Levretė

Levretė

This is an elegant and slender dog, looking like a standard Greyhound but in miniature. The coat is smooth and glossy and can come in a variety of shades (see the breed standard for details). The head is narrow with a very fine muzzle and ears are softly folded and set high on the head. The spine slopes gently and there is a defined tuck-up in the loins. The gait is high stepping and free. Adult Italian Greyhounds stand at 32-38cm and weigh 3.6-4.5kg.

Levretė
 • Dydžio kategorija: Žaisliniai
 • Kailio priežiūros reikalavimai: Rečiau kaip kartą per savaitę
 • Kailio ilgis: Trumpas / lygus
Levretė
 • Šėrimasis: Mažas
 • Alergijos: Ne
 • Triukšmas: Ne per daug triukšmingas
 • Šunų grupės veisyklų klubas: Žaisliniai
 • Mankšta: Iki 1 val.
Levretė
 • Vienišas: Trumpiau nei 1 val.
 • Kiti augintiniai : Vidutinis
 • Tinkamumas sargauti: Mažas

Kilmė

Manoma, kad levretės kilusios iš Egipto. Iš tiesų faraonų kapuose rasti mumifikuoti šunys labai panašūs į šiandieninę veislę. VI a. į Viduržemio jūros regioną šių šunų atgabeno romėnai. Ten juos pamėgo graikų ir romėnų aukštuomenė. Populiarumo viršūnę šie šunys pasiekė XVI ir XVII a., kai buvo laikomi daugelyje dvarų. Tarp garsiausių jų šeimininkų buvo Marija Stiuart, Karolis I, Frydrichas II ir karalienė Viktorija. Gali būti, kad levretės buvo pasitelktos triušiams medžioti, bet pirmiausia šie šunys buvo išveisti kaip kompanionai.

Charakteris

Tai meilūs šunys, kurie mėgsta glaustytis – tiek iš prieraišumo, tiek norėdami sušilti! Levretes patartina anksti socializuoti, tada jos geriau jaučiasi su naujais žmonėmis ir neįprastose situacijose. Gali užtrukti, kol su šiuo šunimi pavyks užmegzti ryšį, bet gerai susidraugavus jis bus puikus kompanionas.

Sveikata

Levretės yra sveiki šunys, bet kartais pasitaiko kojų lūžių. Kaip ir daugeliui kitų veislių šunų, levretėms gali išsivystyti paveldimų regos sutrikimų, todėl svarbu prieš veisiant patikrinti regą.

Mankšta

Nors šie šunys nedideli, vis dėlto tai yra kurtai, todėl labai mėgsta lakstyti. Levretėms geriausia leisti bėgioti uždaroje erdvėje, nes vaikydamasis grobį šuo gali pabėgti. Kol šuo visiškai nesuaugs, fizinį krūvį reikėtų riboti. Sveikiems suaugusiems šunims reikėtų mankštintis bent po valandą per dieną.

Mityba

Žaislinių šuniukų medžiagų apykaita greita, taigi jie greitai degina energiją, nors dėl mažo skrandžio turi ėsti po nedaug ir dažnai. Mažų šunų veislių šunims skirtas ėdalas specialiai sukurtas parenkant tinkamą pagrindinių maisto medžiagų kiekį, o kroketai yra mažesni, kad tilptų mažuose nasruose. Be to, taip lengviau kramtyti, pagerėja virškinimas.

Priežiūra

Levrečių kailiui reikia itin mažai priežiūros, nes kailis labai trumpas. Kad kailis labiau žvilgėtų, jį verta perbraukti šluoste. Šie šunys labai linkę į dantų problemas, todėl jų dantis reikia prižiūrėti labai kruopščiai.