Šarpėjus

Šarpėjus

Šarpėjus lengva atpažinti iš odos raukšlių ant kūno ir „susiraukusio“ snukio išraiškos. Jie kampuotos formos, kresni ir atrodo galingi. Kailis trumpas ir šeriuotas, šiurkštus liesti. Šarpėjų kailis būna įvairių spalvų – išsamią informaciją žr. veislės standarto aprašyme. Suaugę šarpėjai būna 46–51 cm ūgio ir sveria apie 18 kg.

Šarpėjus
 • Dydžio kategorija: Vidutinis
 • Kailio priežiūros reikalavimai: Kartą per savaitę
 • Kailio ilgis: Trumpas / šiurkštus
Šarpėjus
 • Šėrimasis: Mažas
 • Alergijos: Ne
 • Triukšmas: Paprastai tylus
 • Šunų grupės veisyklų klubas: Universalūs
 • Mankšta: Iki 1 val.
Šarpėjus
 • Vienišas: Nuo 1 iki 3 val.
 • Kiti augintiniai : Mažas
 • Tinkamumas sargauti: Didelis

Kilmė

Šarpėjai žinomi jau daug amžių, jie išvesti sukryžminus mastifus ir Šiaurės veislių šunis. Šių šunų, kaip ir čiau čiau, kurių kraujo jie taip pat turi, liežuvis melsvas. Iš pradžių šarpėjų mėsa Kinijoje laikyta delikatesu, tačiau, šalyje uždraudus auginti juos kaip augintinius, ši veislė beveik išnyko. Laimei, veisėjo Matgo Law rūpesčiu šia veisle susidomėjo Vakarų pasaulis, ir ji buvo išgelbėta. Kai XX a. aštuntajame dešimtmetyje šarpėjai pirmą kartą buvo atgabenti į Vakarus, jie buvo vadinami rečiausios pasaulyje veislės šunimis.

Charakteris

Įpratinti bendrauti šarpėjai būna atsidavę savo šeimynykščiams. Jie ištikimi, žaismingi ir judrūs, bet gali būti užsispyrę ir ginti teritoriją, jei jaunystėje neišmokomi tinkamai elgtis. Iš prigimties jie įtariai žiūri į nepažįstamus asmenis. Su katėmis sugyvena, jei įpratinami prie jų iš mažens, bet gali kilti problemų auginant kartu su kitais šunimis. Paprastai jie labai nemėgsta šalčio.

Sveikata

Dažniausiai šarpėjus vargina odos infekcijos, atsirandančios dėl gausybės raukšlių, taip pat akių ligos. Be to, juos gali varginti tam tikra liga, dėl kurios prasideda karščiavimas ir tinsta sąnariai (šarpėjų karštligė).

Mankšta

Nors šarpėjų veislės šunys yra aktyvūs, jie nesimankština arba mankštinasi, kiek jiems siūloma, – svarbiausia, kad galėtų laisvai žaisti. Rekomenduojama suaugusiam šuniui mankštintis po valandą per dieną, bet jie mielai mankštinasi ir ilgiau. Jei šuo nesugyvena su kitais šunimis, reikia imtis priemonių ir pasirūpinti, kad jis neįkyrėtų.

Mityba

Jūsų šuns mityba turi būti tinkamai subalansuota ir turi apimti visas pagrindines maisto medžiagų grupes. Taip pat nuolat turi būti padėta šviežio vandens. Labai svarbu atlikti reguliarų įvertinimą siekiant užtikrinti, kad šuo būtų idealios formos. Nepamirškite jo šerti bent dukart per dieną, remdamiesi konkretaus jam skirto ėdalo šėrimo rekomendacijomis.

Priežiūra

Kai kurių linijų šunų labai prigludusios uodegos, taigi jas reikia apžiūrėti ir valyti, kad neprasidėtų infekcijos. Taip pat kasdien reikia patikrinti akis. Kailį pakanka perbraukti minkštu šepečiu.