Selihamo terjeras

Selihamo terjeras

The Sealyham Terrier is a small, rectangular-shaped terrier, with a long, wiry coat that comes in white or white with different coloured markings (see the breed standard for details). They stand at 31cm or under when fully grown, with adult dogs weighing about 9kg and adult females about 8kg.

Selihamo terjeras
 • Dydžio kategorija: Mažas
 • Kailio priežiūros reikalavimai: Kasdien
 • Kailio ilgis: Vidutinis / ilgas
Selihamo terjeras
 • Šėrimasis: Nėra
 • Alergijos: Taip
 • Triukšmas: Balsingas
 • Šunų grupės veisyklų klubas: Terjeras
 • Mankšta: Iki 1 val.
Selihamo terjeras
 • Vienišas: Nuo 1 iki 3 val.
 • Kiti augintiniai : Vidutinis
 • Tinkamumas sargauti: Didelis

Kilmė

Selihamo terjerai yra gana nauja veislė, ji buvo išveista XIX a. viduryje, kai kapitonas Johnas Owenas Tucker-Edwardesas iš Selihamo dvaro Pembruke (pietvakarių Velsas) 1848 m. išėjo į pensiją ir, turėdamas daugiau laiko, nusprendė išvesti tobulą terjerų veislę medžioklei. Manoma, kad tam jis panaudojo korgius, Vakarų Škotijos baltuosius terjerus, šiurkščiaplaukius foksterjerus, bulterjerus, Dendžio Dinmonto terjerus ir Češyro terjerus. Selihamo terjerai, kaip ir ūdriniai šunys, buvo naudojami ūdroms, lapėms ir barsukams medžioti.

Charakteris

Selihamo terjerai turi daug terjerams būdingų bruožų – jie žaismingi ir bebaimiai, bet draugiški žmonėms. Jie visada budrūs ir, vos pastebėję ką nors neįprasto, pradeda loti, taip pat parodo pyktį, susivaidijęs su kitu šunimi. Labai svarbu nuo mažų dienų jį pratinti prie kačių ir šunų. Šie šunys labai guvūs, tad yra linksmi ir žaismingi draugai.

Sveikata

Selihamo terjerų veislės šunys yra sveiki ir tvirti. Kaip ir daugelį kitų veislių šunų, juos gali varginti kai kurios paveldimos akių ligos, todėl rekomenduojama patikrinti akis.

Mankšta

Selihamo terjerams per dieną reikia bent pusvalandžio mankštos, bet jie gali mankštintis ir daugiau, jei tik galite juos išvesti. Šie šunys žemi, tad esant drėgniems orams traukia purvą tarsi magnetas. Pratinkite prie sausinimo, kol jie jauni, kad laikytų šią procedūrą malonia ir naudinga.

Mityba

Mažų šunų medžiagų apykaita greita, taigi jie greitai degina energiją, nors dėl mažo skrandžio turi ėsti po nedaug ir dažnai. Mažų šunų veislių šunims skirtas ėdalas specialiai sukurtas parenkant tinkamą pagrindinių maisto medžiagų kiekį, o kroketai yra mažesni, kad tilptų mažuose nasruose. Be to, taip lengviau kramtyti, pagerėja virškinimas.

Priežiūra

Šukuojamas kasdien, nesišeriantis jų kailis nesusivels. Jei nešukuojamas, susiraizgius ilgam viršutiniam kailiui ir tankiam poplaukiui, atsiranda gniutulų. Dalyvaujant parodose kailį reikia apkirpti profesionaliai, ir šiai procedūrai atlikti reikia daug darbo ir įgūdžių – to reikia išmokti! Šiuo klausimu jums patars veisėjas. Daugelis augintinių apkerpami visiškai lygiai.