimazgytų ir nesusiveltų į gumulus.