Auksaspalvis retriveris

Auksaspalvis retriveris

Šie stambūs retriveriai, žinomi dėl savo prašmatnaus vidutinio ilgio auksinio kailio, pasižymi draugiška išraiška, yra tobulai simetriški ir nuostabiai juda, grakščiai lėkdami ilgais, galingais šuoliais. Suaugę patinai yra 56–61 cm ūgio ir 30–34 kg svorio. Suaugusių kalių ūgis yra 51–56 kg, jos sveria 27–32 kg.

Auksaspalvis retriveris
 • Dydžio kategorija: Didelis
 • Kailio priežiūros reikalavimai: Dažniau kaip kartą per savaitę
 • Kailio ilgis: Vidutinis / ilgas
Auksaspalvis retriveris
 • Šėrimasis: Stiprus
 • Alergijos: Ne
 • Triukšmas: Ne per daug triukšmingas
 • Šunų grupės veisyklų klubas: Paukštšunis
 • Mankšta: Iki 2 val.
Auksaspalvis retriveris
 • Vienišas: Nuo 1 iki 3 val.
 • Kiti augintiniai : Didelis
 • Tinkamumas sargauti: Vidutinis

Kilmė

Seras Dudley Marjoribanksas (lordas Tweedmouthas) pamėgo geltoną retriverių spalvą ir 1865 m. iš Braitono, Anglijos, įsigijo šunį vardu Nous. Jį suporavo su rausvai rudos spalvos Tvido vandens spanielių kale. 20 metų veisiant toliau ir įtraukiant Labradoro retriverius, airių seterius ir galbūt vieną ar du bladhaundus, kad šuo būtų geresnės uoslės ir tvirtesnių kaulų, buvo sukurti auksaspalviai retriveriai. 1908 m. jie buvo registruoti ir pristatyti kaip auksiniai lygiaplaukiai, o 1913 m. sąraše pakeisti į auksinius arba geltonuosius retriverius, kol galiausiai 1920 m. veislė gavo dabartinį pavadinimą.

Charakteris

Auksaspalviai retriveriai yra švelnūs šunys, pasižymintys ramiu charakteriu ir paprastai gerai prisitaikantys prie šeimos gyvenimo. Jie mėgsta dalyvauti visoje veikloje – ir namuose, ir lauke. Pagrindinė jų funkcija – atnešti laimikį, todėl jie bando tampyti, traukti ar nešioti viską, kas telpa nasruose. Taip pat jie mėgsta vandenį, todėl būnant netoli vandens reikia pasirūpinti šuns saugumu. Vis dėlto auksaspalviai retriveriai yra neramūs, todėl dresuoti reikia rūpestingai, kad šuo nuolat būtų dėmesingas.

Sveikata

Kaip ir daugeliui kitų veislių šunų, auksaspalviams retriveriams gali išsivystyti įvairių paveldimų regos sutrikimų, taip pat klubo ar alkūnės displazija (sąnarių būklė, kuri gali būti skausminga ir dėl kurios gali kilti judrumo problemų). Todėl prieš veisiant svarbu patikrinti šunų akių regą ir įvertinti klubų būklę.

Mankšta

Suaugusiems auksaspalviams retriveriams reikia gana daug mankštintis, kad jie būtų geriausios formos. Mažus šuniukus saugokite nuo per didelio fizinio krūvio, kad neišsivystytų kaulų ar sąnarių problemų. Liekno sudėjimo suaugusiam šuniui turėtų pakakti poros valandų per dieną, nors jis labai džiaugtųsi gavęs daugiau, jei tik suteiksite jam tokią progą!

Mityba

Stambių šunų veislių šunys pasižymi dideliu apetitu, jiems reikalingas kitoks maisto medžiagų, įskaitant mineralus ir vitaminus, balansas, palyginti su mažesnių šunų veislių šunimis. Auksaspalviai retriveriai linkę į skrandžio išsipūtimą ir kitas skrandžio problemas. Šio sutrikimo riziką galima sumažinti šeriant mažesnėmis porcijoms, bet dažniau.

Priežiūra

Dėl tankaus kailio auksaspalvius retriverius reikia reguliariai šukuoti. Išskirtinai storas poplaukis atstumia vandenį, reikia saugoti, kad jis nesusiveltų ir gyvūnui nereikėtų be reikalo kankintis. Nors ilgas kailis linkęs sušlapti ir išsipurvinti, išdžiūvusį lengvai nuvalysite.