Rodezijos ridžbekas

Rodezijos ridžbekas

Rodezijos ridžbekai yra dideli, vientisos spalvos ir aktyvūs šunys, jų kailis trumpas su ypatinga plaukų ketera per visą nugarą. Jie stiprūs ir mitrūs, suaugę patinai būna 63–69 cm ūgio ir sveria 30–39 kg. Patelės būna 61–66 cm ūgio ir sveria 30–39 kg. Jie gali būti bet kokio vienspalvio atspalvio nuo šviesios kviečių iki raudonos kviečių spalvos.

Rodezijos ridžbekas
 • Dydžio kategorija: Didelis
 • Kailio priežiūros reikalavimai: Kartą per savaitę
 • Kailio ilgis: Trumpas / lygus
Rodezijos ridžbekas
 • Šėrimasis: Mažas
 • Alergijos: Ne
 • Triukšmas: Paprastai tylus
 • Šunų grupės veisyklų klubas: Skalikas
 • Mankšta: Iki 2 val.
Rodezijos ridžbekas
 • Vienišas: Nuo 1 iki 3 val.
 • Kiti augintiniai : Mažas
 • Tinkamumas sargauti: Didelis

Kilmė

Iš turimų rašytinių šaltinių matyti, kad dar XV a. Pietų Afrikos hotentotai augino šiuos šunis su keteromis ant nugaros medžioklei ir draugijai palaikyti. Jie buvo auginami kaip didelių laukinių gyvūnų medžiotojai grobiui susekti ir užspęsti, bet nepulti. Užspendę grobį šie šunys lodavo ir įspėdavo medžiotoją. XIX a. pradžioje europiečiai kolonistai šiuos šunis veisė kaip savo sarginius ir pėdsekius šunis – taip buvo išveistas šiandien mums žinomas ridžbekas. Šiandien šie šunys pagal pirminę paskirtį medžioklei beveik nenaudojami, jie auginami kaip sarginiai šunys ir draugai.

Charakteris

Ridžbekai yra stiprūs ir galingi šunys, jie ryžtingi ir užsispyrę. Namuose būna švelnūs ir ramūs, bet labai saugosi nepažįstamų žmonių. Šios veislės šuo netiks nepatyrusiam šeimininkui, jam suvaldyti ir dresuoti reikia patyrusio žmogaus, taip pat būtina ankstyva ir tinkama socializacija.

Sveikata

Rodezijos ridžbekai turi polinkį į tam tikrą paveldimą trūkumą, susijusį su stuburu (dermoidinis sinusas), todėl reikėtų patikrinti visus atsivestus šuniukus. Kaip ir daugelį kitų veislių šunų, juos taip pat gali varginti klubo displazija (liga, dėl kurios atsiranda judėjimo problemų). Todėl svarbu prieš veisiant įvertinti šunų klubų būklę.

Mankšta

Suaugusiems Rodezijos ridžbekams reikia kelių valandų mankštos per dieną. Prieš paleisdami nuo pavadžio įvertinkite aplinką, nes šis šuo turi stiprų medžioklės instinktą. Labai svarbu juos išmokyti, kad kviečiami sugrįžtų.

Mityba

Stambių šunų veislių šunys pasižymi dideliu apetitu, jiems reikalingas kitoks maisto medžiagų, įskaitant mineralus ir vitaminus, balansas, palyginti su mažesnių šunų veislių šunimis. Ridžbekai linkę į skrandžio išsipūtimą ir kitas skrandžio problemas. Šio sutrikimo riziką galima sumažinti šeriant mažesnėmis porcijoms, bet dažniau.

Priežiūra

Rodezijos ridžbekų kailio daug prižiūrėti nereikia. Jų trumpą kailį gumine šukavimo pirštine galima iššukuoti kelis kartus per savaitę.