Mažasis olandų spanielis

Mažasis olandų spanielis

Mažieji olandų spanieliai yra labai patrauklūs maži / vidutinio dydžio šunys išdidžiai iškelta galva. Jie šiek tiek labiau ištįsę į ilgį nei į ūgį, suaugusių šunų ūgis siekia 35–40 cm, svoris 9–11 kg. Jų kailis vidutinio ilgio, tiesus ar šiek tiek banguotas, baltas su rausvai oranžinės spalvos lopais. Ausų galiukai yra juodos spalvos su ilgesniais plaukais, vadinamaisiais auskarais.

Mažasis olandų spanielis
 • Dydžio kategorija: Vidutinis
 • Kailio priežiūros reikalavimai: Dažniau kaip kartą per savaitę
 • Kailio ilgis: Vidutinis / ilgas
Mažasis olandų spanielis
 • Šėrimasis: Vidutinis
 • Alergijos: Ne
 • Triukšmas: Balsingas
 • Šunų grupės veisyklų klubas: Paukštšunis
 • Mankšta: Iki 1 val.
Mažasis olandų spanielis
 • Vienišas: Trumpiau nei 1 val.
 • Kiti augintiniai: Mažas
 • Tinkamumas sargauti: Didelis

Kilmė

Mažieji olandų spanieliai (arba medžiotojų šunys) Nyderlanduose žinomi nuo XVII a. Manoma, kad jie kilo iš spanielių tipo šunų, XVI a. į regioną patekusių iš Ispanijos. Veislės pirminė funkcija buvo atlikti jauko vaidmenį – kai kurie šunys šį darbą dirba iki šiol. Šuo turėdavo patraukti ančių dėmesį ir atvilioti jas pas medžiotoją prie tinklų. Kaip matyti olandų menininkų paveiksluose, per amžius veislė mažai pasikeitė.

Charakteris

Mažieji olandų spanieliai, draugiški, guvūs ir gero būdo šunys, gali atokiai laikytis nuo nepažįstamų žmonių, bet savo šeimos nariams yra meilūs. Su kitais šunimis jie gali nesugyventi, todėl ypač svarbi ankstyva ir nuosekli socializacija. Mažieji olandų spanieliai mėgsta dresūrą ir naujus iššūkius.

Sveikata

Dėl rūpestingo veisimo dauguma anksčiau žinomų veislei būdingų paveldimų būklių (pvz., epilepsija ir kelio girnelės išnirimo problema) dabar pasitaiko retai.

Mankšta

Mankštintis mažiesiems olandų spanieliams reikia mažiausiai po valandą per dieną. Nėra ko stebėtis, kad jie mėgsta vandenį ir dažnai neria į bet kokį pakeliui pasitaikantį telkinį. Mažieji olandų spanieliai dalyvauja šunų sporte (vikrumo varžybose ir pan.), o kai kurie vis dar dirba ančių viliotojais – arba per medžioklę, arba žymint paukščius.

Mityba

Jūsų šuns mityba turi būti tinkamai subalansuota ir turi apimti visas pagrindines maisto medžiagų grupes. Taip pat nuolat turi būti padėta šviežio vandens. Taip pat labai svarbu atlikti reguliarų įvertinimą siekiant užtikrinti, kad šuo būtų idealios formos. Nepamirškite jo šerti bent dukart per dieną, remdamiesi konkretaus jam skirto ėdalo šėrimo rekomendacijomis.

Priežiūra

Vandeniui atsparus kailis atstumia ir purvą – išdžiūvusius nešvarumus tiesiog galima nušukuoti. Turėtų pakakti šukavimo dukart per savaitę, bet ypač daug dėmesio skirkite ilgesniems paausių, uodegos ir kojų plaukams, nes neprižiūrimas plunksniškas kailis gali susivelti.