Hamiltono skalikas

Hamiltono skalikas

Hamiltono skalikai atrodo dailūs ir stiprūs, jie yra vidutinio dydžio arba dideli, šiek tiek labiau ištįsę į ilgį nei į ūgį. Jų kailis trumpas ir prigludęs, trispalvis (juoda, gelsvai ruda ir balta). Suaugę patinai yra 53–61 cm ūgio, patelės siekia 49–57 cm. Jie sveria 23–27 kg.

Hamiltono skalikas
 • Dydžio kategorija: Vidutinis
 • Kailio priežiūros reikalavimai: Kartą per savaitę
 • Kailio ilgis: Trumpas / lygus
Hamiltono skalikas
 • Šėrimasis: Mažas
 • Alergijos: Ne
 • Triukšmas: Balsingas
 • Šunų grupės veisyklų klubas: Skalikas
 • Mankšta: Ilgiau nei 2 val.
Hamiltono skalikas
 • Vienišas: Trumpiau nei 1 val.
 • Kiti augintiniai : Vidutinis
 • Tinkamumas sargauti: Vidutinis

Kilmė

Hamiltono skalikai yra vieni populiariausių skalikų gimtojoje Švedijoje. Juos XIX a. pabaigoje išveisė vienas iš Švedijos šunininkystės klubo steigėjų – grafas Adolfas Hamiltonas, kurio vardu jie ir buvo pavadinti. Ši veislė buvo sukurta iš fokshaundų, kiškinių biglių ir įvairių vokiečių skalikų (įskaitant Holšteino, ilgakojus Kurliandijos skalikus ir Heidebracke veislę). Kitaip nei kiti skalikai, šie šunys gaujomis nedirba, medžiodami pavieniui ar poromis jie baido medžiotojams lapes ir kiškius.

Charakteris

Būdami gero būdo, Hamiltono skalikai yra prieraišūs kompanionai, jei gali tenkinti savo medžioklės instinktus. Tai gamtą mėgstantys šunys, galintys ištisus kilometrus sekti vedami uoslės, todėl svarbu patikimai išmokyti kvietimo komandų ir pasirūpinti, kad kiemo tvora būtų sandari. Jie mėgsta žmones ir yra švelnūs, bet gali būti šiek tiek per smarkūs ir per aktyvūs namams, kuriuose yra mažų vaikų.

Sveikata

Hamiltono skalikai yra sveika, tvirta veislė, neturinti jokių pripažintų veislei būdingų sveikatos problemų.

Mankšta

Šiems šunims nepakaks poros skubių pasivaikščiojimų aplink kvartalą per dieną – Hamiltono skalikai yra aktyvūs ir energingi, todėl turi mankštintis mažiausiai po dvi valandas kasdien, geriausia saugioje vietoje be pavadėlio, kad galėtų pagal poreikį lakstyti ir šniukštinėti. Jei šuniui bus nuobodu ar nepakaks fizinio krūvio, suprantama, elgesys taps destruktyvus ir šuo dėl pramogos ims kasinėti, graužti ir loti.

Mityba

Jūsų šuns mityba turi būti tinkamai subalansuota ir turi apimti visas pagrindines maisto medžiagų grupes. Taip pat nuolat turi būti padėta šviežio vandens. Labai svarbu atlikti reguliarų įvertinimą siekiant užtikrinti, kad šuo būtų idealios formos. Nepamirškite jo šerti bent dukart per dieną, remdamiesi konkretaus jam skirto ėdalo šėrimo rekomendacijomis.

Priežiūra

Hamiltono skalikų kailis dvigubas – minkštas poplaukis žiemą būna itin storas, o viršutinis kailio sluoksnis atsparus nepalankioms oro sąlygoms. Kailio priežiūra nesudėtinga, pakanka kartą per savaitę iššukuoti.