Vokiečių didysis spanielis

Vokiečių didysis spanielis

Vokiečių didieji spanieliai yra proporcingi, išdidžios laikysenos šunys. Jų kailis vilnijantis ir tankus, ant kojų ir uodegos – plunksniškas. Jų mažesnieji giminaičiai panašesni į seterius, bet visais kitais atžvilgiais, išskyrus spalvą, yra panašūs. Vokiečių didieji spanieliai yra juodos ar melsvos keršos spalvos, o mažesnioji atmaina – rudos (rausvai rudos) ir baltos arba rausvai rudo margumo. Suaugę vokiečių didieji spanieliai būna 60–65 cm ūgio, sveria apie 25–29 kg; patelės užauga iki 58–63 cm ūgio, sveria apie 25 kg. Suaugę vokiečių mažieji spanieliai būna 54 cm (patinai) arba 52 cm ūgio (patelės), sveria apie 15–17 kg.

Vokiečių didysis spanielis
 • Dydžio kategorija: Didelis
 • Kailio priežiūros reikalavimai: Kartą per savaitę
 • Kailio ilgis: Vidutinis / ilgas
Vokiečių didysis spanielis
 • Šėrimasis: Mažas
 • Alergijos: Ne
 • Triukšmas: Balsingas
 • Šunų grupės veisyklų klubas: Paukštšunis
 • Mankšta: Ilgiau nei 2 val.
Vokiečių didysis spanielis
 • Vienišas: Nuo 1 iki 3 val.
 • Kiti augintiniai : Didelis
 • Tinkamumas sargauti: Vidutinis

Kilmė

XIX a. paukštšuniai Vokietijoje buvo įvairiausių formų, dydžių ir kailio spalvų. XIX a. antroje pusėje dėl augančio susidomėjimo tam tikromis veislėmis buvo išskirti skirtingi tipai. Kai savo standartus nustatė Vokietijos ilgaplaukių spanielių klubas, dėl kažkokios priežasties buvo leidžiamos tik rausvai ruda ir balta spalvos. Juodos ir baltos spalvos šuniukai, daugelis puikios kilmės, buvo atiduoti Vokietijos Mansterio regiono ūkininkams ir medžiotojams. Jiems spalva nerūpėjo, todėl šie šuniukai buvo veisiami toliau, greičiausiai papildant kitų veislių, pvz., spanielių ir seterių tipo šunų, genais, kol 1919 m. didieji spanieliai buvo pripažinti atskira veisle ir atskirti nuo mažesnio dydžio atmainos.

Charakteris

Šie meilūs ir prieraišūs šunys gerai sugyvena su žmonėmis, šunimis ir kitais naminiais gyvūnais. Dauguma jų mėgsta vaikus ir su jais yra labai kantrūs. Vis dėlto prireikus didieji spanieliai elgiasi kaip sarginiai šunys ir gali būti gana balsingi. Jie narsūs, linkę dirbti ir yra labai švelnaus būdo, visada nori įtikti. Jiems reikia tokio šeimininko, kuris galėtų su jais leisti daug laiko ir skirti daug dėmesio. Šis šunys sudaro įspūdį, kad yra visiškai patenkinti gyvenimu ir nori, kad jų šeimininkai būtų tokie patys!

Sveikata

Kaip ir daugeliui kitų veislių šunų, vokiečių didiesiems spanieliams retkarčiais gali išsivystyti paveldimų regos sutrikimų ar klubo displazija (tai būklė, dėl kurios gali kilti judrumo problemų), bet tai nėra dažni atvejai. Dėl to rekomenduojama prieš veisiant patikrinti šunų regą ir įvertinti klubų būklę. Mažiesiems vokiečių spanieliams būdingų ir plačiai pripažintų sveikatos problemų nėra.

Mankšta

Vokiečių spanieliai iš esmės yra šunys, užsiimantys lauko sportu, bet gana lengvai prisitaiko prie šeimos galimybių, jei tik gali pakankamai daug mankštintis. Jie mėgsta vandenį, todėl, paleidus palakstyti, reikia pasirūpinti šuns saugumu. Tai puikūs kompanionai aktyviems žmonėms, jie patenkinti ir dirbdami, ir žaisdami.

Mityba

Mažųjų vokiečių spanielių mityba turi būti tinkamai subalansuota ir turi apimti visas pagrindines maisto medžiagų grupes. Taip pat nuolat turi būti padėta šviežio vandens. Labai svarbu atlikti reguliarų įvertinimą siekiant užtikrinti, kad šuo būtų idealios formos. Nepamirškite jo šerti bent dukart per dieną, remdamiesi konkretaus jam skirto ėdalo šėrimo rekomendacijomis. Didieji vokiečių spanieliai yra stambi veislė, todėl šie šunys pasižymi dideliu apetitu, jiems reikalingas kitoks maisto medžiagų, įskaitant mineralus ir vitaminus, balansas, palyginti su mažesnių šunų veislių šunimis. Šios veislės šunys gali būti linkę į skrandžio išsipūtimą ir kitas skrandžio problemas. Šio sutrikimo riziką galima sumažinti šeriant mažesnėmis porcijoms, bet dažniau.

Priežiūra

Vokiečių spanielių kailiui daug priežiūros nereikia – pakanka kartą per savaitę perbraukti šepečiu ir šukomis. Plunksnišką ausų, priekinių bei užpakalinių kojų ir uodegos kailį taip pat reikia prižiūrėti tik retkarčiais. Prireikus tenka iškarpyti plaukus tarpupirščiuose. Šiems šunims patinka bet koks oras, todėl atminkite, kad gali tekti kovoti su purvu ir nešvara!