Rotveileris

Rotveileris

Rotveilerių veislės šunys yra dideli, kresni, išsiskiria lygiu juodu kailiu ir rūdžių spalvos žymėmis aiškiais kontūrais. Jie labai dideli, todėl yra vieni iš stipriausių ir galingiausių šunų pasaulyje. Nors yra tokie stambūs, rotveileriai labai guvūs ir gali lengvai bėgioti bei šokinėti. Suaugusios patelės būna 58–64 cm ūgio ir sveria apie 38 kg, o suaugę patinai būna 63–69 cm ūgio ir sveria 50 kg.

Rotveileris
 • Dydžio kategorija: Didelis
 • Kailio priežiūros reikalavimai: Rečiau kaip kartą per savaitę
 • Kailio ilgis: Trumpas / lygus
Rotveileris
 • Šėrimasis: Mažas
 • Alergijos: Ne
 • Triukšmas: Ne per daug triukšmingas
 • Šunų grupės veisyklų klubas: Darbiniai
 • Mankšta: Ilgiau nei 2 val.
Rotveileris
 • Vienišas: Nuo 1 iki 3 val.
 • Kiti augintiniai : Vidutinis
 • Tinkamumas sargauti: Didelis

Kilmė

Gali būti, kad romėnų legionams žygiuojant per Alpes šios veislės protėviai ganė ir saugojo jų gyvulius. Viduramžių Rotveilyje, Vokietijoje, šie šunys jau buvo sukryžminti su vietos aviganiais ir buvo sukurta Rottweiler Metzgerhund, arba Rotveilo mėsininkų šunų veislė. Mėsininkai šiuos šunis augino iš miesto į miestą pėsčiomis keliaujantiems gyvuliams varyti ir saugoti. XIX a. Vokietijoje galvijų varymas buvo uždraustas, ir rotveilerių veislės populiarumas smuko, bet jie vėl buvo pradėti auginti 1914 m. ir kare įrodė savo fizinius ir protinius gebėjimus.

Charakteris

Rotveileriai yra besąlygiškai ištikimi savo prižiūrėtojams bei šeimynykščiams ir iš paskutinių gins juos ir jų turtą. Šią veislę mėgsta nesąžiningi veisėjai, todėl svarbu rasti geros kilmės gerai įpratintą bendrauti šuniuką, nes jų charakteriai gali skirtis. Nepaprastai svarbu pratinti bendrauti ir mokyti šiuos šunis nuo mažų dienų! Šios veislės šunys netinka nepatyrusiems šeimininkams.

Sveikata

Kaip ir daugelį kitų didelių šunų veislių šunų, rotveilerius gali varginti tam tikra pilvo liga (skrandžio išsiplėtimas ir užsisukimas) ir klubo displazija (liga, dėl kurios atsiranda judėjimo problemų). Todėl svarbu prieš veisiant įvertinti šunų klubų būklę.

Mankšta

Rotveileriams reikia mankštintis, ir kuo daugiau! Antraip gali kilti įvairiausių elgesio problemų. Jie mėgsta bėgioti miške ir laukuose kaimo vietovėse, bet nenori toli nuklysti nuo šeimininko. Suaugusiems šunims reikia mankštintis daugiau nei dvi valandas per dieną.

Mityba

Stambių šunų veislių šunys pasižymi dideliu apetitu, jiems reikalingas kitoks maisto medžiagų, įskaitant mineralus ir vitaminus, balansas, palyginti su mažesnių šunų veislių šunimis. Rotveileriai taip pat linkę į skrandžio išsipūtimą ir kitas skrandžio problemas. Šio sutrikimo riziką galima sumažinti šeriant mažesnėmis porcijoms, bet dažniau.

Priežiūra

Tai viena lengviausiai prižiūrimų šunų veislių – rotveilerį pakanka kartkartėmis gerai iššukuoti gumine pirštine ir dažniau pašukuoti šėrimosi laikotarpiu.