Pomeranijos špicas

Pomeranijos špicas

Šie dailūs šuniukai trykšte trykšta džiaugsmu ir draugiškumu. Jie atrodo tarsi maži lapiukai, o išorinis ilgo stataus plauko kailis ir tankus poplaukis suteikia pūkų kamuoliuko įspūdį. Pomeranijos špicų kailis būna įvairių gražių spalvų ir jų derinių – išsamią informaciją žr. veislės standarto aprašyme. Suaugę šunys yra 18–30 cm ūgio, priklauso nuo sudėjimo ir tipo. Idealus suaugusių šunų svoris yra 1,8–2 kg, o patelių – 2–2,5 kg.

Pomeranijos špicas
 • Dydžio kategorija: Žaisliniai
 • Kailio priežiūros reikalavimai: Dažniau kaip kartą per savaitę
 • Kailio ilgis: Vidutinis / ilgas
Pomeranijos špicas
 • Šėrimasis: Mažas
 • Alergijos: Ne
 • Triukšmas: Balsingas
 • Šunų grupės veisyklų klubas: Žaisliniai
 • Mankšta: Iki 1 val.
Pomeranijos špicas
 • Vienišas: Nuo 1 iki 3 val.
 • Kiti augintiniai : Didelis
 • Tinkamumas sargauti: Vidutinis

Kilmė

Beveik neabejojama, kad Pomeranijos špicai yra kilę iš į roges kinkomų Arkties šunų ir tikriausiai yra giminingi keshondams, norvegų elkhundams ir samojedams. Pirmos patikimos rašytinės žinios apie šią veislę žinomos iš XIX a. pradžios Pomeranijos, su Baltijos jūra besiribojančio regiono, bet tie šunys buvo daug didesni (maždaug 13 kg). Vedamose vadose būdavo maždaug po 10 šuniukų, netrukus pirmenybę imta teikti mažiausiems iš jų. XIX a. viduryje ši veislė jau buvo paplitusi kitose Europos šalyse, o 1888 m. šią veislę pamėgo ir karalienė Viktorija, tad Pomeranijos špicų veislė populiarėjo dar labiau. Tada Didžiosios Britanijos veisėjai pradėjo juos veisti stengdamiesi išveisti mažesnio dydžio ir vis daugiau kailio turinčius šunis.

Charakteris

Tai gyvybingi ir energingi šuniukai, labai ištikimi savo šeimynykščiams. Pomeranijos špicai labai mėgsta būti nešiojami, bet nepersistenkite, nes bent kartais jie turi atsistoti ir ant savo keturių kojyčių! Tai puikūs sarginiai šunys, nes yra labai balsingi. Nors jie yra švelnios ir meilios prigimties, elgtis su jais reikia atsargiai, ypač jaunesniems vaikams, – šie šuniukai labai trapūs, tad šios veislės augintiniams dažnai pasitaiko kojų lūžių.

Sveikata

Kaip ir daugelį smulkių šunų veislių šunų, Pomeranijos špicus gali varginti laikino kelio girnelės išnirimo problema. Kitos dažnai pasitaikančios Pomeranijos špicų problemos – akių ligos, plikimą sukeliantis sutrikimas ir trachėjos liga, dėl kurios vargina kosulys.

Mankšta

Pomeranijos špicams reikia labai nedaug mankštos, jie pasitenkina trumpu pasivaikščiojimu arba mielai pabėgioja sode. Tačiau jie gali nenuilsdami nueiti gan ilgą nuotolį.

Mityba

Žaislinių šuniukų medžiagų apykaita greita, taigi jie greitai degina energiją, nors dėl mažo skrandžio turi ėsti po nedaug ir dažnai. Mažų šunų veislių šunims skirtas ėdalas specialiai sukurtas parenkant tinkamą pagrindinių maisto medžiagų kiekį, o kroketai yra mažesni, kad tilptų mažuose nasruose. Be to, taip lengviau kramtyti, pagerėja virškinimas.

Priežiūra

Šuns paauglystėje reikia papildomai skirti dėmesio kailiui, kad jis lengviau pasikeistų, tačiau pasikeitus pakanka kelis kartus per savaitę iššukuoti. Reguliariai patikrinkite, ar poplaukis nesusivėlė į gumulus. Nenaudokite per tankių šukų, nes jomis sugadinsite poplaukį, ir kailis subliukš. Kailį reikia gerai iššukuoti stambiomis šukomis ir švelniai perbraukti šepečiu. Kai kada prireikia pakirpti kojyčių kailį.