Vokiečių dogas

Vokiečių dogas

Vokiečių dogai yra labai dideli, raumeningi ir stiprūs šunys. Jie atrodo aristokratiški ir išdidūs. Galva yra stačiakampė ir pailga. Trumpas, glotnus kailis gali būti gelsvai rudos, juodos, mėlynos spalvos, rudmargis ir įvairiaspalvis. Minimalus 18 mėnesių amžiaus šuns ūgis turėtų būti 76 cm, o svoris – 54 kg. To paties amžiaus patelės turėtų būti mažiausiai 71 cm ūgio, sverti 46 kg.

Vokiečių dogas
 • Dydžio kategorija: Labai didelis
 • Kailio priežiūros reikalavimai: Rečiau kaip kartą per savaitę
 • Kailio ilgis: Trumpas / lygus
Vokiečių dogas
 • Šėrimasis: Mažas
 • Alergijos: Ne
 • Triukšmas: Ne per daug triukšmingas
 • Šunų grupės veisyklų klubas: Darbiniai
 • Mankšta: Iki 2 val.
Vokiečių dogas
 • Vienišas: Nuo 1 iki 3 val.
 • Kiti augintiniai : Vidutinis
 • Tinkamumas sargauti: Didelis

Kilmė

Vokiečių dogus primenantys šunys matomi Egipto antkapių piešiniuose, išlikusiuose nuo 2200 m. pr. Kr. Jie buvo trumpesnėmis kojomis ir kūno sudėjimu priminė mastifus. Šio tipo šunys su prekybininkais paplito daugelyje kitų šalių. Vokietijoje veislė buvo tobulinama toliau, ir buvo sukurti tokie šunys, kokius pažįstame šiandien. Manoma, kad pradiniai mastifų tipo šunys buvo sukryžminti su greihaundais norint išvesti vikrų, liekną šunį, dabar žinomą kaip vokiečių dogas. Pirmiausia dogai buvo naudojami buliams pjudyti, o 1592 m. aukštuomenė su jais medžiodavo šernus. Iki XIX a. dvarininkai jais medžiodavo stambius žvėris.

Charakteris

Vokiečių dogai yra prieraišūs šunys. Jie gali būti labai artimi ir ištikimi savo šeimai ir artimiems šeimos draugams, kurie dažnai lankosi namuose, idealiai tinka aktyviai šeimai. Jie yra puikūs sarginiai šunys ir greitai praneša šeimininkams apie bet kokius į teritoriją įžengusius nepažįstamuosius. Ypač svarbu socializuoti ir dresuoti šuniukus.

Sveikata

Vokiečių dogai linkę į įvairias problemas, dažnai pasitaikančias stambių šunų veislių šunims, įskaitant specifinį skrandžio sutrikimą (skrandžio išsiplėtimą), širdies ligas, įvairius kaulų sutrikimus ir tam tikro tipo agresyvų kaulų vėžį (osteosarkomą).

Mankšta

Liekno sudėjimo suaugusiam šuniui reikėtų kelių valandų mankštos per dieną. Jie mėgsta vaikščioti ir mielai leidžia laiką lauke su šeima, bet jiems patinka ir tysoti prie židinio, mėgaujantis komfortu. Augimo laikotarpiu fizinį krūvį reikia riboti, nes dėl per didelės apkrovos gali kilti sunkių kaulų, sąnarių ir raumenų problemų.

Mityba

Milžiniškų šunų veislių šunys pasižymi didžiuliu apetitu, dėl skirtingų sąnarių ir kremzlių poreikių jiems reikalingas kitoks mineralų ir vitaminų balansas. Vokiečių dogai linkę į skrandžio išsipūtimą ir kitas skrandžio problemas. Šią riziką mėginkite sumažinti duodami mažesnes ir dažnesnes ėdalo porcijas.

Priežiūra

Trumpam, glotniam ir tankiam vokiečių dogų kailiui daug priežiūros nereikia, šukuoti pakanka kas savaitę ar 10 dienų. Juos galima šukuoti gumine šukavimo pirštine – ja iššukuosite išslinkusius ir negyvus plaukus.