Ispanų vandens šuo

Ispanų vandens šuo

Šie stiprūs ir raumeningi vidutinio dydžio tvirti ispanų vandens šunys turi garbanotą, vešlų kailį, kuris užaugęs susisuka kaip spiralės. Suaugusių patinų ūgis yra 44–50 cm, svoris – 18–22 kg, o suaugusių patelių ūgis yra 40–46 cm, svoris – 14–18 kg. Kailis būna vientisos juodos, baltos arba rudos spalvos, taip pat juodas ir baltas arba rudas ir baltas.

Ispanų vandens šuo
 • Dydžio kategorija: Vidutinis
 • Kailio priežiūros reikalavimai: Kartą per savaitę
 • Kailio ilgis: Susivijęs / gauruotas
Ispanų vandens šuo
 • Šėrimasis: Nėra
 • Alergijos: Taip
 • Triukšmas: Balsingas
 • Šunų grupės veisyklų klubas: Paukštšunis
 • Mankšta: Iki 1 val.
Ispanų vandens šuo
 • Vienišas: Nuo 1 iki 3 val.
 • Kiti augintiniai : Vidutinis
 • Tinkamumas sargauti: Didelis

Kilmė

Gauruoti vandens šunys gyveno Europoje kelis tūkstančius metų, iš jų atsirado barbetų (Prancūzijoje), Romanijos vandens šunų (Italijoje), portugalų vandens šunų ir ispanų vandens šunų veislės. Veikiausiai šie šunys atvyko į Iberiją su maurais, romėnais arba pirkliais ir buvo auginami avims bei ožkoms ganyti atšiauriose vietose ir žvejams padėti pajūrio regionuose – iškritusiems už borto daiktams parnešti ir tinklams kilnoti. Šiandien šie šunys atlieka visus šiuos darbus, taip pat parneša vandens paukščius ir dirba uosliniais šunimis policijos pajėgose.

Charakteris

Tai ištikimi, nuolaidūs, ramaus būdo ir linksmi, šunys; jie patiks visai šeimai, bet ypač artimą ryšį jie užmezga su vienu asmeniu iš savo žmonių rato. Jie iš prigimties yra sargybiniai ir, jei reikės, įspėjamai sulos.

Sveikata

Kaip ir daugelį kitų veislių šunų, ispanų vandens šunis gali varginti įvairios paveldimos akių ligos ir klubo displazija (liga, dėl kurios atsiranda judėjimo problemų). Todėl prieš veisiant svarbu patikrinti šunų akių regą ir įvertinti klubų būklę.

Mankšta

Ispanų vandens šunims reikia bent valandą per dieną mankštintis. Tai universalus šuo, jis gali ganyti, traukti iš vandens daiktus ir plaukti, mėgsta daugumą šuniškų užsiėmimų ir veiklų. Jei einate su šunimi prie vandens, būtinai pasirūpinkite, kad vandens vietos būtų saugios, nes šuo į vandenį ners pasitaikius pirmai progai. Jei abejojate, nepaleiskite jo nuo pavadžio.

Mityba

Jūsų šuns mityba turi būti tinkamai subalansuota ir turi apimti visas pagrindines maisto medžiagų grupes. Taip pat nuolat turi būti padėta šviežio vandens. Taip pat labai svarbu atlikti reguliarų įvertinimą siekiant užtikrinti, kad šuo būtų idealios formos. Nepamirškite jo šerti bent dukart per dieną, remdamiesi konkretaus jam skirto ėdalo šėrimo rekomendacijomis.

Priežiūra

Paaugęs natūralios išvaizdos ispanų vandens šuns kailis krinta susuktomis sruogomis. Šias sruogas reikia atskirti rankomis, kad kailis nesusiveltų į gniužulus. Jis nešukuojamas šepečiu ar šukomis. Ispanų ūkininkai savo šunis kiekvieną pavasarį, tuo metu, kai kerpas avis, nukerpa; laikantis šios tradicijos, kai kailis pasidaro per ilgas, ispanų vandens šuo nukerpamas visas, vienodai trumai.